[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radzio_hzr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 05:52
Lokalizacja: Warszawa

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: radzio_hzr » śr cze 06, 2012 21:55

witam koledzy poradziłem juz sobie z problemem paliwa samochod normlanie krecil wszystko bylo ok. Dzis chciałem go odpalic i pojawil sie problem rozrusznik niekreci wgl niechodzi kontrolka z aku przygasa akum dobry slychac tylko jak po przkrecniu na zaplon puka przekaznik na gorze 1 lewej strony. I niewiem co jest grane podmienielm rozrusznik dalej to samo nawet po dodaniu proadu z aku na rozrusznik przekaznik tylko puka auto niekreci
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2012 22:16 przez radzio_hzr, łącznie zmieniany 1 raz.



jaziek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 27, 2011 23:11

[Golf mk2} 1.3nz pompa paliwa

Post autor: jaziek » śr cze 06, 2012 22:21

Zobacz czy z przekaźnikiem wszystko ok



radzio_hzr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 05:52
Lokalizacja: Warszawa

[Golf mk2} 1.3nz pompa paliwa

Post autor: radzio_hzr » śr cze 06, 2012 23:04

przekaznika nie sprawdzalem ale przed rozbiorka auta wszystko bylo ok instalacja lezala w suchym cieplym miejscu na strychu. Dodam ze na poczatku niewiedzalem gdzie wpiac gruby czerwony kabel 1 pinowy wychodzacy z wiazki swiatel z przodu a bez jego podpiecia pompa wgl niechodzila wpiolem go w te gniazdoObrazek
Gniazdo N po wpieciu zaczeło sie tak dziac moze zle wpiołem ten kabel?



radzio_hzr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 05:52
Lokalizacja: Warszawa

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: radzio_hzr » ndz cze 10, 2012 13:10

up ma ktos pomysl co moze byc ze rorusznik niekreci?



mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: mamix4 » ndz cze 10, 2012 13:35

Zobacz jak wygląda kabel masowy z akumulatora do auta i rozrusznika.Czy wszystko jest o.k. z połączeniami.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: Zico63b » ndz cze 10, 2012 13:41

Gniazdo to jest wyjściem z przekaźnika z pola 2 skrzynki: świece żarowe (Diesel), pompy paliwa, podgrzewacz kolektora - to więc wydaje się O.K.
Jednak nie powinno mieć wpływu na kręcenie rozrusznikiem, chyba że na "jeżu" czyli podgrzewaczu jest mega-zwarcie.
Kolega odłączy to jeszcze dla testu i zobaczy.
Jednak przyjrzałbym się zasilaniu rozrusznika, szczotkom, zasilaniu włącznika elektromagnetycznego ze stacyjki (podałbym testowo plusa z akumulatora). Bo wspominany kabelek nie ma związku z rozruchem.



mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: mamix4 » ndz cze 10, 2012 13:47

Sprawdził bym jeszcze kostkę stacyjki.



radzio_hzr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 05:52
Lokalizacja: Warszawa

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: radzio_hzr » ndz cze 10, 2012 17:24

wczoraj juz nad tym siedzalem podawalem plus na kabel prosto z akusia nic sie niedzialo tylko przekaznik cykal podmienilem rozrusznik na akumie krecil ok w aucie nic wszystke styki dobre masy poczyszczone. stało sie to po tym jak kabel brazowo niebieski wychodzacy z wiazki silika podpiolem do zloncza masowego obok skrzynki biezpecznikow.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: Zico63b » ndz cze 10, 2012 18:31

Czytam to po raz kolejny i co raz bardziej nie rozumiem :shock:
To w końcu stało się to po wpięciu czerwonego (post nr 3) czy brązowo-niebieskiego (post nr 8)?
Ale tak czy tak: rozrusznik ma gruby z akumulatora na śrubę M8 - wiadomo, to plus [JEST W NIM PRĄD?]. Do tego czerwono-czarny na "elektromagnes" - włączanie [JEST W NIM PRĄD z kluczyka?]; co tu ma nie iść?
A może to skrzynia automatyczna i wówczas inna jest rozmowa?



radzio_hzr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 05:52
Lokalizacja: Warszawa

[Golf mk2} 1.3nz rozrusznik nie kreci

Post autor: radzio_hzr » ndz cze 10, 2012 21:32

Nie skrzynia manual mozesz sie niepołapac bo wczesniejszy post byl spowodowany tym iz po podpiecu aku pompa paliwa caly czas chodzilo ale ogarnołem ze zle wpiolem kabel mial byc wpiety do gniazda p po rozwiazaniu problemu rozrusznik niechcial krecic ale dzis troche nad tym posiedzałem i ogarnołem wyczyscilem masy zmienilem kleme nic niedalo dopiero pociaglem dodatkowy kabel masowy przykrecony do skrzyni biegow i pomoglo rozrusznik kreci tylko nastal kolejny problem paliwo dochodzi na listwe wtryskowa wtryski podpiete iskra jest auto nieodpala swiece co suche tak jakby wtryskiwacze nie wtryskiwaly paliwa i nieumie sobie z tym poradzic mam wpieta jedna kostke przy skrzynce bezpiecznikow i niewiem zabardzo z czym ja spiac kabel czerwono czarny (zolta kostka) z brazowo niebieskim (czerwona kostka) spiete razem wydaje mi sie zle to spiolem tylko niewiem zabardzo z czym to spiąc:( moze ktos wie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości