Nie działające wycieraczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » pt cze 01, 2012 19:38

Witam,

zauważyłem dzisiaj, że nie działają mi wycieraczki przednie (tylną mam od jakiegoś czasu odłączoną, ale to inny problem).
Nie działa również spryskiwacz, więc wydaje mi się, że to od manetki, tylko co to może być? Wcześniej wszystko z przednimi było dobrze.

Dodam, że niedawno próbując podłączyć inaczej radio (zamieniając czerwony kabelek z żółtym, żeby uzyskać "zapamiętywanie stacji") doszło chyba do jakiegoś spięcia i zauważyłem dym z okolic stacyjki, natychmiast odmieniłem kabelki z powrotem i dymienie ustało, a ja pogodziłem się z radiem bez pamięci.

Było sucho więc chyba nie używałem wycieraczek do dzisiaj, przez co wnioskuję, że to coś od tego spięcia.

Dodatkowo miałem problem z zamkiem centralnym i grzebałem w nim wczoraj, jednak okazało się, że do wymiany był zamek drzwi, mechanizm:
Obrazek

więc to chyba nie jest przyczyną.

Jak myślicie i co proponujecie, żeby zażegnać problem?


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działające wycieraczki

Post autor: Zico63b » pt cze 01, 2012 20:37

Na dobry początek sprawdzenie bezpieczników: nr 11 w instalacji do 89r, nr 5 po 89 roku.
Czy jeszcze coś nie działa (dmuchawa kabiny, reflektory, migacze itd.)?



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Nie działające wycieraczki

Post autor: carljohnson » pt cze 01, 2012 23:29

sprawdź bezpieczniki i przekaźniki, być może że stopił się ten od wycieraczek



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » sob cze 02, 2012 14:18

dmuchawa, migacze itd działają,

golf 92r, sprawdziłem, bezpiecznik nr 5 był stopiony, wymieniłem i jest już dobrze.

Dzięki bardzo! :pub: :kufel:


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » śr cze 27, 2012 08:52

Cześć,

jestem zmuszony powrócić do tematu, dzisiaj zauważyłem, że bezpiecznik znów się przepalił, tzn zauważyłem niedziałające wycieraczki, później zajrzałem do bezpieczników :)

Co mogę zrobić, żeby nie wymieniać bezpiecznika nr 5 co mniej niż miesiąc? :banghead:

Jakieś porady, instrukcje?

Pozdrawiam


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Nie działające wycieraczki

Post autor: Sokol9185 » śr cze 27, 2012 19:04

sprawdził bym kolego przekaźnik od wycieraczek 19 bądź 99 nie wiem jak tam jest dokładnie może tam masz problem albo gdzieś po prostu kabel ci styka z masą czyli może masz jakieś zwarcie u siebie miałem podobnie przetarł w okolicach stacyjki


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » wt lip 03, 2012 22:11

stawiam właśnie na ten kabel przy stacyjce, zwłaszcza, po tym dymku o którym wspominałem na początku, jutro jak pogoda dopisze to się tym zajmę, bo dzisiaj ulewa się zebrała a ja bez wycieraczek...

dużo roboty żeby się dobrać do styków od manetki, na co uważać, co przygotować?


W jaki sposób sprawdzić, czy przekaźnik jest sprawny? Bo jak kupie nowy, wymienię bezpiecznik to zadziała, tylko po jakimś czasie dopiero może się okazać, że to nie to... hm?


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działające wycieraczki

Post autor: Zico63b » śr lip 04, 2012 10:51

Te przekaźniki nie są do sprawdzenia przez Kolegę "na stole" czy "w rękach". Są natomiast zamienne ze sobą: jeśli ma Kolega 99 (z regulacją) to 19 (ze stałym czasem przerwy) tez bedzie działał. Nie trzeba więc kupować a pożyczyć na moment od sąsiada z Volkswagenem, bo miały ten przekaźnik i Polo, i Passaty, i Golfy 3...
Co do rozbiórki manetek - są opisy na forach, robota wymagająca tylko precyzji i cierpliwości. Żadna filozofia.
A czy obejrzał Kolega przewody pod deską, czy nie stopione? Czy mechanizm wycieraczek (szczególnie tulejki przechodzące przez podszybie) nie są przyrdzewiałe? Jeśli silnik ma ciężko - bezpiecznik się przepali.
Na odległość można podawać tylko "tropy", faktyczną usterkę łatwiej (i taniej - miast kupować kolejne elementy i nadal nie trafiać) ustalić na żywo, więc i dobry z elektryki znajomy też by się Koledze przydał, by spojrzał.



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » śr lip 04, 2012 20:17

zdjąłem dzisiaj kierownicę i zabudowę pod nią i nie znalazłem żadnych przepalonych kabli ani nic niepokojącego, zamieniłem jak podpowiadałeś przekaźnik (u mnie chyba 99, bo wsadziłem 19 to była prawie o połowę krótsza)

mam za to pytanie, czy zbyt mocno przykręcona wycieraczka może mieć na to wpływ? Chodzi mi tylko o ostatnią śrubę(nakrętkę), którą się przymocowuje skrzydło wycieraczki, a nie to co jest niżej.


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działające wycieraczki

Post autor: Zico63b » śr lip 04, 2012 21:31

W zasadzie to nie; lecz przy bardzo zużytym stożku ("wieloklinie") na osi może, ale tylko może się zdarzyć obcieranie ramienia o nakrętkę mocującą. czy o to chodzi Koledze?



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Nie działające wycieraczki

Post autor: ciarek666 » śr lip 04, 2012 23:07

tak, o to, sprawdzę to dokładniej, ale chyba przejadę się do elektryka bo sam już raczej nic nie wymyślę, jeszcze zobaczę czy na 'nowym' przekaźniku będzie to samo.

Będę się odzywał :)


-----------------------------------------------

elwis19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 04, 2012 17:17

Nie działające wycieraczki

Post autor: elwis19 » czw lip 05, 2012 10:56

Witam!mam Golfa IV 99r. problem jest nastepujacy, pewnego dnia wycieraczki, przod, po uruchomieniu stanely na srodku szyby i nie chcialy sie poruszac w zadna strone, dopiero gdy pomoglem reka z uporem ruszyly. teraz tylko po wlaczeniu pojada kwalek i stoja nic wiecej problem w tym samym czasie stal sie przy tylnej wycieraczce ;/ mial ktos moze z tym do czynienia ??moze ktos pomoze....Bede bardzo wdzieczny za pomoc!



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działające wycieraczki

Post autor: Zico63b » czw lip 05, 2012 11:08

Zatarte osie w tulejach. Czyszczenie.



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Nie działające wycieraczki

Post autor: Sokol9185 » sob lip 07, 2012 17:49

czyszczenie i smarowanie:P tulei jak kolega wyżej na pisał


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości