Climatronic Alhambra , Sharan

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2012 01:26
Lokalizacja: NIL

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: adek94 » śr maja 30, 2012 22:30

Witam
Posiadam Seata Alhambre z 97r. Problem mam z Climatronikiem gdyż nie ma on żadnej reakcji a jest na pewno sprawny bo sprawdzany w innym aucie i wszystko było ok
Pytanie brzmi gdzie może tkwić problem i od czego zacząć szukanie.
Jak narazię wszystko rozebrałem i nie wiem za co sie zabrać . Proszę o pomoc


Zapraszam do oceny , i dawania nowych pomysłów.

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: Pablo Corrado » czw maja 31, 2012 09:22

Tzn. jak sprawdzany w innym aucie? Cały układ przełożony czy tylko panel sterujący, bo nie napisałeś?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

adek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2012 01:26
Lokalizacja: NIL

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: adek94 » czw maja 31, 2012 22:50

ten panel sterujący został wsadzony do innego samochodu i działa wszystko ok .
to co się przestawia wszystko ;d


Zapraszam do oceny , i dawania nowych pomysłów.

bart89_MK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 19, 2009 12:12
Lokalizacja: PGO :)
Kontakt:

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: bart89_MK3 » pt cze 01, 2012 00:19

Musisz dokładniej opisać usterkę bo póki co wygląda to na wróżenie z fusów....



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: grg474 » pt cze 01, 2012 08:46

panel to nie wszystko - mniej więcej to tak jakbyś napisał - mam problem z silnikiem - wsadziłem sterownik silnika do innego auta i tamten silnik chodzi - panel sterownika sprawdza urządzenia i nimi zarządza - jeśli któreś z ważnych urządzeń szwankuje to nie załączy klimy. Jeśli spalony bezpiecznik nie załączy klimy, jak brak czynnika nie załączy klimy, jak uszkodzony presostat nie załączy klimy, jak uszkodzone czujniki temp nie załączy klimy, jak uszkodzony sterownik wentylatorów nie załączy klimy i mogę ci tak wymieniać wszystkie powody


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

adek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2012 01:26
Lokalizacja: NIL

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: adek94 » sob cze 02, 2012 01:55

hmm ciężko mi to opisać . Jest to tak że ten climatronic w ogóle nie reaguje na nic obojętnie czy zwiększamy temperaturę , czy moc nawiewu , czy też załączymy klimatyzacje z niczym nie ma żadnej reakcji . Ciągle palą się te same cyfry i nic się nie zmienia zero reakcji. Wsadzony był panel od Sharana i od innej Alhambry i było tak samo a w tamtych działało wszystko , bezpieczniki wszystkie ok . o mam sprawdzać dalej z której strony szukać i gdzie ??


Zapraszam do oceny , i dawania nowych pomysłów.

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: Pablo Corrado » sob cze 02, 2012 10:25

Najlepiej podjedź do warsztatu zajmującego się klimami. Skoro jesteś pewien, że panel działa, dochodzi do niego zasilanie to neich sprawdzą resztę układu klimatyzacji. Czy jest czynnik, czy w odpowiedniej ilości, czy ciśnienia są prawidłowe, czy dochodzi sygnał do sprzęgła kompresora, czy czujniki sprawne itp itd.
Zresztą oni już sami będą wiedzieli za co się zabrać po kolei ;-)
Inaczej nic nie wymyślisz.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: grg474 » sob cze 02, 2012 12:04

adek94 pisze:Jest to tak że ten climatronic w ogóle nie reaguje na nic obojętnie czy zwiększamy temperaturę , czy moc nawiewu , czy też załączymy klimatyzacje z niczym nie ma żadnej reakcji .
jestem pewny że źle sprawdziłeś bezpieczniki - podmień a nie patrz czy jest przepalony bezpiecznik 6 (25A) - jak masz miernik to zobacz czy tam idzie napięcie jak włączysz stacyjkę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

adek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2012 01:26
Lokalizacja: NIL

Climatronic Alhambra , Sharan

Post autor: adek94 » ndz cze 03, 2012 18:13

No w warsztacie co się zajmują tym czekam na telefon bo miejsca teraz nie mają a samochód mi stoi ;/ bezpieczniki koło kierownicy są wszystkie ok :bajer:
tam się wszystko wyświetla ale na nic nie reaguje to mogą być te przyczyny co podaliście ?


Zapraszam do oceny , i dawania nowych pomysłów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości