Gamma V wariuje [rozwiązany/do zamknięcia]

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Gamma V wariuje [rozwiązany/do zamknięcia]

Post autor: afej » śr maja 23, 2012 14:06

Witam, wczoraj coś się musiało popierdzielić przy radiu, mam podłączoną Gammę V + zmieniarkę 6 płyt i do wczoraj wszystko było ok. Włączam radio, wszystko się odpala, lecz brak dźwięku, myślę sobie: "ok pewnie ściszone na maxa", kręcę regulatorem i dalej nic, za chwilę pokręciłem w lewo aby ściszyć i włącza się dźwięk bardzo głośno, po czym powoli zanika, trwa to kilka sekund i dźwięk całkiem zanika, znów kręcę volume up i nic, pokręcę w lewo chwile i znów to samo, wybucha głośność na maxa i się powoli ścisza, czy to na radiu, czy to na płycie, dodam jeszcze, że ten dźwięk też stracił dużo na jakości. Co się mogło stać, od czego zacząć, bezpiecznik ?
Ostatnio zmieniony wt maja 29, 2012 01:27 przez afej, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Gamma V wariuje

Post autor: szpieg » śr maja 23, 2012 15:09

potencjometr skonczyl swój zywot, znajdziesz zamiennik w byle jakim sklepie elektronicznym


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gamma V wariuje

Post autor: pekol » śr maja 23, 2012 16:43

afej, wymien potencjometr, mozesz rozebrac radyjko i sprawdic czy sie nie zrobily zimne luty, ale pewniejsze bedzie wymina, mozesz tez popsikac delikatnie wd40 i wydmuchac, ale to moze tylko na chwile pomoc


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Gamma V wariuje

Post autor: owies » czw maja 24, 2012 02:08

zamiast WóDy lepiej jakiś preparat do czyszczenia styków, jest masa takiej chemii bo typowy "kontakt" z firmy ag chemia raczej się nei sprawdzi w tym typie.
spróbować można jeśli jest pod ręką, ale lepiej kupić nowego potka


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Gamma V wariuje

Post autor: afej » czw maja 24, 2012 12:31

dzięki Wam, a jakiego potencjometru dokładnie potrzebuję i jak wygląda jego wymiana ?



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Gamma V wariuje

Post autor: szpieg » czw maja 24, 2012 13:27

Wyglada na to ze temat jest głębszy ... :/
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic703087.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mozesz jeszcze oddac do jakiegos speca od elektroniki lecz koszt tej naprawy moze przewyzszyc wartosc radia


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Gamma V wariuje

Post autor: afej » pt maja 25, 2012 20:38

Problem rozwiązany, żaden potencjometr, przekładałem boczki drzwiowe i w lewym tylnym dodatkowo tweeter bo nie działał, podczas pasowania tapicerki musiałem jakiś przewód przycisnąć, bo zszedłem przed chwilą do auta, zdemontowałem cały boczek i wszystko działa jak należy, założyłem go z powrotem i działa, a pomysł takiego sprawdzenia wziął się stąd http://forum.vw-passat.pl/threads/11212 ... -beta-quot" onclick="window.open(this.href);return false; ten sam problem i podobne rozwiązanie.
Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości