Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » śr maja 23, 2012 23:39

Wygląda to całkiem ładnie. Mega test będziesz miał jak będziesz jechał i słońce będzie ci świecić prosto w reflektory.

Przy okazji możesz zainwestować w żarówki typu Osram NihtBreaker lub nawet Cool Blue Intense. Night breaker mają pociągniętą bańkę minimalnie niebieską farbą żarnik świateł długich co by teoretycznie mogło nieco podwyższyć temperaturę światła. Natomiast Intense prawdopodobnie dużo bardziej by zmieniło temperaturę wzwyż.

Przy okazji i pewnie dla potomnych - zrób test i zmierz ile prądu pobierają lampy w tym systemie. Teoria mówi że 30%, czyli około 30% z 120 W co daje nam około 36W.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » śr maja 23, 2012 23:54

Masz rację Stary z żarówkami, wiesz dziś przy montażu o tym samym pomyślałem :grin:
Test poboru, dobry pomysł, jestem ciekaw, tylko wiesz muszę sobie kupić miernik. Dobrze że podrzuciłeś ten temat to tym razem kupię, co jakiś czas sobie przypominam że by się przydał i później o tym zapominam i tak od roku :grin:



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: michael.golf » czw maja 24, 2012 01:51

jak wcześniej pisałem mam ten regulator świateł dziennych założony u siebie w golfie III.
jak kogoś interesuje to mogę dodac zdjęcia jak to wygląda w lampach na dwie żarówki bo wtedy dziennymi są światła długie i to one świecą na 30 % mocy.
a ja mam pytanie jak zrobic test i zmierzyc ile prądu pobierają lampy w tym systemie czy rzeczywiście 30% mocy.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: jhosef » czw maja 24, 2012 11:51

michael.golf pisze:a ja mam pytanie jak zrobić test i zmierzyć ile prądu pobierają lampy w tym systemie czy rzeczywiście 30% mocy.
Amperomierz w rękę i zmirzyć pobór prądu przez żarówki. Później skorzystać ze wzoru

P = U * I
P-moc [W]- wat
U-napięcie prądu elektrycznego [V]- wolt
I-natężenie prądu elektrycznego [A]- amper

Zmierz również woltarz bieżący co byś zbytniego błędu nie miał.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » czw maja 24, 2012 13:47

Uogólniając na szybko. Najpierw mierzysz ile prądu pobiera układ, potem napięcie jakie dochodzi do układu. Wyniki przemnażasz przez siebie i koniec.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 118 gości