czujnik temperatury

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

czujnik temperatury

Post autor: fire&fice » ndz mar 25, 2012 08:58

witam. jesli czarny czujnik temp. nie bedzie podlaczony to beda jakies objawy?? silnik 1.8 rp



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

czujnik temperatury

Post autor: władek111 » ndz mar 25, 2012 09:27

Czarny czujnik jest od wskaźnika temperatury jak go odłączysz to wskaźnik działał nie będzie.



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: czujnik temperatury

Post autor: fire&fice » ndz mar 25, 2012 09:28

władek111 pisze:Czarny czujnik jest od wskaźnika temperatury jak go odłączysz to wskaźnik działał nie będzie.
to czemu ja go nie mam i pokazuje? jak odlacze czerwony to nie pokazuje



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

czujnik temperatury

Post autor: władek111 » ndz mar 25, 2012 11:13

Jeden jest od wskaźnika a drugi od ssana to czarny u ciebie pewnie jest od ssania. Jak odłączysz ten od ssania to będzie miał niskie obroty na zimnym



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czujnik temperatury

Post autor: Johnatan » ndz mar 25, 2012 22:43

czujniki te mają te same kostki. ktoś je po prostu zamienił i masz odpięty czujnik od ECU, objawem może być wysokie spalanie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: czujnik temperatury

Post autor: fire&fice » pn mar 26, 2012 16:34

Johnatan pisze:czujniki te mają te same kostki. ktoś je po prostu zamienił i masz odpięty czujnik od ECU, objawem może być wysokie spalanie.
nie no tego czrnego nie mam podlaczonego



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czujnik temperatury

Post autor: Johnatan » pn mar 26, 2012 16:43

fire&fice pisze:nie no tego czrnego nie mam podlaczonego
Tak, wiem. Wiec właśnie mówie. Twierdzisz że wskaxnik ci działa. A czarny nie jest podpięty. Bo czarny to wskaźnik temp. a kostka od tego czujnika jest założona na czujnik ECU a kostki od ECU nie ma i z tego brakuje podłączenia.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

czujnik temperatury

Post autor: Radnaro » pn maja 21, 2012 00:57

odgrzeje kotleta. :P ja też mam coś porypane z tą temp. wskazówka na zegarze idzie mi max do końca tej pierwszej grubej kreski. wyżej nie idzie. czasami poprostu nie działa. czujniki nie wiem jak powinny być. Pierwszy mam niebieski drugi obok czarny. Niebieski od ssania raczej jest tam dzie powinien bo słysze ze obroty spadają z czasem wiec ssanie się wyłącza. myślałem że czarny lipny, kupiłem nowy, założyłem przejechałem 10m i czujnik wyleciał jak korek z szampana roz*upiony w 3 picki. Co ciekawe jak nie miałem tego czujnika przez jakiś czas to wskazówka na zegarze nadal se była na tej białej grubej kresce(obecnie założyłem spowrotem stary, mam nowy ale boje sie zakładać bo niewiem czy znowu niewywali mi go w kosmos). Wiec już wogóle nie wiem o co biega. zwarłem obie wtyczki i po zwarciu niebieskiej zapala sie kontrolka wody, a po zwarciu wtyczki od czarnego czujnika niedzieje sie nic. Niewiem o co biega, najbardziej mnie ciekawi dlaczego wskaznik mi pokazuje raz że źle a dwa że działa bez wzgl na to czy jest podłaczony do czujnika czy nie. Ma ktoś teze jakąś? ;/



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: czujnik temperatury

Post autor: fire&fice » pn maja 21, 2012 08:36

Radnaro pisze:odgrzeje kotleta. :P ja też mam coś porypane z tą temp. wskazówka na zegarze idzie mi max do końca tej pierwszej grubej kreski. wyżej nie idzie. czasami poprostu nie działa. czujniki nie wiem jak powinny być. Pierwszy mam niebieski drugi obok czarny. Niebieski od ssania raczej jest tam dzie powinien bo słysze ze obroty spadają z czasem wiec ssanie się wyłącza. myślałem że czarny lipny, kupiłem nowy, założyłem przejechałem 10m i czujnik wyleciał jak korek z szampana roz*upiony w 3 picki. Co ciekawe jak nie miałem tego czujnika przez jakiś czas to wskazówka na zegarze nadal se była na tej białej grubej kresce(obecnie założyłem spowrotem stary, mam nowy ale boje sie zakładać bo niewiem czy znowu niewywali mi go w kosmos). Wiec już wogóle nie wiem o co biega. zwarłem obie wtyczki i po zwarciu niebieskiej zapala sie kontrolka wody, a po zwarciu wtyczki od czarnego czujnika niedzieje sie nic. Niewiem o co biega, najbardziej mnie ciekawi dlaczego wskaznik mi pokazuje raz że źle a dwa że działa bez wzgl na to czy jest podłaczony do czujnika czy nie. Ma ktoś teze jakąś? ;/
w takim razie niebieski jest od temp. tez tak tak mam i mam mase od tego czujnika podlaczona pod silnik pod jakas srobe



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Re: czujnik temperatury

Post autor: Radnaro » pn maja 21, 2012 11:54

fire&fice pisze:
Radnaro pisze:odgrzeje kotleta. :P ja też mam coś porypane z tą temp. wskazówka na zegarze idzie mi max do końca tej pierwszej grubej kreski. wyżej nie idzie. czasami poprostu nie działa. czujniki nie wiem jak powinny być. Pierwszy mam niebieski drugi obok czarny. Niebieski od ssania raczej jest tam dzie powinien bo słysze ze obroty spadają z czasem wiec ssanie się wyłącza. myślałem że czarny lipny, kupiłem nowy, założyłem przejechałem 10m i czujnik wyleciał jak korek z szampana roz*upiony w 3 picki. Co ciekawe jak nie miałem tego czujnika przez jakiś czas to wskazówka na zegarze nadal se była na tej białej grubej kresce(obecnie założyłem spowrotem stary, mam nowy ale boje sie zakładać bo niewiem czy znowu niewywali mi go w kosmos). Wiec już wogóle nie wiem o co biega. zwarłem obie wtyczki i po zwarciu niebieskiej zapala sie kontrolka wody, a po zwarciu wtyczki od czarnego czujnika niedzieje sie nic. Niewiem o co biega, najbardziej mnie ciekawi dlaczego wskaznik mi pokazuje raz że źle a dwa że działa bez wzgl na to czy jest podłaczony do czujnika czy nie. Ma ktoś teze jakąś? ;/
w takim razie niebieski jest od temp. tez tak tak mam i mam mase od tego czujnika podlaczona pod silnik pod jakas srobe
ale ssanie mi sie wyłancza normalnie Myślisz zeby wsadzic wtyczki na odwrot?



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: czujnik temperatury

Post autor: fire&fice » pn maja 21, 2012 19:40

Radnaro pisze:
fire&fice pisze:
Radnaro pisze:odgrzeje kotleta. :P ja też mam coś porypane z tą temp. wskazówka na zegarze idzie mi max do końca tej pierwszej grubej kreski. wyżej nie idzie. czasami poprostu nie działa. czujniki nie wiem jak powinny być. Pierwszy mam niebieski drugi obok czarny. Niebieski od ssania raczej jest tam dzie powinien bo słysze ze obroty spadają z czasem wiec ssanie się wyłącza. myślałem że czarny lipny, kupiłem nowy, założyłem przejechałem 10m i czujnik wyleciał jak korek z szampana roz*upiony w 3 picki. Co ciekawe jak nie miałem tego czujnika przez jakiś czas to wskazówka na zegarze nadal se była na tej białej grubej kresce(obecnie założyłem spowrotem stary, mam nowy ale boje sie zakładać bo niewiem czy znowu niewywali mi go w kosmos). Wiec już wogóle nie wiem o co biega. zwarłem obie wtyczki i po zwarciu niebieskiej zapala sie kontrolka wody, a po zwarciu wtyczki od czarnego czujnika niedzieje sie nic. Niewiem o co biega, najbardziej mnie ciekawi dlaczego wskaznik mi pokazuje raz że źle a dwa że działa bez wzgl na to czy jest podłaczony do czujnika czy nie. Ma ktoś teze jakąś? ;/
w takim razie niebieski jest od temp. tez tak tak mam i mam mase od tego czujnika podlaczona pod silnik pod jakas srobe
ale ssanie mi sie wyłancza normalnie Myślisz zeby wsadzic wtyczki na odwrot?
w sumie to nie jestem pewny ale jest cos z niebieskim bo jesli mostek powoduje wzrost temp. to wkablach jest ok, sprobuj wymienic niebieski



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Re: czujnik temperatury

Post autor: Radnaro » pn maja 21, 2012 20:52

aha. Najbardziej mnie dziwi ze mostkowanie wtyczki od czarnego czujnika nic nie robi, a mostkowanie niebieskiego zapala kontrolke wody ale wskazówka nie reaguje wgl, jak sie wyciągnie wtyczke od czarnego to wskaźnik i tak żyje...no bynajmniej na tyle zeby isc do 1 kreski i tyle. Jak niebeiski by był walnięty to by mi palił jak smok chyba, a w mieście bierze 9l ...pozatym nie powinien mieć związku z wskaźnikiem na zegarach chyba...od tego powinien być czarny. dziwne to ;/ spróbuję pomierzyć rezystancje obu tych czujników może.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czujnik temperatury

Post autor: Paweł Marek » pn maja 21, 2012 21:26

Pasują te wtyczki zamiennie? Jeśli tak to licznik masz zepsuty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Re: czujnik temperatury

Post autor: Radnaro » pn maja 21, 2012 21:46

Paweł Marek pisze:Pasują te wtyczki zamiennie? Jeśli tak to licznik masz zepsuty
w jakim sensie? znaczy no wtyczki i czujniki są te same..tylko kolor czujników jest inny jeśli o to ci chodzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości