Nie chłodzi klimatyzacja

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: pawel1178 » pt maja 18, 2012 21:37

Golf 4 rocznik 98 z climatronickiem TDI.
Dzis bylem nabijac odgrzybiać klime oraz wymieniać filtr kabinowy, wszystko pięknie lecz nie chłodzi mi auta i nie wiem czego to może byc przyczyna i jak z nia sie uporać jak ją rozpoznać.
na ECON klimatyzacja sie nie włącza, wiatraki nie chodzą przełączę na AUTO dam 18 stopni sprężarka cyknie wiatraki sie uruchomią wszystko jest ok, lecz nie chłodzi leci takie powietrze jak ze zwykłego nawiewu samochodowego. Nie wiem co to może byc za przyczyna, wszystkie bezpieczniki sprawdzałem i są ok. Miał ktoś podobny problem ?



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: Jaworess » pt maja 18, 2012 21:46

Może termometr padł...to domysł ale wydaje mi się logiczny, jestem informatykiem :helm: Nie mam pojęcia ale chłopaki znajda przyczynę na stówę. Yo.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: szpieg » sob maja 19, 2012 13:05

sprawdz dwie wtyczki ktore masz nad rozrusznikiem oraz bezpiecznik na akumulatorze (pierwszy od prawej - widok od przodu auta)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: zikr6 » sob maja 19, 2012 13:09

Jeżeli byłeś nabić klimę to fachowiec powinien sprawdzić poprawność działania klimy po nabiciu.Jeżeli nie działa to jedź i reklamuj,niech włoży termometr w kratki i odczyta temperaturę.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: grg474 » sob maja 19, 2012 13:40

pawel1178 pisze:na ECON klimatyzacja sie nie włącza
prawidłowo
pawel1178 pisze:przełączę na AUTO dam 18 stopni sprężarka cyknie wiatraki sie uruchomią wszystko jest ok
sprężarka cyknie a czy kręci się kółko wewnątrz koła pasowego sprężarki czy stoi - bo wiesz cyknać to można..
pawel1178 pisze:Nie wiem co to może byc za przyczyna, wszystkie bezpieczniki sprawdzałem i są ok.
robiłeś test vagiem lub samodiagnozę? Jak załączą się wiatraki i teoretycznie kręci się koło wewnętrzne kompresora to rurki są zimne? ciepłe?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

eSCeZeto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 13:33

Re: Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: eSCeZeto » sob maja 19, 2012 18:30

To i ja się podepnę pod temat.

Mam podobny problem, golf MK IV 2002 rok, silnik AXR.
Powymieniane wszystkie filtry, klima nabita z dniem dzisiejszym a problem jest mianowicie:

Gdy na klimatroniku dam na LOW z nawiewów idzie chlodne powietrze, ale bez rewelacji.
Nie załącza się wiatrak na chłodnicy, brak jakichkolwiek objawów "działającej" lub "odpalającej" się klimy, żadnego cykania sprężarki, żadnych skoków obrotów, kompletnie NIC.
Bezpieczniki sprawdzone, wszystkie ok, na VAG-u również brak jakichkolwiek błędów.
Jaka może być przyczyna ? :F



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: OMEGA » sob maja 19, 2012 21:15

eSCeZeto, tak jak pisał grg474, kółko we kręci się kółko wewnątrz koła pasowego sprężarki czy stoi. Jak stoi to padło sprzęgło bądź zasilanie. Czujnik temp...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: grg474 » ndz maja 20, 2012 10:24

ostanio robiłem kumplowi - wentylatory chodziła sprężarka nie - wina urwanego kabelka przy wtyczce 4pinowej na skrzyni biegów (kabelek odpowiedzialny za załączanie kompresora) - więc czasem warto spojrzeć co się dzieje.
eSCeZeto, obejrz bezpieczniki na akumulatorze + gniazda od tych bezpieczników (częsta usterka)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: pawel1178 » ndz maja 20, 2012 13:37

Będę mial dopiero możliwość po niedzieli sprawedzenia sprężarki oraz jej wtyczek tak więc pytanie dziś jak najlepiej dostane się do niej i gdzie dokladnie jest ona położona na kanał musowo wjeżdzać i od dołu zobaczę te kabelki przy wtyczkach sprężarki i rozrusznika ?



eSCeZeto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 13:33

Re: Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: eSCeZeto » ndz maja 20, 2012 15:03

OMEGA pisze:eSCeZeto, tak jak pisał grg474, kółko we kręci się kółko wewnątrz koła pasowego sprężarki czy stoi. Jak stoi to padło sprzęgło bądź zasilanie. Czujnik temp...
" onclick="window.open(this.href);return false;

Filmik wyżej przedstawiający kompletny brak niczego :D.
Przewody chłodne (normalna temperatura otoczenia).



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: grg474 » ndz maja 20, 2012 17:02

eSCeZeto pisze:Przewody chłodne (normalna temperatura otoczenia).
bezpiecznik 16, sterownik wentylatorów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

eSCeZeto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 13:33

Re: Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: eSCeZeto » ndz maja 20, 2012 19:06

grg474 pisze:
eSCeZeto pisze:Przewody chłodne (normalna temperatura otoczenia).
bezpiecznik 16, sterownik wentylatorów
Jeśli chodzi o ten wewnątrz samochodu, sprawdzony - wszystko ok z nim.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: grg474 » ndz maja 20, 2012 21:37

podmień sterownik wentylatorów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

eSCeZeto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 13:33

Re: Nie chłodzi klimatyzacja

Post autor: eSCeZeto » ndz maja 20, 2012 21:55

grg474 pisze:podmień sterownik wentylatorów
Ten pod aku ?
Właśnie jeden gościu w NL mi o tym mówił, że może to być przyczyną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości