Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Post autor: RaV_ » czw maja 17, 2012 23:59

Witam.
Postaram się opisać swój problem krótko i wystarczająco szczegółowo.
Posiadam centralny zamek z pilota w swoim Golfie IV. Niestety od kupna, w przednich drzwiach pasażera brakowało tego 'dzyndzelka' oraz 'drucika' na którym opiera się ten dzyndzelek. Drzwi zawsze działały sprawnie - zamykały się i otwierały. Jednak teraz zauważyłem, że owe drzwi nie zamykają się. Wszystkie inne się zamykają a przednie-pasażera już nie. Nawet nie słychać mechanizmu (charakterystycznego trzaśnięcia podczas zamykania/otwierania).
Pytanie brzmi: jak zabrać się do naprawy tej usterki? Co dokładnie powinienem sprawdzić? Nigdy nie rozbierałem samodzielnie tych drzwi stąd moje obawy, żeby nagle szyba nie spadła albo coś w podobie ;) I czy nie ma problemu z montażem tego 'drucika' wraz z 'dzyndzlem' na swoje miejsce? Oraz w jakie klucze mam się zaopatrzyć, żeby się do tego zabrać?
Błagam pomóżcie :rozpacz:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Post autor: Haki » pt maja 18, 2012 00:23

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053" onclick="window.open(this.href);return false; w 1 poście znajdziesz odpowiedź jak rozebrać tapicerkę by się dostać do mechanizmu ryglowania


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Post autor: RaV_ » pt maja 18, 2012 12:23

Haki pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053 w 1 poście znajdziesz odpowiedź jak rozebrać tapicerkę by się dostać do mechanizmu ryglowania
Dzięki za link, na pewno skorzystam jak tylko znajde klucze. Ale co jeśli chodzi o ten 'drut' z 'dzyndzlem'? Wiem, że brakuje tych elementów dlatego jestem ciekaw czy nie ma problemu z wstawieniem tych elementów na miejsce po dokupieniu ich na szrocie?

Brakujące części zaznaczyłem na zdjęciu (u mnie brakuje ich w drzwiach przednich-pasażera):
Obrazek



Piotr Nowicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 09:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Post autor: Piotr Nowicki » pt maja 18, 2012 21:59

Drut z dzyndzlem powinien pasować. Jest tylko ciężko go podłączyć do zamka bez odkręcenia samego zamka (mało miejsca). Z tego co pamiętam jak przekładałem szyby to mi wypadł z zamka i trochę się nagimnastykowałem aby go założyć. Co do przyczyny niedziałania zamka to sprawdziłbym przewody które idą w gumie ze słupka do drzwi. Mógł się któryś przetrzeć.



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Post autor: slawek987 » sob lip 19, 2014 13:13

Witam,
Mam taki problem, z pilota nie zamyka mi prawych przednich drzwi, ani z tego przycisku którym można zamknąć wszystkie drzwi. Jak zamknę te "felerne" drzwi kluczem od zewnątrz, to zamykają się wszystkie (tak jak być powinno). Wygląda mi na to jakby był przetarty któryś kabel w tej gumie koło słupka. Bardzo proszę pomoc. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości