Nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pavael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 13:14
Lokalizacja: Kielce

Nie odpala

Post autor: Pavael » wt maja 01, 2012 21:09

WItam

Panowie proszę o jakieś wskazówki, gdyż jestem zielony. Wczoraj przejechałem 200 km i wszystko było super. 3 razy go odpaliłem i odpalał za pierwszym razem (do stacji benzynowej raz), potem ze stacji benzynowej (160 km przejchałem), dwie godziny później ostatnie 40 km i wszystko ok.
Dzisiaj rano próbuję odpalić golfa (III, 1.6 benzyna AEE) i nic. Nawet rozrusznik nie pracuje. Świecą się kontrolki (abs, airbag - przez chwilę i akumulator, olej i chyba temperatura).

Z góry dzięki
Paweł


In my memory

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Nie odpala

Post autor: jjaworskyy » wt maja 01, 2012 21:15

Podmień akumulator i zobacz czy odpali a jak nie to możliwe ze kostka stacyjki... Coś mi świta w głowie że w momencie gdy kręcisz rozrusznikiem i kasuje ci sie przebieg to akumulator padł



Pavael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 13:14
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie odpala

Post autor: Pavael » wt maja 01, 2012 22:51

Dzięki bardzo.

A mogę uruchomić go na innym akumulatorze z innego auta (inne napięcie, pojemność) ? , bo nie mam znajomych z mk3 :grin:


In my memory

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nie odpala

Post autor: adamwwy » śr maja 02, 2012 00:43

Możesz odpalić z innego byleby był 12V. Pojemność nie będzie miała znaczenia. Sprawny silnik to nawet 36Ah odpali.

Jeśli podczas próby rozruchu kontrolki nie przygasają i licznik się nie kasuje to raczej nie będzie wina akumulatora lecz rozrusznika lub połączenia na nim.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nie odpala

Post autor: bogib184 » śr maja 02, 2012 07:31

Może rozrusznik się zawiesił (jest zużyty) ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie odpala

Post autor: Qto » śr maja 02, 2012 11:21

Przenoszę do działu "Elektryka" :bajer:
Jeżeli aku dobry (nie przygasają kontrolki podczas próby rozruchu) to kostka stacyjki i elektromagnes do sprawdzenia. Podać napięcie na elektromagnes i zobaczyć czy zakręci (tylko żeby auto nie było na biegu)...jak nie zakręci to pewnie elektromagnes winny, jak zakręci to usterka jest wcześniej...np kostka stacyjki, trzeba zobaczyć czy w pozycji rozruchu podaje napięcie na rozrusznik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości