[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DAREK101120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 10:11
Lokalizacja: Kalisz

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: DAREK101120 » pn kwie 30, 2012 19:25

WITAM

Drodzy forumowicze mam problem z golfikiem IV 98r TDI 110KM. Grubo szwankuje mi centralny zamek i elektryczne szyby.

1. CENTRALNY: po zamknięciu zdarza mu się otworzyć samoistnie po kilku sekundach, po otwarciu auta z pilota czasami nie otworzy drzwi kierowcy.

2. Szyby elektryczne: tylna prawa nie działa wcale po naciśnięciu przycisku coś cyka ale szyba ani drgnie i nie słychać silniczka, przednia prawa raz działa raz nie zależy czy ma dobry czy zły dzień :bigok: :hmm: jak przestanie działać to słychać to co w tylnych drzwiach cykanie takie, szyba od kierowcy tez ma zawiechy jak ja zaboli to dzieje się to samo co z prawa cyka coś ale szyba ani drgnie.

Ogólnie elektryczne szyby i centralny w golfach to jakaś porażka :panna:

Jutro mam zamiar rozbierać boczki i szukac przyczyny zaczynam od niedziałającej szyby tylnej prawej proszę o wskazówki gdzie szukać przyczyny.

Poczytałem trochę to sprawdzić wiązkę kabli w gumie miedzy drzwiami a słupkiem, podłączyć na krótko silniczek, sprawdzić włącznik.

czy wszystkie 4 szyby są powiązane ze sterownikiem w drzwiach kierowcy????/



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: Waqa » wt maja 01, 2012 11:04

szyby powiązane sa modułem komfortu. co do zamka to szukaj pod hasłem mikrostyki. co do szyb to najczęściej cos je blokuje ze sie nie otwierają. z tylu do sprawdzenia rolka nawijająca linki. czesto sie zdarza ze linki spadają z rolki i robi sie wielki "supeł"



DAREK101120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 10:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: DAREK101120 » wt maja 01, 2012 13:43

1. Szybę tylną naprawiłem rozebrałem na prowadnicy \ prawej strony zawinął sie taki jakby filc i zblokował szybę. Rozebrałem jednak wszystko nasmarowałem i złożyłem teraz szybka śmiga idealnie.

2. Szyba od pasażera i kierowcy działa więc jej nie ruszam zreszta za goraco jest już mi sie nie chce od 10 d0 13 siedziałem przy tej tylnej prawej.

Dzięki za info poczytam o tym mikrostyku.



KamilBarmanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 09, 2012 07:16

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: KamilBarmanek » śr maja 09, 2012 08:10

Nie chcę, zakładać nowego tematu, gdyż Mój problem z centralnym zamkiem jest dość podobny do kolegi powyżej. Otóż od 2 tygodni szwankuje Mi centralny zamek. Ma różne zagrania, jak Mu się uwidzi. Zamykam samochód a potem chcę go otworzyć i wtedy albo otworzy Mi tylko drzwi od kierowcy albo wcale się nie otworzy. Czasem mam wrażenie, że "nie ma siły" żeby zamknąć czy otworzyć samochód. Kolejna sprawa to dioda, która znajduje się przy "cynglu" kierowcy. Ogółem na początku, gdy zamykałem pojazd, kontrolka ta mrugała. Teraz jak jej się uwidzi, gdy zamknę drzwi raz mruga a raz nie. Czy ktoś może wiedzieć, w czym tkwi problem, bądź gdzie szukać przyczyny tych zachowań?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: [MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: Waqa » śr maja 09, 2012 14:46

Waqa pisze: co do zamka to szukaj pod hasłem mikrostyki.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: piotrb79 » sob maja 19, 2012 17:42

Podepne się pod temat. Mam taki problem Centralny tylko z kluczyka. Z obu drzwi z przodu i z bagażnika zamyka tylko te drzwi z których przekręca się kluczyk, reszta ani drgnie. Jak wsiąde do środka to przyciski na panelu na drzwiach kierowcy zamykają i otwierają wszystkie drzwi. Czy to też będzie wina mikrostyków czy może coś innego?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: grg474 » ndz maja 20, 2012 10:26

piotrb79 pisze:Czy to też będzie wina mikrostyków czy może coś innego?
coś innego - zimne luty w zamku kierowcy (jeśli kluczyk w drzwiach pasażera zamyka wszystkie)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: czaja86 » ndz maja 20, 2012 15:12

podczepię się pod temat. Mianowicie mój Golf 4 USA dziwnie działa centralka mianowicie raz nacisnę przycisk to tylko otwiera kierowcę dwa razy nacisnę to otwiera kierowcę i pasażera. Drzwi pasażera mimo że rygiel się podniesie to i tak trzeba pociągnąć klamkę puścić i za drugim razem się otworzy a czasem się zdarza że za 3 albo 4 razem. Jak otwieram drzwi pasażera od środka nie świeci się kopertówka i dioda na liczniku. Od kierowcy wogóle czy otwieram od środka czy od zewnątrz to się nie zapala a jak rozebrałem kopertówkę to widać że drucik leciutko się żarzy w żarówce wymiana jej na nową nic nie daje. A najgorsze jest że czasem alarm sam się włączy powyje chwilę i przestanie za jakiś czas znowu się włączy powyje i przestanie. Przy zamykaniu czasem pyknie alarm a czasem nie



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: piotrb79 » ndz maja 20, 2012 15:34

Grg474 właśnie problem w tym że kluczyk zamyka tylko te drzwi w których się go przekręci. Nie gaśnie też oświetlenie wewnątrz ani lampka dolna w drzwiach kierowcy.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: grg474 » ndz maja 20, 2012 17:03

piotrb79 pisze: Nie gaśnie też oświetlenie wewnątrz ani lampka dolna w drzwiach kierowcy.
no czyli ewidentny błąd z zamkiem kierowcy (mikrostyk, zimne luty)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: Qto » ndz maja 20, 2012 17:34

piotrb79, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;
Może wystarczy tylko wyczyścić zamek (u mnie tak było)...luty nawet jak ok, to robimy przy okazji rozbierania zamka



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: piotrb79 » śr maja 23, 2012 17:35

Nie bardzo mam kiedy rozebrać drzwi żeby sprawdzić ten zamek, ale zrobiłem autoscan vag-com 3.11 i żadnych błędów nie pokazał. Czy to normalne?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: [MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: Waqa » czw maja 24, 2012 00:39

piotrb79 pisze:, ale zrobiłem autoscan vag-com 3.11 i żadnych błędów nie pokazał. Czy to normalne?
chyba nie jest to normalne...

...a dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy mruga przy zamkniętym centralnym?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[MK4] centralny zamek i elektryczne szyby

Post autor: piotrb79 » czw maja 24, 2012 06:36

Nie dioda nie mruga. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy to tylko te drzwi się zamykają. Z resztą drzwi od pasażera i bagażnik działają tak samo. Żeby zamknąć samochód musze wcisnąc wszystkie rygle w drzwiach. Natomiast z drzwi kierowcy otworze wszystkie pozostałe bez problemu.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości