Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: Prze_mass » śr kwie 20, 2011 17:34

Witam,

Chcę zamontować w swoim golfie zestaw elektrycznych szyb 5d. Wszelkie oferty sprzedaży nie zawierają wiązki centralnej idącej do bezpieczników. Zastanawia mnie jak wygląda taka wiązka? Czym się różni od tej bez elektrycznych szyb? W moim golfie jest oryginalny zamek centralny, wiem że wiązka od elektrycznych szyb jest również pod zamek centralny stąd moje domysły. Czy taka wiązka posiada jakieś okablowanie idące do drzwi? Bo mam takowe. Proszę o odpowiedź.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 20, 2011 18:02

Prze_mass, były na forum tematy z fotką wszystkich wiązek do drzwi. Możesz ją oczywiście dorobić, schematy sa na forum, jeśli dobrze czytasz schematy to nie jest to jakiś wielki problem. Dojdzie jeszcze wiązka do włącznika dla tylnych szyb w konsoli o ile masz ten włącznik w komplecie. Tak w skrócie wiązka między przednimi słupkami ma się składac z 7 kabli i to będzie podstawa. Do nich dołączysz plus, plus po zapłonie, kabel od szybra jeśli masz itd. Oceń czy dasz rady patrząc na schemat, jesli nie - pozostaje elektryk ale dorobienie wiązki to jest sporo pracy i zabulisz. Więc może jeszcze poszukaj. Pytaj o wiązkę do Vento również bo tam zawsze jeśli były szyby elektryczne to na 4 drzwi a jest identyczna jak MK3
Zapodaję kolejny raz schemat szyb elektrycznych do mk3
Obrazek
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Prze_mass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 16:49

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: Prze_mass » śr kwie 20, 2011 21:33

Dzięki wielkie, i sorry za zaśmiecanie w takim razie. Szczerze to nie mam zielonego pojęcia o elektryce, ale poczytam może się nauczę coś nie coś. Co do vento to dobrze wiedzieć.



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: misio127 » pn kwie 30, 2012 07:07

A ja mam problem takiej maści, że jedna prawa tylna szyba działa na wspak tzn przy naciśnięciu przycisku do góry opuszcza się i na odwrót. Prosiłbym o info jakie kolory kabli odpowiadają za opuszczanie i podnoszenie, nie przeszkadzałoby mi to ale trochę knoci się z modułem komfortu.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2012 21:18

misio127, jeśli tak samo na odwrót działa zarówno z wlącznika w drzwiach jak i w konsoli oraz po przytrzymaniu kluczyka w drzwiach to kolory kabli ci niepotrzebne, bo musisz odkręcić silnik (sam silnik) od modułu i obrócić go 180 stopni wzdłuż osi. Czyli czeka cię zdjęcie tapicerki wymontowanie mechanizmu w całości i odkręcenie silnika (4 śrubki). Wszystkie potrzebne fotki masz w FAQ
Jeśli jest inaczej czyli np z jednego włącznika działa dobrze z drugiego źle to napisz konkrety postaram się podpowiedzieć jak kable zamienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: matisim » pn kwie 30, 2012 21:59

Paweł Marek pisze:misio127, jeśli tak samo na odwrót działa zarówno z wlącznika w drzwiach jak i w konsoli oraz po przytrzymaniu kluczyka w drzwiach to kolory kabli ci niepotrzebne, bo musisz odkręcić silnik (sam silnik) od modułu i obrócić go 180 stopni wzdłuż osi. Czyli czeka cię zdjęcie tapicerki wymontowanie mechanizmu w całości i odkręcenie silnika (4 śrubki)

dobrze wiedzieć :bigok: kiedyś u kumpla tak było i za nic w świecie nie wiedziałem co tam było nagrzebane, ale jak mozna silniczek inaczej założyć?



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Re: Wiązka centralna od elektrycznych szyb.

Post autor: misio127 » ndz maja 13, 2012 16:53

Paweł Marek pisze:misio127, jeśli tak samo na odwrót działa zarówno z wlącznika w drzwiach jak i w konsoli oraz po przytrzymaniu kluczyka w drzwiach to kolory kabli ci niepotrzebne, bo musisz odkręcić silnik (sam silnik) od modułu i obrócić go 180 stopni wzdłuż osi. Czyli czeka cię zdjęcie tapicerki wymontowanie mechanizmu w całości i odkręcenie silnika (4 śrubki). Wszystkie potrzebne fotki masz w FAQ
Jeśli jest inaczej czyli np z jednego włącznika działa dobrze z drugiego źle to napisz konkrety postaram się podpowiedzieć jak kable zamienić.
Jest dokładnie tak jak piszesz, czyli z obydwu przełączników działa odwrotnie, tak więc dzięki za info będę to ogarniał.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 94 gości