Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Post autor: krycha00 » wt kwie 24, 2012 15:56

Witam, golf 2 , 91r, silnik 1,3 wtrysk.
Sprawa wygląda tak : raz na jakis czas mialem problem z odpaleniem - problem pojawial sie nagle. Mianowicie wszystko gasło , auto wyglądało tak jakby nie miało akumulatora (zegarek na desce rozdz. tez gasl), przy próbie odpalenia. Czasami pojawialo sie to przy przekreceniu kluczyka o 1 pozycje, a czasami przy probie zaplonu (w drugim przypadku bylo slychac ze pompa przy baku zaskakuje prawidlowo). Myslalem ze to moze cos z aku (aku jest nowy jak na to auto - ma niecaly rok, wiec to raczej nie jego wina , chociaz niczego wykluczyc nie mozna). Odpialem jedną kleme - poczekałem kilka sekund - zalozylem z powrotem - auto odpalalo jak gdyby nigdy nic. Sytuacja taka powtarzala sie raz na jakis czas - w momencie gdy w aucie nic nie dziala, nawet zegarek na desce rozdz - pomagalo chwilowe odpiecie aku. Dzisiaj natomiast sytuacja ta powtorzyla sie, no i jednrazowe odpiecie nie pomoglo , nie pomoglo nawet 5krotne odpiecie aku. Dopiero za ktoryms razem auto zaskoczylo.

Jakies podejrzenia co to moze byc ? Kostka, aku, przewody , wszystko naraz?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Post autor: sokol26 » wt kwie 24, 2012 17:58

Miałem taki sam problem, okazało się że klemy dobrze nie łączą, kupiłem nowe, wszystko ładnie przeczyściłem i po podłączałem, nasmarowałem i od tamtej pory wszystko jest ok :) Sugerowałbym kupno nowych klem i solidniej podpiąć pod nie kable, koszt kilkanaście zł, a mogą tylko pomóc.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Post autor: skaktus » wt kwie 24, 2012 18:28

Zanim wymienisz klemy ( co często jest niepotrzebne) wystarczy jednie sprawdzić piny akumulatora, same klemy i podłączenie. Piny akumulatora oczyścić papierem, odtłuścić z tego co się nazbierało, to samo z klemami, potem przesmarować wazeliną techniczną i sprawdzać.



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Post autor: motoboy10 » wt kwie 24, 2012 19:10

może być też kostka stacyjki


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

Awatar użytkownika
Scoti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr mar 25, 2009 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Wszystko gasnie przy probie uruchomienia

Post autor: Scoti » wt kwie 24, 2012 20:22

sprawdz grubą mase od aku na silnik, stawiam ze masa na silnik jest słaba :) pozdrawiam


[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452299[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości