Nie można opalić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peniek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 05, 2010 17:52
Lokalizacja: Głubczyce

Nie można opalić

Post autor: peniek87 » czw kwie 19, 2012 12:53

Witam, mam problem z odpaleniem mojego golfa, Mk2 1.3 NZ. Sprawa wygląda tak, jeździł bez żadnych problemów do czasu. Padł rozrusznik, więc kupiłem nowy, akumulator kwalifikuje się do wymiany. Po zamontowaniu rozrusznika (sprawdzany przez fachowca), podpiąłem kable rozruchowe i nie dało się odpalić. Okazało się że nie ma masy więc masę zrobiłem, pompa paliwa działa, ale nie można w ogóle go odpalić. Wlałem trochę paliwa do gaźnik i trochę pochodził, ale bez takiego zabiegu w ogóle nie chce ruszyć. Nie wiem co może być przyczyną że nie dostaje paliwa, kręci rozrusznik i nic poza tym. Czy jest możliwość że podczas gdy nie było masy, chcąc zapalić padło ECU ?

Ile jest mas w silniku i gdzie są?
- ta koło aku, podłączona do masy jest sprawdzona i działa



Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

Nie można opalić

Post autor: gajos7772 » czw kwie 19, 2012 13:47

raczej to nie ECU. masa jest jeszcze przy ECU, przy cewce zapłonowej, na szpilce od pokrywy zaworów no i przy skrzyni biegów z prawej strony patrząc z przodu maski.


Only VW

Awatar użytkownika
peniek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 05, 2010 17:52
Lokalizacja: Głubczyce

Nie można opalić

Post autor: peniek87 » ndz maja 06, 2012 15:31

Problem rozwiązany, rozrusznik miał spięcie, masa słaba i poszedł komputer i akumulator. Aku nowe, komp nowy, masa nowa i rozrusznik. Teraz wszystko działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości