wegfahrsperre aktiv?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Joło » śr mar 07, 2012 13:58

Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Golf'a IV, wszystko jest ok...lecz dziś znów przy odpalaniu pojawił mi się komunikat "wegfahrsperre aktiv"... tzn przy otwarciu zamków z pilota, i po otwarciu drzwi(kwestia 5-10 sekund), zamki się zamknęły, gdy go odpaliłem, to od razu zgasł, i wyświetliło się "wegfahrsperre aktiv", po czym odpaliłem go znów, i było wszystko cacy. Pierwszy raz taką samą sytuację miałem z 2 tygodnie temu...



Wiem że to dotyczy immobiliser'a, ale moje pytanie jest takie: MAM SIĘ TYM PRZEJMOWAĆ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Qto » śr mar 07, 2012 14:58

Dwa razy w przeciągu kilku dni miałem podobną sytuację...czekałem do weekendu aby się dobrać się do pętli immo przy kierownicy...coś mi wypadło i nie mogłem tego zrobić, minęło ponad pół roku i problem się nie powtórzył...także w moim przypadku nie musiałem się przejmować. Na pewno nie zaszkodzi obadanie wtyczek przy stacyjce...



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Joło » śr mar 07, 2012 16:41

no, mam nadzieję że to nic poważnego.



wkoszyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 09:19

Re: wegfahrsperre aktiv?

Post autor: wkoszyk » ndz mar 25, 2012 22:21

Również mam taką sytuację w swoim samochodzie i nie wiem co zrobić. Jutro spróbuję zapasowym kluczykiem.



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Joło » śr kwie 11, 2012 22:04

znalazłem chyba przyczynę, jest to chyba wina czujnika w drzwiach! Ponieważ szwankuję, po otwarciu drzwi pilotem w kluczyku i otwarciu drzwi, mimo to po 30 sekundach zamykają się drzwi! Myślę że tak nie powinno być.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: poolak2006 » czw kwie 12, 2012 13:01

Joło, masz 2 różne, niepowiązane ze sobą błędy... jeden z nich tak jak piszesz to prawdopodobnie mikrostyk w zamku drzwi kierowcy. Czy oświetlenie wnętrza działa prawidłowo?
Drugi to tak jak pisze Qto sprawdź wtyki z immo...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Qto » czw kwie 12, 2012 14:06

Joło pisze:znalazłem chyba przyczynę, jest to chyba wina czujnika w drzwiach! Ponieważ szwankuję, po otwarciu drzwi pilotem w kluczyku i otwarciu drzwi, mimo to po 30 sekundach zamykają się drzwi! Myślę że tak nie powinno być.
tak być nie powinno...ale też mikrostyk nie jest przyczyną problemów z odpalaniem...u wielu osób nie ma sygnału otwartych drzwi (mikro często się sypie) a problemów z immo jednak nie ma...co do immo zobacz mój pierwszy post, dodatkowo spróbuj odłączyć i jeszcze raz podłączyć licznik



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Re: wegfahrsperre aktiv?

Post autor: Joło » sob kwie 14, 2012 10:46

poolak2006 pisze:Joło Czy oświetlenie wnętrza działa prawidłowo?

no własnie że nie...


a gdzie w wtyczki są??



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: poolak2006 » sob kwie 14, 2012 20:06

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... =mikrostyk" onclick="window.open(this.href);return false;
przy liczniku



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: balon91 » wt cze 16, 2015 21:58

Siemka.
U mnie problem sie pojawił jakiś czas temu.
Problem w sumie nawet nie wiem czy problem.
Nie raz po włożeniu kluczyka i przekręceniu go w pozycję grzania świec wyskakuje ten sam komunikat co u Was.
Po chwili znika i normalnie odpalam auto.
Znajomy szpec od Golfów powiedział mi że możliwe iż jest to spowodowane tym że kluczyk się "próbuje zamknąć".
Chodzi oczywiście o kluczyki typu "scyzoryk".
Myślicie że to od tego?
W sumie sprawdzałem to i gdy kluczyk do końca nie jest rozłożony pojawia się ten błąd.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: kamil1555 » śr cze 17, 2015 08:37

Nie powinno mieć to wpływu. Wygląda to bardziej tak jakby pętla immo nie wykrywała transpondera w kluczyku. Czytałem na forum audi kiedyś, że wystarczy nawinąć kilka zwojów na tą pętle i to często pomaga w komunikacji. Warto też spojrzeć do środka kluczyka o ile nie ma się oryginału , bo często w kluczykach "podróbach" transponder potrafi być po prostu włożony i ruszać się w środku. A co do tego, że jak kluczyk nie jest do końca otwarty to wtedy nie widzi to nic dziwnego, bo w innym położeniu jest wtedy transponder co tak jak mówiłem oznacza słaby zasięg pętli immo w stacyjce.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

SP-FRA

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: SP-FRA » pn sie 31, 2015 12:08

witam, u mnie dziś też się to pojawiło po raz pierwszy (zrobiłem autem ok 12 tys km mam je pół roczku) Serwisowany od nowości przebieg ok 190000 tys km. Przekręciłem kluczyk na podgrzewanie świec i jak kontrolki zgasły chciałem odpalić w tym momencie załączył mi się omawiany komunikat czyli blokada uniemożliwiająca jazdę autem aktywna. Więc nie odpalając auta przekręciłem kluczyk na zero wyjąłem go ze stacyjki odczekałem 1-2 min (m. czasie odwiedziłem to forum) po czym ponowiłem procedurę odpalenia auta. Komunikat się pojawił, odpaliłem ale auto zaraz zgasło. Wysunąłem kluczyk ze stacyjki uchyliłem szybę (el) potem trzasnąłem drzwiami (pobieżnie czytałem forum i wpadło mi w oko jakiś czujnik drzwi itp hehe) wł i wył lampkę górną i wył radio. Ponowiłem schemat auto odpaliło po czym w przeciągu 16 km gasiłem i odpalałem auto 4-5 razy robiąc postój ok 10 min tak jak to było za pierwszym razem(z ciekawości) problem nie powrócił.

Jednak jeżeli ktoś znajdzie rozwiązanie będę wdzięczny za informacje po pierwsze musiała zaistnieć akcja wywołująca reakcje. Skoro zaistniała raz (dokładniej dwa pod rząd) zapewne powróci.

Po drugie niedawno podpięte zostało radio CB pod instalacje ori radia vw w aucie. Atutem tego podpięcia jest fakt że cb samo się załącza i gaśnie wraz z załączeniem kluczyka oraz z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki. W momencie wystąpienia blokady cb było wył pokrętłem lecz takie wpięcie w instalacje może wywoływać takie następstwa ? Uważam że nie ale znalazł się już ktoś w moim kręgu co zasiał we mnie niepewność. Dla ścisłości wpięcie pod plus i masę zostało zalutowane i zabezpieczone przed zaśniedzeniem(zrobiłem sobie przedłużacz ok 120 cm zakończony złączką do kabli zamontowaną również przy kablach cb. O zwarciu ani zaśniedzeniu nie ma mowy.

z góry dzięki za odp
Tomek Gdynia



SP-FRA

wegfahrsperre aktiv?

Post autor: SP-FRA » pn sie 31, 2015 12:19

na innych forach typu elektroda , grupa pasat czy sharan wszyscy piszą że taki komunikat się pojawia w związku z kluczykiem ja mam scyzoryk, działa ok ni zamyka się sam jak ktoś tu sugerował. baterie są ok (auto otwiera/zamyka z 10m) więc tu raczej winy nie widzę. Zawsze można zmienić kluczyk na zapasowy ale jak problem przez 4 mc sie nie powtórzy to skąd mam wiedzieć czy to była wina kluczyka czy coś jest na rzeczy? A kłopoty są po to by je rozwiązywać a nie omijać i udawać że jest ok ...

Jeszcze raz dzięki za jakieś rady ... Aaaa kostki przy stacyjce są ok nie zaśniedziałe podpięte dobrze. Elektryka działa w aucie przynajmniej tak, którą mogę zbadać optycznie.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: wegfahrsperre aktiv?

Post autor: kamil1555 » pn sie 31, 2015 16:02

SP-FRA pisze:na innych forach typu elektroda , grupa pasat czy sharan wszyscy piszą że taki komunikat się pojawia w związku z kluczykiem ja mam scyzoryk, działa ok ni zamyka się sam jak ktoś tu sugerował. baterie są ok (auto otwiera/zamyka z 10m) więc tu raczej winy nie widzę. Zawsze można zmienić kluczyk na zapasowy ale jak problem przez 4 mc sie nie powtórzy to skąd mam wiedzieć czy to była wina kluczyka czy coś jest na rzeczy? A kłopoty są po to by je rozwiązywać a nie omijać i udawać że jest ok ...

Jeszcze raz dzięki za jakieś rady ... Aaaa kostki przy stacyjce są ok nie zaśniedziałe podpięte dobrze. Elektryka działa w aucie przynajmniej tak, którą mogę zbadać optycznie.
Należy pamiętać, że kluczyk to nie tylko centralny zamek(pilot) , o którym piszesz ,ale w przedniej części jest też transponder odpowiedzialny za immobiliser i tutaj może być problem. Chociaż bardziej podejrzewam pętle w stacyjce, licznik, zimne luty. Każda sprawa jest indywidualna i trzeba szukać.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 102 gości