problem z akumulatorem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » sob kwie 07, 2012 20:17

Witam borykam się od jakiegoś czasu z rozładowującym akumulatorem. Na początku 3 lata temu zakupiłem nowy następnie rok temu zakupiłem znów nowy bo tamten nie dawał rady 12V 50Ah. ładowanie 14.1 pobór prądu 0.60A . Kupiłem nowy regulator napięcia i dalej to samo po nocy lądowania przed wczoraj dziś już nie moglem zapalić. Silnik 1.6 benzyna PN. Dodam ze podczas gdy próbuje zakręcić rozrusznikiem to jest takie lyyyy...radio wyłączone zdjęty panel a samo resetuje się i włącza również tuba podczas tego zabuczy , murze wtedy wyciągać bezpiecznik bo nic nie da się zrobić nie ma pojęcia co z tym zrobić . Proszę o pomoc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Qto » sob kwie 07, 2012 20:27

Kiki6210 pisze:pobór prądu 0.60A
no to chyba nie dziwne że są problemu z akumulatorem...poszukaj co kradnie tyle prądu. Wepnij amperomierz, tak jak miałeś wpięty kiedy zmierzyłeś te 0,6A...wyciągaj po kolei bezpieczniki i badaj kiedy pobór prądu spadnie...



Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » sob kwie 07, 2012 20:33

już to sprawdziłem prąd pobiera antena specjalna ze wzmacniaczem podłączona po plusa. jaki powinien być pobór na postoju? zrobię to pod stacyjke



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Qto » sob kwie 07, 2012 20:37

Kiki6210 pisze: jaki powinien być pobór na postoju?
ok 0.02A ...20mA



Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » sob kwie 07, 2012 20:39

Ok dzięki wielkie wypnę narazie bezpiecznik z tej anteny i zobaczymy.Pozdrawiam i Wesołych świąt



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Johnatan » ndz kwie 08, 2012 00:45

Kiki6210 pisze:Dodam ze podczas gdy próbuje zakręcić rozrusznikiem to jest takie lyyyy
Ustawić zapłon. jest 90% źle ustawiony zapłon. Prosze zdjąć fajkę z cewki i silnik sie już nie bedzie wieszał. Gdy silnik sie wiesza bierze duży prąd. Gdy ustawisz zapłon tak jak sie nalezy z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie powiem ci ile bo nie wiem. Niech mechanik też odniesie się do odpowiedniego punktu na kole zamachowym bo jest ich tam 3 obok siebie. Gdy ustawisz zapłon to zobacz jak z tym odpalaniem bedzie. Jak bedzie dobrze a aku bedzie powoli zdychał, warto jest sprawdzić ile ma ładowania. ma być 13,9 14,5 to jest dobrze. I ściągaj kleme na noc i długie postoje bo wtedy jakiś odbiornik ci pobiera prąd. Gdy ten test zda egzamin tzn że jakiś odbiornik wciąż bierze prąd a ty tego nie wiesz. Typu wzmacniacz lub różne tiunerskie instalacje. Miałem przypadek że zgnił przekaźnik i brał dużo prądu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

Re: problem z akumulatorem

Post autor: thebeast » ndz kwie 08, 2012 16:21

Johnatan pisze:
Kiki6210 pisze:Dodam ze podczas gdy próbuje zakręcić rozrusznikiem to jest takie lyyyy
Ustawić zapłon. jest 90% źle ustawiony zapłon. Prosze zdjąć fajkę z cewki i silnik sie już nie bedzie wieszał. Gdy silnik sie wiesza bierze duży prąd.
Może Kolega to wyjaśnić? Też mam takie łuu jak zapalam zimny ale stawiałem na luzy w rozruszniku. U mnie aku nowy, zawsze naładowany (centra futura 53Ah) więc powinien dać radę. Klemy czyste, reszta połączeń też więc został rozrusznik (moim zdaniem).

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Johnatan » ndz kwie 08, 2012 23:11

thebeast pisze:Może Kolega to wyjaśnić?
Iskra w złym momencie, Zły momenyt zapłonu i siła ekspozji przeciwstawia się tłokowi. Za duże wyprzedzenie zapłonu. Tłok jest w trakcie podchodzenia w górę i już ma zapłon. Rozrusznik nie jest aż tak silny żeby utargać tą kompresję a gdy już silnik chodzi to inne tłoki napędzają się nawzajem w ogóle całkiem inne sprawy sie mają jak silnik jest ciepły i zimny. Przy okzaji prosze sprawdzić ustawienie rozrządu. Ja miałem też źle ustawiony wałek zaworów. 5 zebów dalej i silkik mi sie wieszał i kwiczał jak wam. Wyprzedzenia odpowiednie ma być ale nie aż takie. Zdejmijcie fajke z cewki to zobaczycie jak miło kręci rozrusznik. Nie mówie że rozrusznik jest w stanie idealnym ale warto ustawić zapłon za 10zł niż rozrusznik za 50-100zł


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » pt kwie 13, 2012 22:07

dzięki za cenną rade pojadę na ustawienie zapłonu bo kolega ustawił mi tak plus minus żeby zapalał od razu ale na zimnym już tak nie jest. Dodam iż gdy przy tym lyy od razu rozładowuje się akumulator i włącza radio nawet jak jest bez panelu.



Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » pt kwie 13, 2012 22:11

Jeszcze jedno pytanie żebym nie zakładał nowego tematu. Mam taki problem iż po staniu w korkach gdy temperatura wzrośnie do 100 to bardzo kopci z tłumika jak diesel, gdy jadę trasa i temperatura jest 90 to nie ma tego problemu, dodam ze spaliny bardzo mocne czuć, gaz ustawiony dobrze silnik 1.6 PN . czyżby uszczelka czy koniec silnika?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Johnatan » pt kwie 13, 2012 22:33

silnik nie może mieć 100st. wentylator i termostat działa ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kiki6210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 20, 2010 07:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Kiki6210 » sob kwie 14, 2012 07:16

tzn wskazówka jest na tej środkowej kresce. wentylator po pewnym czasie się załącza . termostat grzeje odrazu a może to być jego wina ?



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: thebeast » sob kwie 14, 2012 18:12

Czy przestawiony, choć trochę, zapłon nie odczułoby się podczas normalnej jazdy? Z tym nie mam żadnych problemów...



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

problem z akumulatorem

Post autor: Johnatan » ndz kwie 15, 2012 00:54

thebeast pisze:Czy przestawiony, choć trochę, zapłon nie odczułoby się podczas normalnej jazdy?
zależy w którą strone i jak rozumiesz pojęcie trochę.. Zmiana wyprzedzenia może oznaczać zero mocy, gigantyczne spalanie, strzelanie w wydech. brak mocy w jakimś zakresie, nagłe pojawienia się mocy lecz w dalszym zakresie też jej braknie. Brak chęci wkręcania sięsilnika w oborty. Długie ciągnięcie silnika np do 90km/h na 2 biegu, PN zrobi 90km/h i robi to dość bezproblemowo. PN ma max Nm chyba przy 5300tyś obr. a w przypadku złego zapłonu skończy się moc przy 3,5 w dalszym zakresie bedzie to bezsensowny hałas.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości