Pływanie wskazówki obrotomierza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Pływanie wskazówki obrotomierza

Post autor: piter3113 » wt kwie 10, 2012 21:44

Witam!Ostatnimi czasy założyłem sobie do swojego mkII 1,6RF '89 zegary z obrotomierzem. niby wszystko ok ale wydaje mi się że trosze za wys obroty pokazuje i jest jeszcze taka rzecz ze wskazówka buja się jak depne mu np 3 tys i spuszcze to spadnie i podskoczy tak jakby wyhamowuje się i tak się buja aż wyhamuje.nawet przy zmianie biegu jak wkrece go bardziej to też tak się dzieje bo nie zdążę na nast biegu wkręcić silnika od razu na tyle aby wskazówka nie miała dużego spadku.czy to wina obrotomierza czy może czujnika halla??miał ktoś taki przypadek??


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pływanie wskazówki obrotomierza

Post autor: Johnatan » śr kwie 11, 2012 22:15

1,3 mh też tak mają że silnik nie podtrzymuje mocy i wskazówka loto jak dzika świania. Jak silnik tak pracuje to nic na to nie poradzisz.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Pływanie wskazówki obrotomierza

Post autor: piter3113 » czw kwie 12, 2012 23:24

i chyba muszę ci przyznać rację gdyż dziś podpiąłem na próbę cewke inną i nic i zmieniłem aparat bo na moim już luzy były i kopułke mi zaczynało "jeść" i nic w temacie się nie zmieniło ale obrotomierz ma sygnał z cewki i dlatego mnie to zastanawia.ale pozostaje ewentualność jeszcze w obrotku.bo ja szczerze pierwszy raz widzę :shock: żeby tak wskazówka latała


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pływanie wskazówki obrotomierza

Post autor: Johnatan » pt kwie 13, 2012 14:47

ale czy silnik zchodzi równo ze wskazówą z obrotów? jak tak to wszystko jest ok. Wina może być po stronie zasilania paliwkiem lub po stronie odchudzonego koła zamachowego.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

piter3113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2010 22:20

Pływanie wskazówki obrotomierza

Post autor: piter3113 » ndz kwie 15, 2012 13:25

nie no silnik normalnie chodzi nie falują obroty ani nic tylko wskazówka wariuje.jeżeli różnica obrotów jest powyzej tysiąca to wtedy przy spadaniu wskazówka się buja.mi sie wydaje że to coś nie tak z obrotomierzem może być.


VW znaczy wszystko... Bez niego wszystko byłoby niczym:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości