Nie działa środkowe światło STOP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: Seru79 » wt mar 13, 2012 19:54

Dziś zauważyłem że nie działa mi środkowe światło STOP. Stopy w lampach świecą normalnie.

Koledzy proszę o informację od czego zacząć poszukiwanie usterki.
Gdzie szukać rozłączonych wtyczek lub w którym miejscu szukać braku napięcia na kablach?
Jak rozebrać górną część tapicerki tylnej klapy?

Bezpiecznik chyba OK. jak boczne stopy świecą ?

Z góry dziękuję za pomoc.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: grg474 » wt mar 13, 2012 20:05

obejrzyj przewody w przelotkach tj tych gumach pomiędzy nadwoziem a klapą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Ziembi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: Ziembi » śr mar 14, 2012 01:47

U mnie problem rozwiązało poprawienie lutów gniazda, do którego wchodzi wtyczka z przewodem, na płytce z diodami.



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: kappi » śr mar 14, 2012 18:43

sprawdź połączenie w którym wychodzą przewody na środkowy STOP, możesz również sprawdzić połączenie na kostkach i odłączyć i ewentualne wtyki przetrze lekko papierem ściernym aby poprawić przewodność prądu :bajer:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: Seru79 » pn kwie 09, 2012 10:44

Jeszcze się nie zabrałem za ten środkowy STOP ale mam jeszcze jedno pytanie.

Zakładając że będzie to przetarty kabel w przelotce to w jaki sposób mam go naprawić?

Mam demotnować słupek i podsufitkę żeby pociągnąć nowy od kostki czy też uda mi się naciągnąć go tak żeby wyszedł z tej przelotni, nastepnie przeciać, połaczyć i wsunąc spowrotem do gumowej części.

Ps. Sory że odpuściłem temat. Dodam poradę jak tylko znajdę czas na naprawę tego światła.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: kappi » pn kwie 09, 2012 22:31

jesli chce Ci się rzeźbic z podsufitką i słupkiem to możesz sobie wymienic cały przewód ale jeśli owe "przetarcie" będzie w miejscu gdzie dojdziesz bez ściągania podsufitki to możesz wyciąc ten przetarty kawałek i wlutowac w to miejsce kawałek nowego przewodu :bajer:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: Seru79 » śr kwie 11, 2012 18:37

Mieliście rację, poszły przewody w przelotce gumowej.

Dla mnie sprawa była trochę dziwna.
Zacząłem od wciśnięcia pedału STOP i zmierzenia napięcia na kostce która jest wpięta do lampy. Voltmierz ani drgną więc zabrałem się za przelotkę gumową i trochę się zdziwiłem bo kable nie były przetarte tylko przerwane i to obydwa.
Zacząłem naciągać przewody z jedenj i drugiej strony ale było ich za mało żeby je łączyć pozatym bałem się łączyć je w przelotce żeby znowu się nie przerwały więc zabrałem się za demontaż słupka i tapicerki.
Nie wiem czy są jakieś kostki pod podsufitką ale ja ich nie znalazłem a nie chciałem bardziej jej odchylać bądź demontować.
Zabrałem się więc za kostki na słupku i tu się mocno zdziwiłem. KOLORY KABLI w słupku nie pokrywają się z tymi w klapie !!.
Kolor zielono czerwony (który idzie do stopu w klapie i jest w przelotce) w słupku był przypisany do silniczka wycieraczek. Dobrze że ich nie pociąłem :).
Kabel światła stop w słupku ma kolor czerwono czarny. Podpiołem tylko omomierz i zostawiłem kostki w słupku w spokoju.

Wziołem dwa przewody i przeciągnąłem je przez gumową przelotkę między klapą a karoserią. Była to droga przez mękę bo strasznie tam ciasno mam tylko nadzieję że nie uszkodziłem inncyh przewodów. Zostawiłem sobie zapas kabla na przyszłośc i łączenia zrobiłem tak żeby schować je w otworach karoserii i klapy.
Ku mojej usiesze STOP zaświecił !! :pub:

Przyznam że była to ciężka praca. Łatwiej mi poszło rano z wymianą silniczka V71 od klimatyzacji a to podobno miał być koszmar…
Dzięki za pomoc.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: kodix13 » wt kwie 17, 2012 16:45

Miałem podobny problem, zacząłem wymieniać przewody ale problem nadal był bo nie działała wycieraczka.Wkońcu zdecydowałem się na wymianę całej wiązki....
tu masz link do mojego posta
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=455366


Kodix

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Re: Nie działa środkowe światło STOP

Post autor: Seru79 » wt kwie 24, 2012 16:12

kodix13 pisze:Miałem podobny problem, zacząłem wymieniać przewody ale problem nadal był bo nie działała wycieraczka.Wkońcu zdecydowałem się na wymianę całej wiązki....
Wczoraj prawie też kupiłem wiązkę (Allegro - 39zł+przesyłka) ale na szczęście się powstrzymałem.

Mój STOP znowu przestał świecić, tzn. raz świecił a raz nie. Sprawdziłem kable i wszystko było OK. Okazało się że oberwały się luty w lampie.
Rozebrałem, przylutowałem i teraz świeci tak mocno jak nigdy dotąd.

Stop to nie problem ale jakby mi nie reagowały inne elementy to faktycznie polecam wymianę wiązki (w zestawie na Allegro była wiązka z kostkami oryginalnie połączona z wężykiem do spryskiwacza i przelotką gumową uszczelniającą nadwozie z klapą). Wymiana wiązki byłaby szybsza, mniej pracochłonna i bezpieczniejsza niż łączenie kabli i jak awaria się powtórzy to raczej pójdę w tym kierunku


kiedyś MK IV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości