problem z immo

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

problem z immo

Post autor: dimmer » pt kwie 06, 2012 16:57

Koledzy potrzebuje małej porady , mój kolega mający audi a4 1.8T kupił sobie licznik http://allegro.pl/licznik-audi-s4-a4-be ... 38372.html" onclick="window.open(this.href);return false; - taki jak na tej aukcji. i dziś próbowałem mu dograć kluczyki i co następuje robię wszystko jak na forum opisane dotyczące dodawania immo do nowego licznika i kluczyki sie dodają po zrobieniu całej procedury skasowania starych kluczyków dodaje nowe immo gaśnie na każdym z dodanych kluczy w kompie pokazuje pięknie że są dodane 3 a auto i tak nie zapala....kontrolka immo gaśnie a błąd blokady immo dalej jest w sterowniku silnika , wsad w licznik wgrany ze starego licznika w ten nowy błędów zadnych nie wywala wszystko pięknie pokazuje. czy problem może tkwić w tym że są w kluczykach stare pastylki?? dzwoniłem do gościa który sprzedał licznik i mówił że ten licznik ma immo2 a w aukcji jest ze ma immo 2 i immo 3 czyli mam rozumieć ze pastylki crypto 48 będą dobre??


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

problem z immo

Post autor: Borygo » pt kwie 06, 2012 17:03

Mam teraz problem z immo, bardzo prosze o pomoc,mam problemy z uruchomieniem samochodu, najpierw na zimnym, tez i na cieplym, bylem w Diesel Servisie na Olszewskiego w Lublinie i powiedzieli mi ze to wina imma.Mowili mi zeby najlepiej go ominac i problem bedzie rozwiazany, tylko w jaki sposob?Koles mi tlumaczyl, zeby poprowadzic przewod od imma do stacyjki, tam cos chyba zawatowac, zalozyc gruby bezpiecznik i juz...Mogl by mi to ktos rozpisac krok po kroku jak to zrobic?Dodam, ze immo u mnie znajduje sie przy pompie paliwowej,tam jest taka czarna kopulka, od ktorej odbiegaja 2 przewody, jeden ponoc ma byc zasilajacy, drugi nie wiem.Pod ta kopolka jest elektrozawor, i od niego juz biegnie jeden przewod do tej wlasnie kopolki...Ktory przewod mam poprowadzic do stacyjki, w jaki sposob, i jak mam go zakonczyc?, gdzie podlaczyc, cos wiecej prosze o tym...

nie piszemy jednego posta pod drugim, używamy opcji "Edytuj" // Qto



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: problem z immo

Post autor: agrala » pt kwie 06, 2012 17:55

dimmer pisze:Koledzy potrzebuje małej porady , mój kolega mający audi a4 1.8T kupił sobie licznik http://allegro.pl/licznik-audi-s4-a4-be ... 38372.html" onclick="window.open(this.href);return false; - taki jak na tej aukcji. i dziś próbowałem mu dograć kluczyki i co następuje robię wszystko jak na forum opisane dotyczące dodawania immo do nowego licznika i kluczyki sie dodają po zrobieniu całej procedury skasowania starych kluczyków dodaje nowe immo gaśnie na każdym z dodanych kluczy w kompie pokazuje pięknie że są dodane 3 a auto i tak nie zapala....kontrolka immo gaśnie a błąd blokady immo dalej jest w sterowniku silnika , wsad w licznik wgrany ze starego licznika w ten nowy błędów zadnych nie wywala wszystko pięknie pokazuje. czy problem może tkwić w tym że są w kluczykach stare pastylki?? dzwoniłem do gościa który sprzedał licznik i mówił że ten licznik ma immo2 a w aukcji jest ze ma immo 2 i immo 3 czyli mam rozumieć ze pastylki crypto 48 będą dobre??
Podaj nr licznikow, producenta licznika, rocznik auta.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

problem z immo

Post autor: dimmer » pt kwie 06, 2012 17:59

agrala pisze:Podaj nr licznikow, producenta licznika, rocznik auta
rocznika auta 2000/2001 . producent vdo nr licznika to 8D0 920 930 C ( 8D0920930 ) stary też vdo był i numery starego 8d0920931a


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

problem z immo

Post autor: Borygo » sob kwie 07, 2012 18:42

Bardzo Was prosze o pomoc bo nic nie moge znalezc podobnego do mojego problemu w VW...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z immo

Post autor: Qto » sob kwie 07, 2012 18:56

Borygo, ogarnij się...jeden temat Ci wywaliłem, dwa razy pisałem za co i żebyś poprawił...olałeś sprawę odpisują "proszę o pomoc", zakładasz kolejne posty...nawet nie napisałeś o jakie auto chodzi
pomijam już fakt że piszesz o tym w dwóch tematach...warn się zbliża wielkimi krokami :bajer:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z immo

Post autor: agrala » sob kwie 07, 2012 18:59

Koleo Ty sam nie wiecz o co Ci chodzi wiec jak mamy Ci pomoc.
Jaki watowanie, jaki bezpiecznik?
Skoro oni wiedza jak to zrobic to czemu im auta nie zostawisz?
Nawet nie napisales co to za auto.
Dlaczego uwazaz ze masz problem z immo? Pali CI sie kontrolka z kluczykiem na desce?
Napisz skad jestes.
Podaj bledy z silnika i z immo.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

problem z immo

Post autor: Borygo » ndz kwie 08, 2012 20:11

Posiadam VW Golf 3 95r. 1.9 TD Pisalem o tym bo naprawde nie moge nic podobnego znalezc, co by dotyczylo konkretnie mojego problemu.Tak, bylem z tym samochodem w diesel serwis na olszewskiego w Lublinie,ale nie moglem samochodu zostawic poniewaz oni sie tym nie trudnia,po za tym na swieta i tam mieli pelne rece roboty.A pojechalem tam dlatego, ze tam naprawialem raz samochod.Nic mi sie nie swieci zadna kontrolka na desce...Po za tym, podobny problem mial moj ojciez w audi a6 i mankament tkwil w immo, tylko ze on to naprawil, ja chcialem ominac calkowicie.Nie chce sie narzucac, czy tez kogokolwiek denerwowac, ale kogo mam zapytac o pomoc bedac w domu i w swieta?Po prostu mam problem,zalozylem kiedys tutaj konto, jak narazie nigdy mnie nie zawiodlo, zawsze dawaliscie mi jakies sensowne i modre wskazowki,wiec uznalem ze jak jeszcze zapytam o taka dla Was blachostke to mi podpowiecie cos...Jezeli jakies jeszcze informacje potrzebujecie to dopisze...

A dlaczego uwazam ze problem lezy w immo:poniewaz samochod ma problemy z odpalaniem.Na poczatek problem z odpaleniem porannym,musze podgrzac swiece minimum trzy razy,(i nie zawsze go odpale od razu)obecnie jest cieplo wiec nie powinien miec ciezkiego rozruchu.Swiece sa dobre, przekaznik tez.Druga sprawa:na cieplym tez sa problemy, musze przekrecac kluczyk kilka lub kilkanascie razy tak jak bym swiece podgrzewal pomijajac ten fakt ze silnik jest garacy,samochod nie pokazuje zadnych objawow zaplonu(tzn. rozrusznik kreci, ale silnik nie zalapuje).Jest tak ze auto jest nie do uruchomienia nawet przez pol godziny, pozniej jak sie uda uruchomic to jest ok,ale jak go od razu zgasze to nie mam znow mozliwosci odpalenia silnika.Nigdy nic takiego nie mialem,silnik jest ok, pompa uszczelniana, rozrzad ustawiony,wszystko powinno byc ok.A tak stwierdzil mechanik z diesel servis jak do nich pojechalem sie poradzic.Powiedzial mi zebym to po prostu ominal i to bedzie najtaniej w moim przypadku.To fakt, samochod nie jest warty nie wiadomo ile zeby go immobilizerem chronic...No i tak jak juz wyzej pisalem, skojarzylem to z problemem mojego ojca w audi a6 o czym tez juz tutaj pisalismy.Faktycznie problem jest podobny, tylko ze samochody sa troche innej klasy i marki wiec chcialem porozmawiac z kims i poradzic sie kogos kto juz mial z tym stycznosc w VW jednak a nie w audi bo to sie na pewno rozni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości