mk5 problem ze światłami mijania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2012 21:49
Lokalizacja: Śląskie

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: krzysiek999 » pt mar 30, 2012 22:52

Problem polega na tym że nie moge wyłączyć tych świateł i świecą zawsze kiedy załącze silnik, próbowałem to wyłączyć VAGiem ale bez skutku za kazdym razem kiedy konfiguruje w module komfortu nie chce mi przyjąć nowego kodu, czy może miał ktoś podobny problem? dodam jeszcze że światła gasną gdy zaciągne ręczny hamulec a gdy zwolnie to się zapalają, sprawa dotyczy vw golf V z 2009 roku



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: doggie » pt mar 30, 2012 23:15

krzysiek999 pisze:Problem polega na tym że nie moge wyłączyć tych świateł i świecą zawsze kiedy załącze silnik, próbowałem to wyłączyć VAGiem ale bez skutku za kazdym razem kiedy konfiguruje w module komfortu nie chce mi przyjąć nowego kodu, czy może miał ktoś podobny problem? dodam jeszcze że światła gasną gdy zaciągne ręczny hamulec a gdy zwolnie to się zapalają, sprawa dotyczy vw golf V z 2009 roku
masz ustawione światła dzienne na amerykę północną wtedy gasną po zaciągnięciu ręcznego, druga sprawa - moduł komfortu nic do tego nie ma, tę funkcję włącza się w adresie 09-centralny zespół elektryczny, zerknij na to

Obrazek



krzysiek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2012 21:49
Lokalizacja: Śląskie

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: krzysiek999 » pt mar 30, 2012 23:25

Spoko tylko że ja mam VAG taki jak w servisie i chyba troche inaczej tam jest, albo się myle ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: doggie » pt mar 30, 2012 23:30

mało kto ma VAS-a jak w serwisie :D kosztuje kilkanaście albo kilkadziesiat tyś. zł a w zasadzie jest niedostepny, więc raczej nie masz VAS-a tylko może VCP

masz takie? :D http://allegro.pl/interfejs-vas-5052a-d ... 55783.html" onclick="window.open(this.href);return false;



krzysiek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2012 21:49
Lokalizacja: Śląskie

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: krzysiek999 » sob mar 31, 2012 18:53

mam VAS-PC to jest wszystko to samo jak w linku tylko że mam to zainstalowane na laptopie, a to co mi przesłałeś w linku różni się tylko tym że na twardym dysku tego oryginalnego kompa jest zainstalowany tylko program do VAG i ewentualnie ELSA, czyli nie ma praktycznie różnicy między moim a tym z linka bo najważniejsza jest licencja żeby robić wszystko on-line a to już są konkretne kwoty



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: doggie » sob mar 31, 2012 20:10

nie wiem co masz, musiałbym namacalnie go sprawdzić, skoro masz taki wypasiony program to dlaczego nie daje on rady z tak prostą rzeczą jak aktywacja czy dezaktywacja świateł dziennych, ja swoim VCDS-em zrobię ci to w 5 sekund, miałem okazję przetestować VAS-PC w formie takiego małego skanera i był do bani, wiele mniejsze możliwości niż VCDS



krzysiek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2012 21:49
Lokalizacja: Śląskie

mk5 problem ze światłami mijania

Post autor: krzysiek999 » ndz kwie 01, 2012 21:44

Ja tu nie mówię że mój sprzęt jest lepszy i z tego co widzę VCDS jest mniej skomplikowany niż mój VAS a do bani nie jest tylko jak napisałem jest trudny w obsłudze jak się z nim nie pracuje na co dzień. Ale dzięki za podpowiedz z tymi światłami
Jeszcze chciałem się zapytać jaka jest cena takiego VCDSa, oczywiście z polskim oprogramowaniem ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości