Odpalanie auta - elektrozawory

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Odpalanie auta - elektrozawory

Post autor: Matey126p » pt mar 30, 2012 19:37

Witam,
Jutro jadę po Gofra MK1
Silnik 1.1+gaz rocznik coś koło 80-ego
W aucie nie ma akumulatora i nie odpala ponieważ jak właściciel próbował tłumaczyć nie rozdziela prądu czy coś..
Umieszczam fotkę aby pokazać jakie części miał na myśli
Obrazek
Twierdził że jak poprowadzi się prąd prosto z akumulatora do elektrozaworu (benzyny) to auto odpala normalnie. Czy tak może być faktycznie? Jak już wspomniałem kupuję to auto i nie chcę wynajmować lawety na 15km. Jak to zrobić żeby uruchomić auto?
Na zdjęciu zaznaczyłem te elektrozawory o których on mi mówił ten wyżej od benzyny a ten niżej na parowniku od LPG.

Jak coś pomieszałem to wybaczcie, a co do działu mam nadzieję że dobrze trafiłem jak nie to prosze moda o pomoc



Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Odpalanie auta - elektrozawory

Post autor: xdeman » pt mar 30, 2012 20:45

Witam. Jak podasz napięcie tylko na elektrozawory to samochód będzie chodził na gazie , odepnij wszystkie przewody od gaźnika żeby nie mieszało gazu z benzyną , znajdź centralkę od gazu . To co zaznaczyłeś na zdjęciu to elektrozawór od gazu to u gory i sruba regulacyjna . Jak jest gaz pierwszej generacji to auto powinno bez problemu odpalić . Ogarnij te przewody przy podstawie aku bo to jakaś masakra jest



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Odpalanie auta - elektrozawory

Post autor: Paweł Marek » pt mar 30, 2012 20:46

może tak być, ale elektrozawór benzyny ma od spodu śróbkę służącą do awaryjnego otwierania, więc wystarczy ja wkręcić, albo podpiąc pod elektrozawór benzyny napiecie z aku i ma odpalac na benzynie. Jesli odpali w ten sposób to nie jest to żaden problem i przeciwskazanie do kupna auta, trzeba będzie sprawdzić przełącznik lpg/benzyna kilka kabelków i tyle. Z tym tak poza tym to ja nie wiem - to auto służyło chyba jako gniazdo dla gołębi czegoś takiego jeszcze nie widziałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Odpalanie auta - elektrozawory

Post autor: Matey126p » pt mar 30, 2012 21:38

Auto kupię za takie pieniądze że bez silnika mogło by być w tej cenie ;p ale skoro już ma to warto uruchomić..
Gniazdo taaa.. właścicielka twierdzi że to jakieś ptaszki co nie podskakują tylko chodzą :shock: ale mniejsza o gniazdo.
TZN. wolał bym go odpalić na benzynie niż na gazie bo nie wiem ile tego gazu może mieć w butli..a benzynę zawsze można wlać z kanistra.
To powiedzcie dokładniej co zrobić ?
Czy odkręcić
Paweł Marek pisze:śróbkę służącą do awaryjnego otwierania
to znajduje się w tym elektrozaworze zaznaczonym wyżej na zdjęciu i śróbka znajduje się od dolnej części tak?
A jeśli chodzi o podpięcie kabli prosto z aku tak żeby chodziło na benz to jak to zrobić?
Wszelki instruktarz sie przyda :-)



Matey126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 01, 2010 16:34
Lokalizacja: Elbląg

Odpalanie auta - elektrozawory

Post autor: Matey126p » sob mar 31, 2012 12:26

Kupiłem go :grin:
Auto kręci ale ma strasznie poplątaną elektrykę..
Dziadkowi zaczął szfankować rozrusznik "łapać na pół gwizdka ,tracił prąd" i zrobił nową instalację..
Z gazem z tego co wywnioskowałem wszystko było ok do momentu gdy nie wpadł na pomysł mieszania lpg-gaz chciał zrobić żeby palił jednocześnie na jednym i na drugim.
Teraz chce odłączyć ten gaz. Podłączę do elektromagnesu na razie prosto z aku plus, zaleję i spróbuję odpalić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości