El. szyby nie dzialaja.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

El. szyby nie dzialaja.

Post autor: klimas20 » pn mar 26, 2012 16:59

Witam,
Pisalem juz o problemie z szybami ale zadna z waszych podpowiedzi nie zadzialala. Problem mam taki ze szyba w czasie jazdy raz dziala raz nie. Czasami otworze ja lekko to pozniej zamknac nie moge, musze podjechac kilka km i wtedy po 100 probie sie zamkna. Dodam jeszcze ze jak przycisne przycisk i trzymam to ta szyba pracuje jakies 5cm po czym staje i tak caly czas. Nie mozna jej zamknac ani otworzyc (jezeli juz zadziala :) ) jednym nacisnieciem, tylko tak etapami. Silniczek od szyby jest nowy, czesc kabelkow w drzwiach wymienilem, wszystkie przerwania kabelkow w gumie przy zawiasach drzwi naprawilem. I nie mam zielonego pojecia co dalej moze byc. Wiec pytam sie Was drodzy koledzy czy istnieje mozliwosc podlaczenia w lewych drzwiach silniczka od szyby na tzw. ( krótko ). Dal bym oddzielne nowe kable od aku prosto do silniczka w drzwiach? Bez prowadzenia przez jakiekolwiek skrzynki z bezpiecznikami itp. ? . Moze glupi pomysl ale naprawde nie wiem co juz robic. A do elektryka sam. nie chce dawac bo czytalem ze strasznie drogie sa takie naprawy. A moj golfik juz dlugo nie najezdzi wiec nie chce az tak duzo w niego inwestowac.

Czekam na jakies podpowiedzi.



Awatar użytkownika
grysik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 20:58

El. szyby nie dzialaja.

Post autor: grysik92 » pn mar 26, 2012 18:05

Sprawdź czy do silniczka dochodzi ci prąd bez problemu możliwe że masz gdzież przetarty kabelek albo przycisk do opuszczania szyby jest uszkodzony (nadpalony)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

El. szyby nie dzialaja.

Post autor: Paweł Marek » pn mar 26, 2012 23:12

skokowe otwieranie + uszkodzony czujniczek halla przy silniku znajdziesz w poradach jak go przygiąć bliżej magnesu na wale silnika, ale to że czasem nie działa to trudniejsza sprawa. Żeby podpiąć na krótko znajdź na forum schemat, podaj na moduł plus tam gdzie przychodzi plus stały oraz plus po zapłoni, masę i wówczas podanie plusa na kabel szary zamyka,a, na zielony otwiera, na kabel sterujący od włącznika plus zamyka lub masę zamyka, a dla testu możesz ten moduł wpiąć w drugie drzwi (wtyczka pasuje na druga stronę również chociaż całego silnika z modułem z jednej na druga stronę nie da się zamontować)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Re: El. szyby nie dzialaja.

Post autor: klimas20 » wt mar 27, 2012 15:27

Dzieki, postaram sie w najblizszych dniach cos pokombinowac. No i przejrze jeszcze raz forum moze cos sie znajdzie. A co do przekladania w inne drzwi jak to Paweł napisales to juz kiedys probowalem i jak dobrze pamietam to w w jednym kierunku dzialalo normalnie. Tylko nie pamietam czy szyba sie otwierala czy zamykala. Tylko tam na tych wejsciach jest troche inaczej z lewej i z prawej. Moze dlatego w druga strone juz nie dzialalo ale bw. Ja chce zeby sie zamykala i otwierala u mnie od kierowcy :D A jak mi nie wyjdzie to juz nie wiem , lato sie zbliza a klimy nie mam wiec ciezko bedzie jezdzic nim w upalne dni ;/ Moze zaloze reczne opuszczane szyby :D



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

El. szyby nie dzialaja.

Post autor: karol2010 » śr mar 28, 2012 19:36

Przerabiałem już to i owo z szybami i powiem ci tak , że albo masz przetarty któryś kabel albo coś z przełącznikiem w ostateczności coś z silniczkiem elektrycznym ( pisałałeś ze go wymieniałeś) ale sam silniczek czy z płytką? bo sam silniczek też da rade wymienić a tu chodzi o ta tzw. przeciążeniówke która uniemożliwia domknięcie i wtedy słychać charakterystyczne "klik"


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Re: El. szyby nie dzialaja.

Post autor: klimas20 » czw mar 29, 2012 19:14

Caly mechanizm nowy. Razem z tymi prowadnicami i silniczkiem. Powiem tak, ze wczoraj jak wsiadlem do golfika to szyba ladnie chodzila w dol i w gore. Otwieralem i zamykalem drzwi, trzaskalem, machalem zeby sprawdzic czy moze naprawde wina jakiegos kabelka w tej gumie ale szyba caly czas dzialala poprawnie, bez zadnego zaciecia. :) Cieszylem sie ze moze juz bedzie dobrze ale jak wieczorem wsiadlem do niego to znowu nic. Zero reakcji przy naciskaniu w przycisk. Nawet tego "klik" nie bylo slychac, nic. Naprawde cuda sie dzieja w tym moim golfie ;P Ja tu juz nie wiem od czego zaczac zeby szukac gdzie cos moze byc.



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

El. szyby nie dzialaja.

Post autor: karol2010 » czw mar 29, 2012 20:17

Muszisz sprawdzić kable tylko akurat wtedy jak masz popsuty i dobrze działający :D tzn spawdź na jakim kablu jakie jest napięcie ( oczywiście jeśli masz miernik) a potem jak szyba odmówi posłuszeństwa to sprawdź ponownie. nie ma innej możliwości jak zaśniedziałe styki lub przycisk instalacja jest zbyt prosta zeby mogło się coś w niej popsuć na tyle zeby platal ci takie figle.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości