Problem z el. szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raqqq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 17, 2010 17:12
Lokalizacja: Opole

Problem z el. szybami

Post autor: raqqq » czw mar 22, 2012 19:28

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy, lecz konto mam od dłuższego czasu. Od kilku dni jestem właścicielem Golfa III rocznik 94 w wersji 5-cio drzwiowej.

Mam problem z el. szybami, nie działa mi prawa szyba z przodu, z moich testów wynika, że do wymiany jest silniczek - obecny po wciśnięciu przycisku tylko cyka, po podłączeniu 100% sprawnego silniczka działa normalnie. Drugim problemem jest szyba tylna lewa, działa ona tylko z modułem komfortu i przyciskiem w drzwiach, nie można jej otworzyć ani zamknąć przyciskiem na konsoli.

Moje pytania co do tych usterek są następujące :
- czy można spróbować naprawić silniczek w przednich drzwiach bez jego demontażu ?, sprawny silniczek który posiadam jest niestety do drzwi lewych, czy mogę przełożyć elektronikę ze sprawnego do najprawdopodobniej niesprawnego ?
- które piny w kostce na konsoli odpowiadają za szybę tylną lewą ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el. szybami

Post autor: Paweł Marek » czw mar 22, 2012 23:26

sam silnik można przełożyć, mocowany jest do modułu na 4 śruby, tylko biegunowości dopilnuj bo można założyć odwrotnie i szyba będzie działać w druga stronę. Natomiast moduł jest inny, lewy jest lustrzanym odbiciem prawego więc nie będzie pasował do mocowania w drzwiach.
Problem z tylną lewą ( o ile tylna prawa działa normalnie) najprawdopodobniej polega na przełamaniu kabli w wiązce do drzwi z zepsuta szybą, odciąg gumę i oglądaj kabelki jeśli nic nie stwierdzisz pozostaje miernik i schematy na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raqqq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 17, 2010 17:12
Lokalizacja: Opole

Problem z el. szybami

Post autor: raqqq » pt mar 23, 2012 12:57

Z tyłu prawa szyba działa bez problemu.

Dzisiaj sprawdzę tak jak radzisz przewody między drzwiami a słupkiem, a prawą szybę z przodu sobie na razie odpuszczę.

Może mi ktoś jeszcze napisać które kable w kostce na konsoli odpowiadają za lewy tył ?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Problem z el. szybami

Post autor: szela81 » pt mar 23, 2012 14:27

Podepnę się pod temat, też tyka mi prawa przednia zamiast się otwierać - myślałem że tylko wyczyszczę, szkoda ;(
Natomiast sensem mojego pytania jest lewa przednia - "chodzi" ale w górę trzeba jej pomagać, szukać silniczka czy jest sens coś czyścić / smarować?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el. szybami

Post autor: Paweł Marek » sob mar 24, 2012 00:11

raqqq, brązowo niebieski styk 7 wlącznika w konsoli . Smarowanie nie wystarczy, prawdopodobnie linka jest potargana, a jeśli już ktoś coś z tym robił może być krzywo ustawiona szyba w uchwytach, w pierwszym przypadku kupujesz zamiennik bez silnika który przekładasz, w drugim poprawiasz ustawienie szyby żeby chodziła bez oporów, równolegle górną krawędzią do górnej ramki drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Problem z el. szybami

Post autor: ciachotdi » śr wrz 12, 2012 20:09

co może być z szybą w tylnych drzwiach za kierowcą //////// z poziomu kierowcy chodzi góra dół natomiast na przycisku owych drzwi tylko w dół ale w górę już nie.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem z el. szybami

Post autor: Aligator30 » śr wrz 12, 2012 21:15

szukaj przyczyny wprzycisku owych drzwi przycisk do wymiany



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z el. szybami

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 13, 2012 09:04

Test polega na podmianie na próbe przycisku z dowolnych innych drzwi. Pomoże to już wiesz, nie pomoże - to kabelkologia. A przycisk jeśli jest winien zwykle wystarczy rozebrać i wyczyścić nic tam niema skomplikowanego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Problem z el. szybami

Post autor: ciachotdi » czw wrz 13, 2012 13:07

ok napiszę o rezultatach jak bede mial czas :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości