1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: kamil_em » ndz mar 18, 2012 10:41

Witam, mój Golf gdy wjade w doly (ostre, szybkie tlepniecie calym autem gora dol - wpada wszystkimi kolami w doły..) po prostu odcina zaplon i od razu zapala sie, dzieje sie to tak szybko, ze podczaj jazdy odczuwalne jest to jako lekkie szarpniecie gdy wjezdzam w doly.. Zapala sie podczas tego kontrolka świec żarowych, smarowanie, ładowanie i moze ta od wody ale mam ja spalona, ogolem swieca mi te co mam na wlaczonym zaplonie na zgaszonym sinliku. Ponad to samochód gaśnie czasem na równej drodze i na wolnych obrotach, ale to wszystko początkuje zawsze wpadnięcie w dół, a i dodam, że dzieje się to wszystko najczęsciej jak jest wilgotno, pada deszcz, jest mokro. Gdzies czytalem, ze moze to byc czujnik uderzeniowy i trzeba go wymienic. Jest w ogole cos takiego w Golfie...3 ? Jak tak to gdzie i co to może być? Co to w ogóle może być jak to nie to? Wydaje mi się że to elektryka, dlatego temat wylądował w tym dziale. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

dodam, że jeszcze czasem zgaśnie na dłużej, wtedy po przekręceniu zapłonu słabo (blado pomarańczowo) świeci kontrolka świec żarowych i inne zapłonowe, po czym zapali się normalnie mocno, pomarańczowo i gaśnie. Czasem bardzo długo, wtedy wyłączam zapłon i włączam od nowa i już git. Cały dzień z tym samochodem może być w pełni ok, a potem zacznie się raz i serią tak gaśnie z pół godziny, potem może byś spokój pare minut, godzin... . I znowu.


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: iigAlisArr » ndz mar 18, 2012 11:08

Może klemy mają słaby styk i przy wstrząsie go "gubią" na ułamek sek. - zdarzyło mi się tak.
kamil_em pisze:czasem zgaśnie na dłużej, wtedy po przekręceniu zapłonu słabo (blado pomarańczowo) świeci kontrolka
Też mi się ledwo żarzyły kontrolki dopóki ich nie ruszyłem.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: kamil_em » pn mar 19, 2012 18:35

Spoko, to przeczyszcze je chociaz wcale nie jestem pewien, czy to to.. tak slabo swiecily by moze wszystkie.. Ogolem bardzo słaby aku mam już, i moze z powodów braku prądu: chwilowego braku styku klem z aku, albo ogolnym slabym aku komputer wariuje i auto gasnie:) moze to to :)


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: kamil_em » śr mar 21, 2012 08:44

To nie klemy ani aku, styku jestem pewien w 100% a aku świeci na zielono. Samochód teraz gaśnie już kiedy chce nie da się jeździć praktycznie. Rzadziej jednak robi to na zimnym silniku. Gdy kontrolka świec świeci słabym światłem to pod maska coś szybko pyka (z kabiny nie słychać), to coś jest nad filtrem powietrza, przy samym boku, małe i jest do tego wpięty jeden przewód, po wyciągnięciu go przestaje pykać. Ale samochód nadal gaśnie, czasem na długo, także jadąc na 5tce, odetnie zapłon zapali się lekko żółta kontrolka świec i długo świeci zanim zapali się normalnie i od razu gaśnie w tej sytuacji, bo silnik jest gorący. Czasem pomaga na to włączenie i wyłączenie zapłonu, choć nie zawsze. co to może być? Proszę o pomoc.
Obrazek


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: marcin7x5 » śr mar 21, 2012 11:26

Może tak podłaczysz sie pod vag-a i odczytasz błedy.



Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

1.9 TDI Auto gaśnie po wpadnięciu "w doły"

Post autor: kamil_em » śr mar 21, 2012 11:55

Nie już nie trzeba. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75824&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo ważny temat co do gaśnięcia auta, ja miałem padnięty, tzn. poprzepalany i nadtopiony przekaźnik 109 (sterowanie silnikiem) naprawiłem i jak narazie jest ok.


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości