Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: vw-maniak92 » sob mar 17, 2012 00:01

Witam!
Mam takie pytanie szukalem czegos na forum odnosnie zrobienia zworki zeby swiecily naraz mijania i drogowe potrzebne mi to jest do zalozenia bixenonu bo szykuje sie wlasnie do przerobki lamp.. I musze miec krotkie caly czas jedynie po przelaczeniu zeby mi sie w soczewce otwierala przeslona na dlugich.. Tylko chodzi o stara instalacje do 89r. po 89r wiem ze wystarczy zworke zrobic.. A w tym przypadku nie bardzo wiem :goof: i jesli z przeslony soczewki wychodzą mi tylko 2 przewody to jest "+" i "-" cy jak? i jak to podlączyć



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: Haki » sob mar 17, 2012 00:37

http://mk2.vwgolf.pl/loadservice.html" onclick="window.open(this.href);return false; tu widziałem kiedyś taki schemacik i dawałem jednemu z kolegów z forum


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: vw-maniak92 » sob mar 17, 2012 00:48

dzieki za schematy ale zapomnialem dodac ze to ma byc od diesla



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: Lipek81 » pn mar 19, 2012 00:46

Z tyłu skrzynki masz złącze M - połącz ze sobą dwa piny w tym złączu i po sprawie. Prawdopodobnie jeden pin będziesz miał zajęty - ten kabelek zostaw, bo nie będą działały przeciwmgielne.



Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: vw-maniak92 » pn mar 19, 2012 22:16

Lipek81 pisze:Z tyłu skrzynki masz złącze M - połącz ze sobą dwa piny w tym złączu i po sprawie. Prawdopodobnie jeden pin będziesz miał zajęty - ten kabelek zostaw, bo nie będą działały przeciwmgielne
a to napewno bedzie dzialalo przerabiales ten temat?? Nie chcem zeby cos sie skopcilo mi przyopadkiem.. Czy o to gniazdo ci chodzi M zaznaczone na zdjeciu?

Obrazek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: Lipek81 » wt mar 20, 2012 01:10

Tak, to jest to gniazdo. Nie widzę problemu, dlaczego miałoby to nie działać. W nowej skrzynce piny które się zwiera tak na prawdę służą do wyboru, w jaki sposób mają działać światła przeciwmgielne- czy mają się wyłączać przy długich, czy nie. W zależności od potrzeby stosowało się różne przekaźniki, które miały inny układ nóżek. W starej instalacji tego wyboru dokonywało się poprzez odpowiednie podłączenie zasilania świateł przeciwmgielnych do złącza M. Jeżeli przepniesz podłączony tam kabelek na drugi, pusty pin złącza M, to przeciwmgielne będą gasły przy włączeniu długich świateł. Przy okazji, zwierając te piny otrzymujemy funkcje, którą potrzebujesz.



Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Mijania i drogowe naraz stara instalacja do 89r.

Post autor: vw-maniak92 » wt mar 20, 2012 21:19

Lipek81, dzieki wielkie za info wlasnie o to mi chodzilo zeby nie montowac zadnych przekaźnikow wielki plus dla ciebie :pub: :pub: :grin: pozdro!! temat do zamkniecia!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości