Komputer pokładowy czy pokakzuje dobrze ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Komputer pokładowy czy pokakzuje dobrze ?

Post autor: Petor14 » wt mar 20, 2012 19:14

Witam , mam jedno pytanko :bajer: . Bo mam wrażenie że komputer pokładowy mnie oszukuje bo zatankowałem paliwa za 50 zł i zrobiłem 150 km aż do zapalenia się rezerwy wiec wychodzi na to że spalił mi 5,82l/100 (8,72 /150= 5,82) za to komputer pokładowy pokazał mi 8,3 l/100 (zerowałem go zaraz po tankowaniu). Jeździłem bardzo ekonomicznie czy komputer mnie oszukuje , jak go można wtedy ustawić ? Wiem że to mało jak na benzynę spalanie ale jak przeliczyłem to byłem w szoku i nie wiedziałem gdzie jest prawda czy moje obliczenia czy komputera :hmm: .


I jeszcze jedno przy okazji bo komputer ( ten wyświetlacz) jeżeli jest chłodno w samochodzie , lub zaraz rano po odpaleniu to wyswietla wszystko czytelnie , a gdy zrobi sie ciepło lub tak z godzine dobrą jade autem to po prostu nic na nim nie widac praktycznie . Jakies diody mam do wymiany , czy dlaczego tak sie dzieje ?

To jest mój komputer http://images50.fotosik.pl/1446/b8f3333a8a0ff5f9med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Komputer pokładowy czy pokakzuje dobrze ?

Post autor: Qto » wt mar 20, 2012 19:58

co do pierwszego problemu - pamiętaj że rezerwa nie zapala się zawsze przy tej samej ilości paliwa, przy tankowaniu za 50zł spalania raczej nie wyliczysz. Pod korek...przejechać ileśtam km i znowu pod korek...
drugi problem poruszany często na różnych forach - poszukaj



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Komputer pokładowy czy pokakzuje dobrze ?

Post autor: Haki » wt mar 20, 2012 22:46

2 problem ... to FIS do wymiany - ewentualnej naprawy ... :bylo:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości