Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: tomciup » ndz mar 18, 2012 19:30

Problem pojawił się w golfie 4 mojego taty. Mianowicie elektryczne lusterka działały normalnie, wiadome często się tego nie używa jak jedna osoba jeździ i ustawiła to było. Ale coś się popsuło. Teraz jak chce się ustawić lewe lusterko to i prawe chodzi. A jak prawe się ustawia to jest oki. Tak nie powinno być gdzie pojawił się problem. Jakiś sterownik , czy prędzej kable, czy joystik . Czy ktoś miał taki problem??


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: grg474 » ndz mar 18, 2012 19:37

tomciup pisze:Teraz jak chce się ustawić lewe lusterko to i prawe chodzi. A jak prawe się ustawia to jest oki. Tak nie powinno być gdzie pojawił się problem.
tak ma być to jest działanie prawidłowe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: Qto » ndz mar 18, 2012 19:51

było wiele razy, to jest prawidłowa praca lusterek...



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: tomciup » ndz mar 18, 2012 20:47

dzięki panowie ale wcześniej normalnie było , ja nawet w MK3 mam przełączniki L i R lewe ustawiam i prawe ustawiam a nie lewe z prawym razem , a prawe samo, Tak właśnie działało dlatego się zdziwiłęm że coś się pofikało


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: agrala » ndz mar 18, 2012 20:49

Gdzies slyszalem ze podobno mozna to wylaczyc. Prawda czy falsz?



Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: Ermac20 » ndz mar 18, 2012 21:55

Prawda, ja u siebie w MK5 w opcjach komputera mam mozliwosc wyboru. Albo ustawiaja sie oba lusterka osobno, albo prawe ustawia sie w momencie kiedy reguluje lewe.



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: tomciup » ndz mar 18, 2012 23:03

O jak by można to zrobić VAGiem to byłoby super tylko czy ma ktoś ustawienia pokolei co zrobić w MK4 ?


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: grg474 » ndz mar 18, 2012 23:25

odłącz aku - możliwe że zapomni o ustawianiu synchronicznym lusterek (nie próbowałem, ale jedno jest pewne że zapomina o regulacji szyb przednich i trzeba mechanizmy uczyć opuszczając i podnosząc obie szyby max do dołu i max do góry)) ale wg instrukcji - należy ustawić najpierw lusterko kierowcy a potem pasażera - wtedy po takim ustawieniu można lusterka ustawiać synchronicznie - czyli regulacja lusterka kierowcy przesuwa i prawe
tomciup pisze:ja nawet w MK3 mam przełączniki L i R lewe ustawiam i prawe ustawiam a nie lewe z prawym razem
chłopie a mk3 masz też centralny zamek pneumatyczny co nie znaczy ze w mk4 też tak jest


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: agrala » pn mar 19, 2012 15:29

grg474, nigdy nie mialem problemow z szybami czy lusterkami po odlaczeniu aku, tyle ze mam Octavie MK1 ale to to samo co Golf 4.
Ermac20 my tu prawimy o Golfie 4.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: poolak2006 » pn mar 19, 2012 15:35

agrala, kolega grg474 ma rację z szybami, że trzeba je opuścić i podnieść, aby po jednym mocnym naciśnięciu opuszczały/podnosiły się do końca. W lusterka tego nie zauważyłem - działają normalnie po odłączeniu.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: grg474 » pn mar 19, 2012 19:28

agrala, co do lusterek - w instrukcji jest napisane - ustawić lusterko kierowcy a potem pasażera - po tak wykonanej czynności możliwe jest przestawianie synchroniczne - skoro tak to znaczy że po odłączeniu aku możliwe jest że ustawiając lusterko kierowcy nie rusza się pasażera (trzeba by odłączyć aku i zaobserwować czy sterujać najpierw lewym lusterkiem przestawia się i prawe) - piszę że możliwe bo nie testowałem ale dokładnie tak samo się uczy szyby.
Wracając do tematu nie wiem w czym ktoś ma problem - wie że najpierw ma ustawić kierowcy to ustawia kierowcy a potem pasażera.
Aha jest jedna sprawa - w modelach z 1997 roku przy włącznikach ;usterek nie z wystającym kuciupem do sterowania tylko kołem sterującym i przyciskami L P - może być instalacja analogowa czyli przyciśniecie L - sterujesz lewym - więc jeśli ktoś bardzo chce miećjak w golfie 3 to nie widzę przeszkody przerobić instalację + zmienić włącznik - będzie tak jak chce :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: tomciup » pn mar 19, 2012 21:40

Jak zacząłem temat o lusterkach tylko dlatego że działały odzielnie lewe samo i prawe samo.A nagle zaczęły razem lewe z prawym. I o to się rozchodzi.


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: Qto » pn mar 19, 2012 21:47

no to pytanie czy chcesz tak jak było - trzeba kombinować jak grg474 napisał...zostaje jak jest (zupełnie prawidłowe działanie) i się przyzwyczaisz...



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Problem z regulacją elektrycznych lusterek.

Post autor: tomciup » pn mar 19, 2012 21:54

No tak to nie taka ważna sprawa da się żyć i przyzwyczaić na nowo. Ale jak było każde oddzielnie to i pewnie da się tak zrobić żeby było spowrotem.


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości