Halogeny przód - problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ArcziR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:26

Halogeny przód - problem

Post autor: ArcziR6 » sob mar 10, 2012 16:02

Witam,

mam problem z ori halogenami przednimi. Dziś postanowiłem się tym zając, i po oględzinach prawa żarówka przepalona, założyłem nowa. Bezpiecznik 36 ok a halogeny jak nie świeciły tak nie świecą... Tył działa, przełącznik posiada dwie pozycje na przód i tył, na desce wyświetla się ikonka z przednich przeciwmgielnych.

Co jeszcze sprawdzić ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Halogeny przód - problem

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 16:21

Pisałem ostatnio od A do Z jak sprawdzać, ale niestety zostało to usunięte :panna:
Sprawdź bezpieczniki 3, 18, 36 - dla pewności podmień i sprawdź czy światła zagadały...jak nie to wyciągnij włącznik świateł i połącz pin nr 2, kabelek czarno/biały z pinem nr 8, kabelek szaro/zielony. Połącz te piny kawałkiem kabelka, przy włączonym zapłonie i zapalonych światłach pozycyjnych lub mijania. Jak światła się zapalą to walnięty włącznik, jak nie to daj znać...będziemy sprawdzać dalej.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Halogeny przód - problem

Post autor: Waqa » sob mar 10, 2012 17:56

Qto mam pytanie odnosnie halogenow. jezeli podlacze je tak jak mi sugerowałeś
Drugie rozwiązanie - łatwiejsze:
Przekaźnik 53
30 - przez bezpiecznik do plusa, może być żółte złącze pod przekaźnikami nad nogami kierowcy
85 - masa
86 - pin 8 włącznika świateł (NL)
87 do jednego kabelka halogenów, drugi do masy

Przewody do 30 i 87 1,5mm...pozostałe wystarczą 0,5mm
To rozwiązanie odciąża włącznik świateł i nie rozłącza halogenów po włączeniu świateł drogowych.
to bede mial kontrolke na budziku? aha i jeszcze jedno. czy będę mógł je zapalić tylko na postojowych?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Halogeny przód - problem

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 18:16

Waqa pisze:bede mial kontrolke na budziku?
tyle, że mk4 raczej nie ma kontrolki od przednich halogenów :bajer:
Waqa pisze: czy będę mógł je zapalić tylko na postojowych?
pozycyjne masz na myśli... tak, będziesz mógł...i tak jak pisałem, przy takim rozwiązaniu da radę również mieć zapalone halogeny i światła drogowe (tzw długie) jednocześnie - oryginalne rozwiązanie uniemożliwia taką opcję



ArcziR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:26

Halogeny przód - problem

Post autor: ArcziR6 » ndz mar 11, 2012 12:16

Bezpieczniki 3, 18 i 36 sprawdzone -- wszystko OK
Za chwile sprawdzę jeszcze wlącznik.

Zainteresował mnie jednak jeszcze obcięty kabek przy przekaźnikach, z czego to ? patrz foto. 75X
Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Halogeny przód - problem

Post autor: Qto » ndz mar 11, 2012 12:19

75X to plus po stacyjce rozłączany podczas rozruchu silnika...od czego kabelek, ciężko powiedzieć bo raczej nie jest oryginalny



ArcziR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:26

Halogeny przód - problem

Post autor: ArcziR6 » ndz mar 11, 2012 23:17

Po zmostkowaniu pinu drugiego z ósmym dalej brak efektu, halogeny nie świecą.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Halogeny przód - problem

Post autor: Qto » pn mar 12, 2012 14:36

Przy włączniku zostawiasz na razie tak jak jest (mostek, zapłon i światła włączone)...wyciągnij przekaźnik 53, tylko nie ten widoczny na fotce bo to od klaksonu - wyżej jest jeszcze jeden, na samej górze pierwszy lub czwarty od lewej (zależne od rocznika). Na wyciągniętym przekaźniku zlokalizuj gdzie wchodzi nóżka oznaczona "87"...sprawdź czy jest tam +12V, jak będzie to rozłącz mostek przy włączniku i ustaw włącznik na halogeny przednie...jak na "87" dalej będzie napięcie to włącznik sprawny.
Zlokalizuj gdzie wchodzi nóżka oznaczona "30"...zrób mostek pomiędzy "30" a "87" - idź obadaj czy halogeny świecą.
Jak nie świecą to problem jest pomiędzy "87" a halogenami...jak świecą to wsadź przekaźnik od klaksonu (zakładam że klakson działa), jak światła zagadają to winny przekaźnik...jak nie zagadają to pomyślimy dalej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości