Wycieranie czasowe

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pavvelini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 08, 2011 21:40

Wycieranie czasowe

Post autor: pavvelini » śr lut 29, 2012 17:00

Witam,

od dłuższego czasu mam problem z wycieraczkami. Nie działa funkcja czasowa, a także wyłączeniu zatrzymują się w aktualnej pozycji, czyli nie wracają do pozycji poziomej. Z czego to wynika?

Pozdrawiam forumowiczów.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wycieranie czasowe

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 18:39

Jeśli działa tylko na II biegu a na I-ym nie to masz do wymiany przekaźnik wycieraczek 19 lub 99. Wstepnie poruszaj nim podociskaj na próbę. Jesli działa również na I-ym to albo winne sa tylko styki przy silniku - takie okrągłe blaszki do czyszczenia i podgięcia, albo szczotki silnika padają (mało prawdopdobne) albo jest to awaria łączonoa czyli przekaźnik i styki. Najprościej podmienić od kogoś przekaźnik z mk2 , mk3 lub inego auta z grupy z podobnych roczników na próbę. Sprawdz też czy ośki wycieraczek nie zacierają się w tulejkach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pavvelini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 08, 2011 21:40

Re: Wycieranie czasowe

Post autor: pavvelini » śr lut 29, 2012 19:15

przekźnik wymieniłem nr 19 i jest to samo. na pierwszym biegu wycieraczki chodzą cały czas. a co ma zacieranie jeśli wycieraczki chodzą na innych biegach ?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Wycieranie czasowe

Post autor: zielu » śr lut 29, 2012 19:21

pavvelini, miałem tak jak Ty ale miałem kabelki pomieszane...
nic nie robiłeś z elektryką :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
pavvelini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 08, 2011 21:40

Wycieranie czasowe

Post autor: pavvelini » czw mar 01, 2012 17:49

nie, nie, na pewno nie. ja tam nic nie grzebałem, było kiedyś dobrze i się tak zrobiło niestety :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości