Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zemli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 14:57
Lokalizacja: wroclaw

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: zemli » wt lut 28, 2012 23:18

Witam. Na wstępie dodam, że używałem wyszukiwarki odnośnie mojego problemu, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. W moim Golfie IV po włącznieu wycieraczek i późniejszej próbie ich wyłączenia wycieraczki odmawiają posłuszeństwa. Po ustawieniu manetki (wyłącznika) wycieraczek w pozycję "wyłączone" dalej pracują - nie można ich w żadne sposób wyłączyć (tylko poprzez wyciągnięcie bezpiecznika). W innych pozycjach normalnie pracują, tylna wycieraczka również normalnie działa. Przeglądając forum, doczytałem iż może to być przekaźnik, bądź manetka wycieraczki (wyłącznik) do wymiany. W celu zdiagnozowania problemu dodam, że gdy wycieraczka wraca do pozycji leżącej - w momencie jej chwilowego zatrzymania - słychać charakterystyczne tyknięcie w okolicach przełącznika świateł (lub w okolicach skrzynki z bezpiecznikami). Dziękuję za pomoc.



pasozyt1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 28, 2012 19:41

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: pasozyt1 » wt lut 28, 2012 23:53

Witam. Mam ten sam problem. Dziś wymieniłem przekaźnik ale niestety to nie to. U mnie wycieraczki wyłączają się po dłuższej chwili. Czasem działeją normalnie ale w wiekszości przypadków trudno je zatrzymać. Co robić?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: martinezz123 » śr lut 29, 2012 12:48

kolego ja tak miałem i był to przekaźnik , dlatego od tego bym zaczął :hmm: w ostateczności manetka ale tak myślę że to przekaźnik sprawdzone już kilka razy w innych golfach
czy wcześniej miał juz jakieś dziwne objawy ?? wcześniej czyli przed całkowitą awarią ??


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

MACYY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 20, 2012 16:42

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: MACYY » śr lut 29, 2012 14:27

Przekaźnik podmień na nowy i powinno być ok.



zemli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 14:57
Lokalizacja: wroclaw

Re: Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: zemli » śr lut 29, 2012 15:54

martinezz123 pisze:kolego ja tak miałem i był to przekaźnik , dlatego od tego bym zaczął :hmm: w ostateczności manetka ale tak myślę że to przekaźnik sprawdzone już kilka razy w innych golfach
Czyli przekaźnik 377 do wymiany. Z tego co patrzę na allegro to koszt 30-50zł. Chyba, że gdzieś taniej można go dostać ?
martinezz123 pisze: czy wcześniej miał juz jakieś dziwne objawy ?? wcześniej czyli przed całkowitą awarią ??
Jeżeli chodzi o wycieraczki, to nic się nie działo. Jakiś czas temu tylko czyściłem mechanizm tylnej wycieraczki, bo był zaśniedziały, także do dzisiaj działa sprawnie. Dodatkowo muszę zająć się mikrostykiem - problem z światłami w drzwiach, światłami wewnętrznymi przy otwarciu drzwi, braku sygnału dźwiękowego o włączonych światlach (bzyczka). Ale szczerze nie wiem czy to może mieć związek z przekaźnikiem od wycieraczek.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: martinezz123 » śr lut 29, 2012 22:17

nie to nie ma związku .
na allegro jest dobra cena za te przekaźniki .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

zemli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 14:57
Lokalizacja: wroclaw

Przednie wycieraczki nie chcą się zatrzymać

Post autor: zemli » czw mar 08, 2012 13:40

Dla osób, które mają podobny problem do opisanego przeze mnie polecam podmienić przekaźnik 377 na działający. W moim przypadku zamiana tego przekaźnika załatwiła problem i wycieraczki działają tak jak powinny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 112 gości