Światła mijania nie działają, MKIII

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Luki89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 30, 2010 16:01

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: Luki89 » ndz lut 26, 2012 13:44

Witam,
Posiadam Golfa III w kombi, 96r. 1,9TDI. Od samego kupna(jakies 1,5 roku temu) mam problemy ze światłami mijania. Ostatnio przestały działać zupełnie. Oto i objawy:
-przewód żółty mocno utlenia się(wymieniałem na nowy i dalej to samo)
-światła raz działają, raz nie, czasem wystarczy puknąć w reflektor
-Żarówki (H1) w obudowie siedzą bardzo luźno, naginanie sprężynek, które je trzymają nic nie pomaga
-Na chwilę obecną mimo że żarówki nie działają prąd dochodzi(po zetknięciu kabla brązowego i żółtego idzie iskra i bezpiecznik się pali
-po zmianie(kabel od świateł pozycyjnych podpiąłem pod żarówkę drogowych) kabla żółtego z kablem białym(kabel od świateł pozycyjnych) dalej świeci żarówka pozycyjna, nawet jeśli kabel żółty odłączę od niej i pozostaje zupełnie bez zasilania
-brak jakichkolwiek problemów z innymi światłami
-problem jest identyczny w obu przednich światłach drogowych
-żarówki bardzo mocno i szybko śniedzieją

Proszę o poradę co zrobić z tym faktem... Ostatnio próbowałem nawet podpiąć żarówkę pod żółty kabel a brązowy(masę) połączyć bezpośrednia z masą żarówki(nadal nie działa). Żarówek mam już z 8 bo co chwila kupuje i zmieniam na nową, która chwilę działa a później znowu kłopoty:/(na chwilę obecną nie działają wcale światła drogowe, wymiana żarówki nic nie daje)

Z Góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: skaktus » ndz lut 26, 2012 14:53

Żarówki śniedzieją ? Raczej nie bo są wykonane z stali nierdzewnej + szkoło, no chyba że masz jakieś badziewne te żarówki. Zacznij od podstaw - sprawdzenie całej instalacji. Wszystkie wtyki mają być szczelne - być może wypadły ci uszczelki. Potem sprawdz lampy - żarówki mają siedzieć w nich na sztywno. Lampy również mają być szczelne. Na kocu sprawdź przełącznik w kabinie.



Awatar użytkownika
35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 22, 2012 12:21

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: 35i » ndz lut 26, 2012 15:03

Spróbuj podprowadzić kabel brazowy (mase) bezpośrednio do karoseri. Osadź żarówki w lambie najsztywniej jak sie da i sprawdz co sie bedzie działo



Luki89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 30, 2010 16:01

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: Luki89 » ndz lut 26, 2012 18:12

Problem w tym ze nie da się sztywno żarówki osadzić... Co do tego że śniedzieją, żarówki mam Narvy czy jakoś tak, jeśli są złe, to proszę o podpowiedz jakie najlepiej zastosowac? I znowu.. boje się że kupie zarówki po 20zł i po 2 tyg będę musiał zmieniać... A może da się kupić takie żarówki do tego reflektora, żeby masę podpiąć bezpośrednio do niej?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: ssarna1 » ndz lut 26, 2012 23:45

Sprawdź tak dla świętego spokoju napięcie w instalacji


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: skaktus » pn lut 27, 2012 00:39

Temat o żarówkach masz na forum. Dobre żarówki kupisz już za 10 - 15 zł sztuka H1.



Awatar użytkownika
35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 22, 2012 12:21

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: 35i » pn lut 27, 2012 19:54

To jest oczywiste że żarówka Ci się spali chociaż zapłaciłbyś za nią 50zł bo bedzie w lampie skakać na wszystkie strony po naszych Polskich drogach.a śniedzieć będzie przez słabą masę a mase ma z lampy i dopóki nie usztywnisz ich i nie wczyczyścisz śniedzi z lampy to nie bedziesz mogł nic konkretniejszego robić bo to jest podstawą żeby ona w ogóle zaświeciła



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: Paweł Marek » pn lut 27, 2012 23:03

Luki89, problem z luźną żarówką jest w H1 częsty i samo go doświadczyłem. Teraz są dwie sprawy: albo tylko sama sprężynka się rozhartowała od gorąca, w ASO dostajesz nową za kilka zeta. Nr części 1H6 941 160 lub dodatkowo z A na końcu nie wiem dokładnie która sprężyna jest od której żarówki.
Niestety jeśli już żarówka się grzała od marnego styku to często topi się i odkształca aluminiowe gniazdo na nią, jest ono mocowane śrubkami, ale niestety nie występuję jako część zamienna, ja ogłosiłem się tutaj na Forum w dziale sprzedaż i kolega bardzo szybko za parę zeta przysłał mi to gniazdo, najlepiej żeby nie przepłacać trzeba by znaleźć gdzieś na szrocie rozbity reflektor. Porównaj wygląd tego gniazda ze sprawnym u kogoś czy jest proste czy pokrzywione


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Luki89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 30, 2010 16:01

Światła mijania nie działają, MKIII

Post autor: Luki89 » śr lut 29, 2012 20:21

Dzieki wielkie za pomoc. Udało sie naprawic w taki sposób, że dorobiłem sprężynkę z drutu miedzianego i jest git. Rzeczywiście jeśli chodzi o te gniazdo jest dość mocno odkształcone, szczególnie prawe. Mam nadzieję, że narazie wystarczy obecne rozwiązanie.
Pozdrawiam,
Łukasz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości