Podgrzewanie foteli

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Podgrzewanie foteli

Post autor: bastek016 » ndz lut 19, 2012 12:12

Mam problem z dnia na dzień przestał grzać fotel kierowcy , patrzyłem wczoraj napięcie dochodzi , rozebrałem więc fotel , i co się okazało grzeje on mnie więcej na wielkość dłoni w miejscu gdzie wpięte są kable , idzie tam cztery kable 2 są podpięte do niebieskiego druta , i takiej kuleczki na środku z cyny chyba a 2 idą do srebrnego druta i na nim nie mam obiegu a nie wiem czy powinien być co może być przyczyną zepsucia ??



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podgrzewanie foteli

Post autor: Lukas_1 » ndz lut 19, 2012 12:58

bastek016, sprawdziłeś rezystancje, ale tylko na macie? kilka takich foteli rozebrałem ale z Twojego opisu ciężko coś wywnioskować
idzie tam cztery kable 2 są podpięte do niebieskiego druta , i takiej kuleczki na środku z cyny chyba a 2 idą do srebrnego druta i
, sprawa jest prosta, we wtyczce pod fotelem masz cztery przewody (mniejsza o kolory), dwa powinny być grubsze, dwa cieńsze mierzysz rezystancje na tych grubszych- zasilanie maty?- jest "obieg" mata ok, mierzysz na cieńszych- sterowanie. Cieńsze biegną (przynajmniej w tych które ja rozmontowywałem) do termistora, który w zależności od temperatury otwiera/zamyka obwód.
Obrazek
By lukasinv at 2011-12-30
masz coś podobnego?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Podgrzewanie foteli

Post autor: Haki » ndz lut 19, 2012 14:00

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68357" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Podgrzewanie foteli

Post autor: bastek016 » ndz lut 19, 2012 18:14

tam na tych grubszych kablach nie ma obwodu ,a na przewodach wchodzących do tej pestki termostatu tak to nazwę obwód jest :) , aha i jak sprawdzić w którym miejscu mam spaloną mate ??



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podgrzewanie foteli

Post autor: Lukas_1 » ndz lut 19, 2012 18:43

aha i jak sprawdzić w którym miejscu mam spaloną mate
najlepiej wizualnie oceń, powinno być widoczne przepalenie przewodu. http://allegro.pl/mata-grzewcza-fotel-n ... 65602.html" onclick="window.open(this.href);return false; znalazłem taką, nie wiem czy masz grzane tylko plecy i tyłek czy tez boczki, w większości przypadków pomaga zlutowanie przepalonego miejsca, zobaczysz, ocenisz, swoją drogą nowa nie jest znowu taka droga.



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Podgrzewanie foteli

Post autor: bastek016 » ndz lut 19, 2012 23:50

Mam fotel Recaro z pełnym grzaniem boków , dupska , pleców . Jak się zrobi cieplej to będę to reanimował . Pytanie następne którędy idzie kabel do grzania pleców ?? , bo na pierwsze spojrzenie nie widziałem przepalonej maty pod dupskiem :)



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podgrzewanie foteli

Post autor: Lukas_1 » pn lut 20, 2012 15:27

Pytanie następne którędy idzie kabel do grzania pleców
to ja już nie wiem czy masz to wszystko już wybebeszone, czy dopiero zamierzasz badać sprawę? Od każdej maty biegną dwa przewody, ( z wyjątkiem tej pod tyłkiem gdzie dochodzą dwa kolejne do termistora), jak mierzysz rezystancje na wtyczce pod fotelem, to wiesz jedynie, że jest albo nie ma przerwy na obwodzie, żeby sprawdzić poszczególne maty musisz rozłączyć, łączące je wtyczki i sprawdzać rezystancje na każdej po kolei.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości