BORA dziwny problem z ABS I ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » wt lut 07, 2012 19:47

witam. mam tak jak wyzej napisalem problem z ABS i ESP ale zaczynajac od poczatku. Kupujac auto nie zauwazylem ze nie ma kontrolek od ESP i ABS ale pominmy moment mojej nieuwagi.. przed kupnem sprawdzajac VIN dowiedzialem sie ze auto ma skręcone ok 50tys km. po kupnie nie przeszkadzal mi brak kontrolek bo ABS caly czas dzialal, ESP nie dzialalo w ogole. Pierwsza moja mysl byla taka ze ktos wstawil tylko wlacznik od ESP dla lepszego wygladu, jednak po sprawdzeniu ponownie VINu okazalo sie ze posiadam fabrycznie ESP. Podlaczylem pod komputer, nie wyswietlilo zadnych bledow ani ABS ani ESP co mnie zdziwilo. Jednak bawiac sie VAGiem zrobilem test zegarow:

Obrazek

bardzo zaskoczylo mnie to co zobaczylem - nie mam w ogole tych 2 kontrolek, ale w zamian mam "zielonego buta" od automatu. Domyslam sie ze ktos cofal przebieg wymieniajac zegary, badz po prostu tamte sie uszkodzily - ale nie wazne. na chlopski rozum zaczelem podejrzewac ze skoro nie mam kontroli to esp moze dziala a nie wiem o tym bo nie widze. robiac wiele testow na piasku, sniegu, deszczu naciskajac guzik nie widze zadnych zmian. Panowie, gdzie szukac problemu? moje pytania sa takie:

1. czy wychodzily wersje zegarow bez tych kontrolek ABS i ESP?
2. jezeli uszkodzy jest jakis czujnik, przekaznik albo cos innego moze to wplynac na te kontrolki ze nie pala sie?
3. czy kontrolka "zielonego buta" wystepuje tylko w automatach? czy moze byc ukryta?
4. jak aktywowac kontrolke otwartej klapy?


pozdrawiam, licze ze pomozecie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: Qto » wt lut 07, 2012 20:22

1. być może w samym liczniku jest coś nie tak i kontrolki nie świecą...trzeba by sprawdzić diody w liczniku. Jednak brak kontrolki raczej nie powinien wpływać na pracę systemu
4. szukać się nie chce ?? http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=362987" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=436500" onclick="window.open(this.href);return false;



mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » śr lut 08, 2012 00:59

po co sprawdzac diody w liczniku skoro esp samo w sobie nie dziala...

szczerze mowiac nie szukalem, ale skoro zalozylem oddzielny temat ABS i ESP chyba moge zadac pytanie przy okazji?

panowie, licze na Wasza pomoc, pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: Qto » śr lut 08, 2012 01:07

mateusz13579 pisze:po co sprawdzac diody w liczniku skoro esp samo w sobie nie dziala...
to nie sprawdzaj, nikt Ci nie każe... tylko po co piszesz że kontrolka nie działa, ESP nie działa to może też olej sprawę ??
...oprócz tego że po VIn sprawdzałeś że jest ESP nie napisałeś nic co by mogło sugerować że jest. Ok, jest wyłącznik...a instalacja do niego pociągnięta ?? Jaki sterownik jest ??
Piszesz że nie ma błędów na kompie - więc teoretycznie ESP powinno działać.



mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » śr lut 08, 2012 01:16

skoro napisalem temat to chyba nie zamierzam dalej olewac tego - logiczne.

po vinie wychodzi ze jest, po wlepie tez, kable sa pociagniete. Jak sprawdzic sterownik ESP?
bledow nie ma, kiedys padl jeden czujnik ABSu to chyba teoretycznie powinna palic sie kontrolka na desce? bo tak zadnych innych problemow nie bylo..
napisalem oddzielny temat odnosnie sterownika napedu na 4 kola. czy moze miec on zwiazek z ESP?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: Qto » śr lut 08, 2012 01:31

mateusz13579 pisze:skoro napisalem temat to chyba nie zamierzam dalej olewac tego - logiczne.
też staram się pomóc tak jak potrafię...
mateusz13579 pisze:Jak sprawdzic sterownik ESP?
podłączając kompa sprawdzić numer - sterownik ABS
mateusz13579 pisze:kiedys padl jeden czujnik ABSu to chyba teoretycznie powinna palic sie kontrolka na desce?
no tak...też teoretycznie można by się zainteresować dlaczego się nie świeci. Przy błędzie ABS powinny świecić kontrolki ABS i ESP...może poprzedni właściciel coś kombinował - dlatego należałoby zajrzeć do licznika
mateusz13579 pisze:napisalem oddzielny temat odnosnie sterownika napedu na 4 kola. czy moze miec on zwiazek z ESP?
temat widziałem...styczności z Haldexem nie mam na co dzień więc wiele nie podpowiem. Sterownik chyba jest w okolicy tylnej osi, za dyfrem, pod autem - ale też ręki nie dałbym sobie uciąć.



mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » śr lut 08, 2012 02:11

Qto pisze:też staram się pomóc tak jak potrafię...
wiec mozemy juz sobie nie docinać:) i szanuje Twoja chęć do pomocy.
Qto pisze:podłączając kompa sprawdzić numer - sterownik ABS
ok, jutro sprawdze i napisze numer. mysle ze nawet jesli sterownik bylby wymieniony na jakis inny model, to i tak powinna palic sie kontrolka ABS i ESP.
Qto pisze:może poprzedni właściciel coś kombinował - dlatego należałoby zajrzeć do licznika
poprzedni wlasciciel to kobieta ktora jedzila tym autem 10lat, auto sproawdzone przez mojego znajomego handlarza, ktory nie bawi sie w takie rzeczy(choc wykluczyc nie mozna w 100%) twierdzil ze tak jak stoi auto przyjechalo do polski.
Qto pisze:Sterownik chyba jest w okolicy tylnej osi, za dyfrem
tez mi sie tak wydaje - ale patrzac pod dol, jest tam troche kostek. a chodzilo mi o to zeby ktos precyzyjnie okresil, bo te kostki 1 jakosci juz nie sa i widac ze jak sie je ruszy to pękną, wiec moze ktorys z forumowiczow mial podobny problem.


a tak na koniec to coraz bardziej ciekawi mnie co z tym ESP, na tyle ze az zaczyna mnie bawic ;-) w weekend jezeli dogadam sie ze znajomym, to zamienimy sie zegarami, choc bedzie mnie to pewnie kosztowalo skrzynke piwa :pub: :helm:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: guziolek » śr lut 08, 2012 17:38

A obydwaj macie zegary z/bez can i kabel vagtacho , że się chcecie zegarami zamieniać? :hmm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: Qto » śr lut 08, 2012 17:44

vagtacho nie potrzebny żeby zobaczyć czy kontrolki będą gadały...



mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » czw lut 09, 2012 02:07

Qto pisze:
BORA dziwny problem z ABS I ESP

UNREAD_POSTprzez Qto » 08 lut 2012 16:44
vagtacho nie potrzebny żeby zobaczyć czy kontrolki będą gadały...

kolego jestes pewien? bo mamy ze znajomym pewne obawy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: Qto » czw lut 09, 2012 02:10

mateusz13579 pisze: Qto napisał(a):
BORA dziwny problem z ABS I ESP

UNREAD_POSTprzez Qto » 08 lut 2012 16:44
vagtacho nie potrzebny żeby zobaczyć czy kontrolki będą gadały...




kolego jestes pewien? bo mamy ze znajomym pewne obawy
chcesz odpalać auto czy zobaczyć czy kontrolki się zapalą ?? Do włączenia zapłonu nie potrzeba vagtacho :bajer: Do odpalenia już tak :bigok:



mateusz13579
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob cze 02, 2007 22:35
Lokalizacja: sie biora dzieci

BORA dziwny problem z ABS I ESP

Post autor: mateusz13579 » czw lut 09, 2012 17:41

ok, moze uda mi sie go namowic:P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości