Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Gawior » wt lis 29, 2011 12:08

Witam. Borykam się od jakiegoś czasu ze skokami obrotów do 600rpm. na wolnych obrotach ( Golf III silnik 2.0 8v oznaczenie 2E )
Ostatnio zauważyłem, że jak obciążę instalację elektryczną, to występuje na moment też ten spadek obrotów.

Jak wcisnę przyciski od el. szyb ( zamykanie ), kiedy są zamknięte, to przygasa oświetlenie i obroty na chwilę skaczą do tych 600prm.
Tak samo jest często, jak auto na postoju chodzi na wolnych obrotach ( na światłach itp. ). Przygasa oświetlenie i obroty skaczą do 600rpm. po czym się normują i tak w kółko z mniejszą, lub z większą częstotliwością występowania spadków.
Czasem jak jest ciemno, to widać bardzo lekkie mruganie podświetlania licznika zanim nastąpi skok obrotów w dół.

czy miał ktoś podobny przypadek ?
Z czym to może być związane i jak temu zaradzić ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Qto » wt lis 29, 2011 12:18

Gawior pisze:Jak wcisnę przyciski od el. szyb ( zamykanie ), kiedy są zamknięte, to przygasa oświetlenie
to jest akurat normalne...obroty też się zachwieją, ale chyba nie o tyle - nie wiem jakie masz obroty na jałowym.
Sprawdź jakie masz ładowanie...poczyść klemy, kable idące z aku do budy (masa) i do altka - standardowe procedury w takich przypadkach
Gawior pisze:Przygasa oświetlenie i obroty skaczą do 600rpm. po czym się normują i tak w kółko z mniejszą, lub z większą częstotliwością występowania spadków.
Z drugiej strony może być problem nie z elektryką a silnikiem... i jest tak że światła przygasają bo obroty spadają (spada ładowanie) a nie odwrotnie.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Gawior » wt lis 29, 2011 19:18

Z drugiej strony może być problem nie z elektryką a silnikiem... i jest tak że światła przygasają bo obroty spadają (spada ładowanie) a nie odwrotnie.
Też tak myślałem, ale jest identycznie jak obciążę instalację.
Obroty normalnie są na ~ 800-820rpm.
Ogólnie w silniku wymieniłem cały osprzęt, a czego nie wymieniłem to podmieniałem ( krokowy, przepływa na 3 inne od sprawnych aut ).
Ogólnie została tylko elektryka ( wiązka ) do sprawdzenia i chyba nie wymieniałem jeszcze tylko słupka silnika ( blok, głowica ), ale też było to i to konkretnie sprawdzane.

Mnie się już pomysły i możliwości skończyły.
Jak masz jakiś pomysł, to rzuć na rusz, to może coś z tego wysmażę :p
Sprawdź jakie masz ładowanie...poczyść klemy, kable idące z aku do budy (masa) i do altka - standardowe procedury w takich przypadkach
Ładownie miałem 13,6 -13,8 - najniższe przy włączonym wszystkim co tylko się dało: światła ( na przekaźnikach ), dmuchawa, podgrzewanie szyby i lusterek, całe oświetlenie łącznie ze sprzętem audio, wzmacniaczami.
Kable od alternatora do rozrusznika, do aku, jak i klemy przeczyszczone i przesmarowane smarem miedzianym do klem akumulatorów.
Masa jest pociągnięta dodatkowa kablem 10mm^2 do bloku silnika od klemy akumulatora i z bloku do mocowania cewki zapłonowej na grodzi silnika.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: grandi » śr lis 30, 2011 01:47

Za słabe ładowanie powinno być 14


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Gawior » śr lis 30, 2011 08:58

Wczoraj mierzyłem ładowanie i na włączonym tylko silniku mam 13,94V
Jak dosłownie wszystko włączę i dam głośniej muzykę, to mam 13,6-13,7V
Aku na zgaszonym silniku ma 12,86V
Akumulator ma 72Ah i 720A albo 740A, ale jakoś się doładowuje, zwłaszcza, że robię krótkie odcinki.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: grandi » śr lis 30, 2011 11:49

Na wl silniku za malo na , sprawdz regulator , max akumulator dla ciebie wedle rozpiski to 63 AH ,


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Gawior » śr lis 30, 2011 16:17

Alternator ma 70A
Poza tym miałem akumulator z fabryki za mniej niż połowę ceny, do tego z gwarancją na 2 lata i 7 miesięcy. Tak więc nie marudziłem.
Jeżdżę z tym aku już chyba dwa lata i cały czas jest doładowany, na co wskazuje napięcie na aku.
Jak by alternator nie doładowywał akumulatora i to jeszcze przy odcinkach które robię ( najwięcej jeżdżę na odcinkach po 3-4km ), to by raczej było to widać po akumulatorze.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

worm10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 17, 2011 22:04
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: worm10 » sob sty 14, 2012 15:30

witam, mam problem podobny do kolegi Gawior.
Kiedy samochod nie ma obciążenia w postaci właczonych swiatel, dmuchawy czy krecenia kierownicą ze wspomaganiem, to obroty sa rowne i w granicach 800-900. Jednak gdy włączę swiatła obroty momentalnie spadaja o ok 100 obrotow, dodaje dmuchawe kolejne 100 i obroty juz sa w granicach 500-600 z tendencja do przygasania. Do tego nawet minimalne obroty kierownica powoduja ze silnik bardzo szybko traci obroty i gasnie jesli sie go nie przegazuje. Dodam ze obroty nie wracaja do normy tylko zostaja na mniejszych.
Wczesniej tego nie zauwazalem i myslalem ze na benzynie chodzi dobrze poniewaz zawsze benzyny uzywalem na zimnym silniku, a wtedy jest ssanie załączane czyli mocy mu nie brakuje i takiego problemu nie bylo. Jednak dzisiaj gdy silnik juz byl rozgrzany to i na LPG i na PB byla taka sama reakcja.
Domyslam sie ze problem jest w gazniku, ale w ktorej jego czesci ?? co odpowiada za wyrownanie obrotow przy wiekszym obciązeniu?
a moze problem jest natury elektrycznej ? np alternator lub przewody? co o tym sadzicie?



Awatar użytkownika
Mati515a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 14, 2011 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: Mati515a » pn sty 16, 2012 18:44

Witam, mam podobną sprawe, dołączam sie do problemu..



worm10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 17, 2011 22:04
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: worm10 » pn sty 23, 2012 10:34

Bylem u mechanika z moim problemem i musze powiedziec ze polowicznie pomogla wymiana łożysk w alternatorze. Niestety nie kupilem jeszcze regulatora napiecia ale i tak poprawa jest znaczna. Przynajmniej da sie jezdzic i nie gasnie przy obciążeniu. Mierzylismy napiecie i wyszlo 13,6 bez obciążenia a 13,3 z obciążeniem calym. Takze padniety raczej regulator i bede go wymienial przy najblizszej okazji. Oczywiscie zdam relacje jak sie zmienila sytuacja po wymianie tego elementu.



worm10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 17, 2011 22:04
Lokalizacja: Częstochowa

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: worm10 » pn sty 30, 2012 15:51

Wymienilem regulator kilka dni temu i musze powiedziec ze ku mojemuu zaskoczeniu niestety nie wiele to pomoglo. Problem zostal. Dalej po włączeniu świateł , dmuchawy i ogrzewania szyby samochod traci obroty i ich nie wyrownuje.
Ladowalem akumulator jeszcze przez ostatnia noc i tez nie pomoglo. Zaczynam watpic ze to przez elektryke.
Dodatkowo jak silnik jest rozgrzany to obroty sa moim zdaniem za niskie, a dzisiaj odziwo zgasł mi jak puscilem gaz na jałowym... i to i na gazie i na benzynie:/



kolo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 18:54

Spadek obrotów przy obciążeniu instalacji

Post autor: kolo1 » ndz lut 05, 2012 13:27

Jeśli pasek alternatora piszczy to się ślizga i spadają obroty. Regulacja napięcia paska lub wymiana koła alternatora ( rowki zdarte ) powinno pomóc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości