Akumulator dobry a auto nie odpala??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pajo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 15:50
Lokalizacja: Legnica

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: pajo » czw lut 02, 2012 13:43

Panowie co to może być - ostatnio przez mrozy miałem problemy, padał akumulator, ładowałem go kilka razy i było ok, zabierałem go na noc do domu ładowałem i rano odpalał.Wczoraj wieczorem podjechałem pod dom, akumulator wyciągnąłem, całą noc się ładował. Dzisiaj rano wsadzam kluczyk do stacyjki, przekręcam, słychać tylko dziwne bzyczenie i koniec, zero "odzewu" ze strony silnika, nawet sekunde nie zakręcił. Myślałem, że akumulator padł całkowicie ale podłączyłem akumulator od koleżki, przed momentem wykręcony od niego z auta, którym do mnie przyjechał i sytuacja była identyczna - więc to na bank nie kwestia akumulatora.
Co to może być?? Coś zamarzło?? Alternator? Rozrusznik? Cewka zapłonowa? Jestem totalnym laikiem w tych sprawach.
Auto Golf III 1,6 benzyna.



gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: gentki » czw lut 02, 2012 13:47

a coś przygasało przy kręceniu na liczniku, jakieś kontrolki? Też obecnie mam dziwny problem z moim mk3 ale tutaj wydaje mi się że rozrusznik umarł. Sprawdź jeszcze na "krótko" czy zakręci



pajo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 15:50
Lokalizacja: Legnica

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: pajo » czw lut 02, 2012 13:56

Wszystkie kontrolki świecą, nic nie gaśnie, to bzyczenie wydobywa się tak jakby spod akumulatora i słychać jakby po cichu jakiś wiatraczek "furkotał".
Tak obrazowo pisząc :)



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: needved » czw lut 02, 2012 19:10

Mi to wygląda na elektromagnes rozrusznika mógł przymarznąć jeśli do niego dostała się wilgoć.
Możliwe też że skończyły się szczotki węglowe w rozruszniku.
Rozrusznik na stół i wyjdzie szydło z worka :bigok:



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: kamikadzol15 » czw lut 02, 2012 21:04

Albo przez ciągłe odłączanie i podłączanie aku poluzował się któryś z przewodów idący do rozrusznika. Poproś kogoś o pomoc żeby posłuchał przy rozruszniku czy w momencie przekręcania kluczyka słychać pstryknięcie, jeżeli nie słychać automat/elektromagnes padł. Jeśli klika weź kable rozruchowe i podaj prąd bezpośrednio na rozrusznik, jeżeli zakręci to rozrusznik jest ok a problem musi leżeć gdzieś w okablowaniu (może kostka stacyjki).


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
gErBeR
TDi power
TDi power
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 18, 2009 15:13
Lokalizacja: Mostki
Kontakt:

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: gErBeR » czw lut 02, 2012 22:18

Witam panowie tez mam problem z odpaleniem auta otóż dzisiaj rano padł mi rozrusznik dałem go do roboty koleś wymienił panewki powiedział ze bendiks jest ok auto paliło świetnie po przejechaniu jakiś 80 km ( miedzy czasie auto było gaszone i zapalane za 3 razy nie było problemu ) auto nie odpala po przekręceniu na zapłon kontrolka świec dziwnie szybko gaśnie, i po przekręceniu kluczyka nic tylko słychać pyknięcie auto zapaliło dopiero na popych aku jest dobry kupiony 3 miechy temu a auto to mk3 1.9 tdi



hEx1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:10

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: hEx1988 » czw lut 02, 2012 22:38

Witam.
Wiec jeśli objaw ten sam - wszystko świeci ale nic nie mruczy nawet to rozrusznik prawdopodobnie?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: marcin7x5 » czw lut 02, 2012 22:43

Skoro słychac było tylko pyknięcie to zadziałał częsciowo elektromagnes. Tzn wciągnał zworę ale nie ma przejscia na rozrusznik. Trzeba wymienic elektromagnes.



Awatar użytkownika
apek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt lip 01, 2011 17:21

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: apek » czw lut 02, 2012 23:00

poszedł bendiks jak na moje sam miałem dokładnie taka sama przygodę zeszłej zimy przy minus 20 wymieniałem w kanale myslalem ze mi rece odpadna



Awatar użytkownika
gErBeR
TDi power
TDi power
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 18, 2009 15:13
Lokalizacja: Mostki
Kontakt:

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: gErBeR » czw lut 02, 2012 23:44

dzięki Panowie jadę jutro do machera zobaczymy co powie tylko znowu się spóźnię do roboty :crazy:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: Johnatan » pt lut 03, 2012 01:26

Jak jesteśmy w trudnej sytuacji i słyszymy tylko wyskok elektromagnesu to:
A pukamy młotkiem po rozruszniku
B jak jesteśmy w domu staramy sie go opalarką podgrzać, jest zimno może coś tam zamarzło
C wrzucamy bieg jałowy zaciągamy ręczny, bierzemy wkrętak lub coś metalowego i robimy mostek miedzy dwoma stykami elektromagnesy nakrętki 8mki, kluczyk 13. Jeżeli zrobimy mostek miedzy kablem plusowym a konektorem na elektromagnesie i słyszymy tylko wyskoczenie to jest ok. Jak robimy mostek miedzy dwoma nakrętkami 8kami i słyszymy jak rozrusznik zakręci ale tylko sam silnik tzn że uzwojenie i wirnik jest git. do wymiany elektromagnes. Jeżeli robimy mostek miedzy nakrętkami 8mkami i nie ma w ogóle życia to upewniamy sie że styki są czyste i jest 12V jak napewno jest prąd i nie ma życia tzn że rozrusznik poszedł do żyda.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bialy1471
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lut 18, 2010 19:16
Lokalizacja: VW GRUP Pruszcz Gdanski

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: bialy1471 » sob lut 04, 2012 14:04

A ja mam taki problem auto kręciło przez te dni jak były mrozy co prawda nie odpalił zabrałem akumulator do domu i ładowałem cała noc rano schodze wkładam i nic nawet przekręcić nie chce kontrolki wszystko sie pali wswiatała itp co jest ??



Awatar użytkownika
bialy1471
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lut 18, 2010 19:16
Lokalizacja: VW GRUP Pruszcz Gdanski

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: bialy1471 » sob lut 04, 2012 16:12

problem mianowicie jest taki

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Akumulator dobry a auto nie odpala??

Post autor: Johnatan » pn lut 06, 2012 12:57

bialy1471, sprawdz szczotki. jak bedą git to rozrusznik out. elektromagnes działa i wyskakuje.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości