Nie odpala nie kręci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kanibares
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 09:30
Lokalizacja: WARMIA

Nie odpala nie kręci

Post autor: kanibares » ndz sty 29, 2012 20:28

Witam wczoraj chciałem pojechac sobie golfem, a tu niespodzianka auto nie pali, pomyślałem aku, zabrałem do domku naładowałem (aku 2 lata nie było wcale rozładowane), zanosze do autka i tu niespodzianka nie pali robi tylko cyk i nic nawet nie zakręci. Czy to rozrusznik? I czy mam dobry pomysł, żeby pojechac na szrot kupic drugi i samemu go wymienic? czy to skąplikowane? bo na pych to chyba nie ??? dajcie szybką podpowiedź może to cos innego? silnik AHF
Ostatnio zmieniony ndz sty 29, 2012 20:53 przez kanibares, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Nie odpala nie kręci

Post autor: wojtas46 » ndz sty 29, 2012 20:36

Posprawdzaj najpierw przewody od aku do rozrusznika i masowy czy mają dobry styk



kanibares
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 09:30
Lokalizacja: WARMIA

Nie odpala nie kręci

Post autor: kanibares » ndz sty 29, 2012 20:51

Wszystko wygląda dobrze , jeszcze jedno czy jak pojade to mam kupic pierwszy lepszy rozrusznik do tdi czy jakis typowy ma byc do ahf???



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Nie odpala nie kręci

Post autor: poolak2006 » pn sty 30, 2012 13:14

A powiedz taką rzecz jak próbujesz zakręcić to przypadkiem nie resetuje się godzina i przebieg dzienny ?



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Nie odpala nie kręci

Post autor: Salwinek91 » pn sty 30, 2012 13:56

Kolego kanibares, nie kupuj jeszcze tego rozrusznika.
Sprawdz czy to czasem nie stacyjka. U mnie jest to samo i sie okazalo to kostka stacyjki nie laczy i dlatego nie odpala; Przekreca sie kluczyk na zplon kontrolki sie zapalaja dalej przekreca sie do odpalenia i jest cykniecie i wszystko gasnie. Jesli masz ten sam problem to zapewne kostka w stacyjce.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

kanibares
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 09:30
Lokalizacja: WARMIA

Nie odpala nie kręci

Post autor: kanibares » pn sty 30, 2012 17:59

Witam koledzy dzieki za podpowiedzi u mnie to rozrusznik kupiłem na szrocie i wszystko cyka jak należy, niestety napotkałem małe problemy gdyż u mnie rozrusznik przykręcony jest od dołu (silnik AHF) (na forum było o wyjmowaniu rozrusznika i że niby w ahf jest łatwiutko od góry dobre dojście jak sie zdemontuje aku i plastik spod niego, otóż nie. Był przykręcony od dołu szpilą dojście beznadziejne idą przewody jakies metalowe chyba od klimy nie ma możliwości manewrowania kluczem), więc niestety bez lawety i kanału sie nie dało. Od spodu 10 min i podmieniony. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Nie odpala nie kręci

Post autor: needved » wt sty 31, 2012 09:45

W starym rozruszniku wysiadł albo tylko przyblokował się elektromagnes



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości