immobilizer

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kosmita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 28, 2011 15:03

immobilizer

Post autor: Kosmita » śr gru 28, 2011 15:34

Witam,

Mam problem z immobilizerem w Golfie IV 1.6 SR. Mianowicie od kilku lat ta przypadłość występowała ale przez ostatnie 2 tyg dała się mi we znaki tzn. Mój VW 20 razy odpali bez problemu a raz się buntuje i ikonka immobilizera miga jak szalona i na żaden sposób nie chce odpalić jakieś 2 tyg temu męczyłem się z nim 15 min na stacji benzynowej a wczoraj spędziłem godzine na parkingu pod Ikeą- wszystkiego próbowałem wyciagałem panel od radia (czasami to pomagało) czyściłem kluczyk spirytusem(tez kiedyś pomagało:) ) odpinałem klemy od aku aby go skasować, zmieniałem kluczyki (w obydwóch mam pastylkę z immo) nic nie pomogło. przyjechał po mnie tata zostawił przekręcony kluczyk ikonka immo migała sobie ok 10 min, w tym czasie podpinałem już golfa żeby go holować do domu i gdy już tata ruszał przekręciłem kluczyk i problem jak ręka odjął. dojechałem do domu o własnych siłach, póxniej jeszcze jeździłem po znajomych i nic się nie działo, samochód palił za kazdym razem. Dziś rano chciałem jechać na zakupy i znów ten sam problem- ikonka immo miga jak szalona i zostawiłem kluczyk w stacyjce po ok min spróbowałem i samochód odpalił.

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić ? Albo znacie kogoś kto to naprawi w miarę tanio na śląsku w okolicach Piekar Śląskich i Bedzina ?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

immobilizer

Post autor: martinezz123 » śr gru 28, 2011 23:26

to mi wygląda na czytnik immo , znajduje się do okoła stacyjki taki plastikowy / czarny , kolega miał podobną przypadłość po wymianie tego czytnika (on ma swoją nazwę ale nie pamiętam) ustało jak ręką odjął i do tej pory jeździ


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

immobilizer

Post autor: Andrzej4286 » czw gru 29, 2011 00:04

martinezz123, mial na mysli pewnie petle immo takie cos jak w aukcji http://allegro.pl/petla-immo-vw-i1998025377.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

immobilizer

Post autor: Qto » czw gru 29, 2011 00:14

na początek sprawdzić kabelki przy pętli o której mowa wyżej...wypiąć i wpiąć jeszcze raz licznik - często pomaga



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

immobilizer

Post autor: norek111 » czw gru 29, 2011 00:15

Problem był opisywany niejednokrotnie na forum,opcja "szukaj" .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Kosmita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 28, 2011 15:03

immobilizer

Post autor: Kosmita » pt gru 30, 2011 12:16

Super że było na forum niejednokrotnie... Gdybym znalazł odpowiedz na forum to bym nie tworzył nowego tematu :)

Co do pętli immo to była wymieniana i nic... Dalej to samo

Zastanawia mnie tylko czy może to być spowodowane niskim poziomem akumulatora ? Naładowałem aku i nie pluje się immobilizer.
Co o tym sadzicie ?

Moze jakies adresy dobrych serwisów znacie ? albo namiary na ludzi którzy się tym zajmują na śląsku ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

immobilizer

Post autor: grg474 » sob gru 31, 2011 19:36

Kosmita pisze:Zastanawia mnie tylko czy może to być spowodowane niskim poziomem akumulatora ?
albo np pod aku zobacz mocowanie masy do nadwozia (najczęściej jest tam zasniedziałe)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

immobilizer

Post autor: edzio » ndz sty 01, 2012 15:05

Kosmita pisze:Co do pętli immo to była wymieniana i nic... Dalej to samo
chętnie dowiem się jak to robiłeś ,bo wiem że nie ma możliwości zdjęcia starej bez uszkodzenia stacyjki.
Normalnie to jedna częśc ze stacyjką.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

immobilizer

Post autor: grg474 » ndz sty 01, 2012 16:44

edzio pisze:chętnie dowiem się jak to robiłeś
normalnie odpinasz - sam odpinałem - pokaże fotkę (odpinałem różne wersje - akurat taka została w domu)

Obrazek

Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

immobilizer

Post autor: edzio » ndz sty 01, 2012 17:04

To zdradź jeszcze tajemnicę jak odchylić ten metalowy pierścień co to trzyma.?
Z tego co widziałem nie ma zbytnio możliwości , a na siłę to zrywa kołnierz ze stacyjki.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

immobilizer

Post autor: grg474 » ndz sty 01, 2012 17:27

hmmm - żaden pierścień metalowy nie trzyma - pętla ma od wewnątrz ząbki które odchylasz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

immobilizer

Post autor: edzio » ndz sty 01, 2012 17:33

Tak było w starszych modelach to wiem,ale te co ja widziałem ,maja pierścień tak jak np.przeguby .
Wcisnąć nie problem ,ale zdjąć już nie idzie.Ale mniejsza o to. :bigok:



Kosmita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 28, 2011 15:03

Re: immobilizer

Post autor: Kosmita » pn sty 02, 2012 14:12

grg474 pisze:hmmm - żaden pierścień metalowy nie trzyma - pętla ma od wewnątrz ząbki które odchylasz
mój tata wymieniał pętle jakieś 3 miechy temu z zaprzyjaźnionym mechanikiem i z tego co pamięta żadnego pierścienia tam nie było tylko żabki które całośc trzymały, co prawda mówił że cieżko to chciało zejść ale powoli powoli z wyczuciem zeszło (było chyba zapieczone) :



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

immobilizer

Post autor: Steryd » ndz sty 29, 2012 11:14

Problem dzis mialem z bora. Mam 2 kpl kluczy i 2 kpl pilotow do alarmu i centralnego zamka. Zadnym nie moglem otworzyc auta. Nigdy mi sie to nie zdarzalo. dopiero jak zamek odmrozilem suszarka, to udalo mi sie dostac do auta. za pomoca kluczyka otworzylem centralny zamek, ale alarm wyl. Sprawdzilem czy silnik zakreci i zakrecil, ale slabo, alarm odcial zaplon i oczywiscie nie odpala. Wymienilem profilaktyczne bateryjki w pilotach i nie pomoglo.
Auto od jakiegos czasu slabiej kreci, akumulator ma ze 3-4 lata. Jesli ma sile choc troche zakrecic silnikiem, opuscic szyby, wlaczyc swiatla czy radio, to czy nie powinien otworzyc/zamknac rygli centralnego zamka i rozbroic immobilisera? Rok i 2 lata temu zimy byly duzo zimniejsze i zawsze bez problemu wchodzilem do auta otwierajac go pilotem. Jutro wymienie akumulator i zobacze co sie zmieni.
Ostatnio zmieniony pn sty 30, 2012 20:14 przez Steryd, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 107 gości