Rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaro1808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 23, 2009 20:49
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: Jaro1808 » pt sty 27, 2012 13:42

Witam!

Mam pytanko w sprawie rozrusznika z golfie 1.8 RP. W tamtym roku przed zimą wymienialem w nim tulejki i szczotki. Kolega jak mi go skladal powiedzial, ze jest tam jakis plastik napekniety ale jeszcze pochodzi. Wczoraj po pracy odpalem go (-10st) no i przyciol sie bendix ale zaskoczyl za drugim razem lecz wolno krecil tak jakby go cos trzymalo. Czy to moze byc wina tego plastiku??? W lato wszystko ok bylo, aku mam nowy w lipcu kupywalem Kagera 60Ah. Da sie wymienic tylko to cos czy lepiej jakis rozrusznik poszukac???



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Rozrusznik

Post autor: c-master » pt sty 27, 2012 17:41

Ja mam tak samo w mojej jettce i astrze żony - rozruszniki jak najbardziej ok, baterie extra .

Wina prawdopodobnie jest w komutatorze - na miedzi bardzo fajnie osadza się szron i wtedy jest utrudnione przewodzenie - i objawy jak powyżej.... (to tylko moja skromna teroria, która powstała podczas rozbierania rozrusznika w garażu przy - 15'C w tamtym roku)


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: -=ren=- » sob sty 28, 2012 00:47

c-master, szron możesz zetrzeć palcem prawda?! szron nie wchodzi pomiędzy komutator a szczotkę, na której rozrusznik się zatrzymał, więc jest w stanie obrócić się o pewien kąt, zwykle taki że zaskakuje za drugi wycinek komutatora. A jak szczotka, dociskana sprężyną dosyć mocno, przesuwa się po powierzchni wycinków, mógłaby ścierać ten szron... Pamiętaj że szron osiada na powierzchni, nie wnika do wewnątrz...
Jaro1808, jakiś plastik, to coś to niewiele nam mówi. To że ktoś regenerował Ci w zeszłym roku rozrusznik, nie wiadomo jak się przekłada na rzeczywistość. Być może tulejki miękkie, być może szczotki również i się przytarły. Czy kolega sprawdził styk stycznika elektromagnetycznego, który załącza prąd główny rozrusznika?? nie wiadomo... Czy wymieniałeś tuleję w skrzyni biegów od rozrusznika?? nie wiadomo... czy masz dobre połączenia zasilania plusa z aku do rozrusznika (wyczyszczone z brudu, tlenków i zakonserwowane? pamiętaj że przy rozruchu z aku płynie nawet >100A prądu). To samo z masą... czy czysta klema, czy dobrze połączenie z nadwoziem i silnikiem...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: Johnatan » sob sty 28, 2012 01:08

przy -10 rozrusznik musi słabiej kręcić bo masz olej gęsty w silniku. ja dziś odczułem że kreci słabiej i wolniej, ale coż nie przejmuje sie tym bo wiem że jest zimno i że auto choć wolno to odpali. Nie ma co oszczędzać, pękło, wymieniaj bo rozruszni kto ważna rzecz.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaro1808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 23, 2009 20:49
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: Jaro1808 » sob sty 28, 2012 16:50

tulejka wymieniona, kable czyszczone (+) i (-). nie wiem co to za plastik bo sie na tym nie znam. Z tego co widzialem to chyba w srodku jest jedna z tulejek ale nie jestem pewny. Jak calkiem zdechnie to kupie nowy. Na allegro widzialem cos za ok 200zl. Jak bede mial czas ro go rozbiore i zobacze co tam jest. Nie wydaje mi sie zeby szczotki czy tulejki sie zjechaly ale kto wie.... Dzieki za sugestie :pub:



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Rozrusznik

Post autor: piotrek gti_abf » sob sty 28, 2012 17:40

Jeśli chodzi o mnie to wolał bym naprawić stary rozrusznik bo koszty będą mniejsze niż 200zł i wiesz co masz a kupując używkę nie wiesz na co trafisz. Zapytaj kolegi o ten "jakiś plastik" jak się konkretnie nazywa? :-)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: Johnatan » sob sty 28, 2012 22:54

A ja wolałbym kupić rozrusznik od TDI. Jest dłuzszy, ma mniejszą średnice i ma kanciate wykończenie. Miałem kiedyś ten krótki, szeroki w obwodzie i półokrągły z prawej struny jak sie patrze pod maską. On chodzi jakby miał wciąż jakiś opór, podpiąłem go na króko na stole to gwizdał jak dyferencjał bez oleju. Zabrałem tego od TDI i chodził cichutko jak silnik elektryczny.. kupiłem rozrusznik za 40zł i jestem zadowolony.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: -=ren=- » ndz sty 29, 2012 00:53

Johnatan pisze:podpiąłem go na króko na stole to gwizdał jak dyferencjał bez oleju
to silnik szeregowy będzie gwizdał, bo generalnie rozpędza się do nieskończoności... a to z TDI to nie wiedziałem... Od zwykłego TDI np 1Z czy od jakiejś starszej wersji mk2 z td??


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: Johnatan » ndz sty 29, 2012 01:12

-=ren=- pisze:to silnik szeregowy będzie gwizdał, bo generalnie rozpędza się do nieskończoności... a to z TDI to nie wiedziałem... Od zwykłego TDI np 1Z czy od jakiejś starszej wersji mk2 z td??
z mk3 1,9 TD TDI. Możliwe że miałem walniety rozrusznik ale miałem 2 identyczne od benzyny a ten od diesla jest całkiem inny, całkiem inaczej auto kręci.
miałem taki
http://images03.olx.pl/ui/2/86/60/34718660_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
a wmontowałem taki
http://img14.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 1946505098" onclick="window.open(this.href);return false;

Mi sie wydaje że ten rozrusznik ma w środku wbudowaną przekładnie i ma całkiem inne przełożenie niż ten pierwszy, tego pierwszego rozbierałem i nie ma przekładni.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 71 gości