[1.8rp] Brak ładowania i grzanie się kółka alternatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

martinosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 27, 2009 08:51

[1.8rp] Brak ładowania i grzanie się kółka alternatora

Post autor: martinosik » śr sty 18, 2012 22:07

Witam.
Mam dość spory problem. Alternator który mam teraz to Bosch z mk3 90A. Problem zaczął się ostatnio. Jadąc ostatnio i słuchając muzyki na woltomierzu przy dość mocnym graniu napięcie skoczyło z 13,8V na 12,4V(bez obciążenia 14,4V) i od razu pasek piszczał. Wyłączyłem grajka i po jakiejś chwili napięcie wróciło do normy. Dawno nie wymieniałem paska także pomyślałem, że a nóż on. Nic to nie dało, grzał się dalej i dość mocno kółko alternatora. To wymieniłem łożyska i regulator napięcia i nic nie dało. Wrzuciłem stary regulator i też pupa:/ Auto dalej nie ładuje. Teraz w dodatku świeci kontrolka ładowania. Przed zabiegiem tego nie było. Kółko alternatora mam te wąskie . Nie wiem jak to się mądrze nazywa. Auto strasznie mi potrzebne jest,bo jeżdżę do pracy nim. Nie wiem, czy czasami nie kupić innego alternatora. Już nie widzę sensu. Zastanawia mnie to dlaczego grzeje te kółko jak łożyska nowe?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

[1.8rp] Brak ładowania i grzanie się kółka alternatora

Post autor: sokol26 » śr sty 18, 2012 23:03

Skoro pasek piszczy to znaczy że sie ślizga po kole pasowym. Jeżeli jest nowy to znaczy że kółko się rozjechało i pasek zamiast stykać się z kołem bokami to styka się spodem. Widać to po zdjęciu paska, wytarty jest wtedy ten rowek w kole pasowym. Reasumując proponowałbym zakup nowego koła pasowego, powinno być węższe w środku. Ciężko takie koło w dobrym stanie dorwać, podzwoń trochę po sklepach z częściami używanymi i weź swoje w razie czego dla porównania. Koszt to około 30-40 zł, to powinno załatwić sprawę.
Ostatnio zmieniony śr sty 18, 2012 23:05 przez sokol26, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[1.8rp] Brak ładowania i grzanie się kółka alternatora

Post autor: Zico63b » śr sty 18, 2012 23:04

Czy kółko alternatora nie jest już tak zużyte, że pasek "leży" na dnie kółka? Pasek ciągnie tylko bokami i leżąc na dnie zużytego kółka nie da rady pociągnąć alternatora przy dużej pracy. To przychodzi mi na myśl tak na szybko.



martinosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 27, 2009 08:51

[1.8rp] Brak ładowania i grzanie się kółka alternatora

Post autor: martinosik » śr sty 18, 2012 23:21

Wydaje mi się, że nie daje po dole, bo dół jest brudny jak był i nie widać śladu. I wtedy kółko mogłoby się tak grzać? Choć jutro to sprawdzę, bo mam drugi alternator z takim kółkiem. Jak patrzyłem to pasek ładnie kręci bez mocniejsze naciągu. Martwi mnie to grzanie koła, bo w sumie to szkoda nowych łożysk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości