problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 10:00

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: koldan » ndz sty 08, 2012 10:24

Witam wszystkich ! jestem nowym wlascicielem golfa 4 oraz nowym forumowiczem. nabylem ladnego golfa 4, i teraz tak: przy predkosci 50km/h licznik zawyza o ok 5km/h ale przy 100km/h zawyza juz o jakies 20km/h i tak stopniowo rosnie ta roznica. Wlasciciel mowil ze to sie stalo przy wymianie skrzyni biegow i mu to nie przeszkadzalo i tak sobie jezdzil. mnie to jednak strasznie meczy zwlaszcza przy wiekszych predkosciach. teraz pytanko do Was co z tym zrobic ? skoro przez skrzynie to da sie to jakos zrobic ? oraz 2 problem... wczoraj wchodzac do golfa i zamykajac drzwi nie zgasly swiatla w srodku oraz te 2 czerwone w przednich drzwiach. wszystkie drzwi byly domkniete a swiatla nie chcialy pogasnac. musialem recznie wszystkie zgasic a te w drzwiach musialem powyciagac kostki. auto zdecydowanie myslalo ze ktorej drzwi sa niedomkniete ale przeciez tak nie bylo. nawet gdy wylaczylem silnik , zamknalem go alarmem to i tak sie swiatelka palily :( pomozciie mi prosze jak temu zarazic. z góry bardzo dziekuje. pozdrawiam !!



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Kulon » ndz sty 08, 2012 11:47

na temat światełek to mikrostycznik w drzwiach - wpisz w szukajke a się dowiesz więcej - temat jak rzeka

na temat przekłamywana licznika - to trzeba było by zrobić kodowanie - sam miałem kiedyś taki problem
przeczytaj cały temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=151725" onclick="window.open(this.href);return false;


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: agrala » ndz sty 08, 2012 13:41

Odczytaj VAGiem kodowanie i nr licznika.
Kilometry nabija dobrze - przejedz sie droda gdzie sa slupki co 100m, odlicz 50 zlupkow i zobacz czynabil dokladnie 5km.
Moze licznik nie od tego auta lub tarczki w liczniku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Qto » ndz sty 08, 2012 14:33

koldan pisze:Wlasciciel mowil ze to sie stalo przy wymianie skrzyni biegow
czyli skrzynia od innego modelu...kodowanie licznika nie pasuje do tej skrzyni. Do ogarnięcia jest...ale byś musiał wiedzieć od czego jest skrzynia biegów



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: agrala » pn sty 09, 2012 20:56

Qto pisze:
koldan pisze:Wlasciciel mowil ze to sie stalo przy wymianie skrzyni biegow
czyli skrzynia od innego modelu...kodowanie licznika nie pasuje do tej skrzyni. Do ogarnięcia jest...ale byś musiał wiedzieć od czego jest skrzynia biegów
Tego nie byl bym taki pewien.
To ze mowi ze to sie stalo po wymianie skrzyni nic jeszcze nie oznacza.
Sprzedajacy czasmi mowia tez ze auto bylo bezwypadkowe :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Qto » pn sty 09, 2012 21:08

agrala pisze: Qto napisał(a):

koldan napisał(a):Wlasciciel mowil ze to sie stalo przy wymianie skrzyni biegow


czyli skrzynia od innego modelu...kodowanie licznika nie pasuje do tej skrzyni. Do ogarnięcia jest...ale byś musiał wiedzieć od czego jest skrzynia biegów


Tego nie byl bym taki pewien.
No tak, zakładam że mówił prawdę...było ok, zmienił skrzynię i jest nie ok ;)



koldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 10:00

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: koldan » wt sty 10, 2012 00:52

pierwszy wlasciciel mowil prawde bo to znajomy:) to sie stalo przy wymianie skrzyni i od tamtej pory zaklamuje predkosciomierz oraz licznik, robie 1,2km a przeskakuje o kilometr. czyli o 20% zaklamuje przebieg:( jutro bedzie wymieniane sprzeglo a wiec dostane sie do tej skrzyni i spisze z niej dane. Wiec jesli to przez skrzynie to da sie to naprawic ? droga bedzie taka naprawa ? dopiero co sprzeglo musze wymienic wiec nie chce duzo wtapiac pieniedzy w ten licznik, chociaz licznik bardzo wazny jest :)pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Qto » wt sty 10, 2012 09:48

Może tylko kodowanie licznika wystarczy zmienić...przydało by się żebyś sprawdził jakie jest aktualnie (pod kompa trzeba podłączyć). No i dane tej skrzyni...



koldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 10:00

Re: problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: koldan » ndz sty 15, 2012 15:39

Wiec tak: obecna skrzynia biegow to : DUW 210096 . dzisiaj wyjalem z niej czujnik predkosci i wlozyl czujnik od starej skrzyni ktora mial wlasciciel. problem w tym ze na obydwu czujnikach dzieje sie to samo: zaklamuje predkosc oraz zle nalicza kilometry. chcialem sie dowiedziec o co chodzi z tym kodowaniem ? czy moge to sprawdzic u byle jakiego mechanika ktory ma komputer ? co tam trzeba zrobic zeby wszystko bylo ? z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc. pozdrawiam !!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Qto » ndz sty 15, 2012 15:49

koldan pisze:obecna skrzynia biegow to : DUW
taka jak u mnie :bajer:
koldan pisze:czy moge to sprawdzic u byle jakiego mechanika ktory ma komputer ?
tak, wystarczy wejść w licznik i zobaczyć numer kodowania (soft coding - pięć cyferek). Podaj to kodowanie na forum i coś wymyślimy... a jak już będziesz miał auto podłączone pod kompa i się okaże że ostatnia cyferka to "3"...to spróbuj zmienić na "2"



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: grg474 » ndz sty 15, 2012 19:40

koldan pisze:Wiec tak: obecna skrzynia biegow to : DUW 210096
czyli jak w 1,4 - kodowanie licznika - ostatnia cyfra 1
koldan pisze:czy moge to sprawdzic u byle jakiego mechanika ktory ma komputer ?
u byle jakiego nie - u takiego co ma pojęcie - tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

koldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 10:00

Re: problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: koldan » pn sty 16, 2012 00:50

[/quote]
czyli jak w 1,4 - kodowanie licznika - ostatnia cyfra 1

o kurcze a to moze oznaczac ze auto bedzie slabsze ? nie osiagnie "swojej" maksymalnej predkosci ? rano bede u mechanika dam znac z kodami.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: Qto » pn sty 16, 2012 00:54

Qto pisze:spróbuj zmienić na "2"
tam wcześniej oczywiście się walnąłem...ma być "1"
koldan pisze:to moze oznaczac ze auto bedzie slabsze ? nie osiagnie "swojej" maksymalnej predkosci ?
Pewnie, po zmianie kodowania będzie jechał tak samo jak 1.4...a jak dasz kodowanie od skrzynie 6-biegów, to pojawi się dodatkowy bieg :helm:
Oczywiście zmiany nie będą miały wpływ na jazdę, tylko na wskazania na liczniku



koldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 10:00

problem z predkosciomierzem-zaklamuje

Post autor: koldan » pn sty 16, 2012 14:00

wlasnie wracam od mechanika i nie jest za dobrze;/ a wiec tak: ten kod skladal sie tylko z 4 cyferek, (0506 czy jakos podobnie) powiedzialem mu zeby dodal ostania "1" to mowil ze nie mozna zmienic tego kodu bo jest jakas odmowa czy cos ;| mowil ze to jest ciezka sprawa i mam przyjchac w srode na dluzej;| z innym mechanikiem jestem umowiony dzisiaj po poludniu, pytanie tylko czy jest sens;/ nie wiem co mam zrobic i strasznie sie juz irytuje. mam slicznego golfa od 3 tygodni i fqrwiajacy licznik;/ moze z tym kodowaniem pojechac do serwisu volskvagena? chyba tam to powinni zrobic co nie, a jak nie zrobia to chyba kasy za to nie wezmą, czy wezma?:P nie wiem nie znam sie nigdy nie mialem takich dziwnych problemow :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości