Komputer? Elektryka?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Komputer? Elektryka?

Post autor: Borygo » ndz sty 08, 2012 10:31

Witam wszystkich Forum-owiczow! Nastepujacy problem dotyczy Audi tym razem 2.5 TDI 95r automat...
Przy odpalaniu gasnie, to znaczy albo w ogole nie zalapuje, albo odpali, popracuje 2sekundy i gasnie...Zadnych bledow na desce nie pokazuje,ale podejrzewam z ojcem ze to problem gdzies tkwi w elektryce...Trzeba samochod zamknac, otworzyc autoalarmem odczekac jakis czas i uruchomic ponownie,czasmami to pomaga, a czasami nie;/ w wkiekszasci wypadkow tak...Zdaza sie czasem tez ze jak uruchomi sie silnik to nie dzialaja swiatla mijania, wycieraczki, klakson, i przy okazji odzywa sie skrzynia aha i przy tych objawach caly czas towarzyszy mu migajaca kontrolka od alarmu (ta lampeczka, dioda...)... ;/
Co znaczy ze odzywa sie skrzynia, przy wlaczeniu biegu D <drive> slychac zgrzyry jakby w skrzyni biegow...Nalezy zgasic automatycznie samochod,uruchomic go ponownie i jak uda sie to jest ok i mozna jechac,jak nie trzeba probowac dalej, ten sam mechanizm...Pisze o tym bo VW Audi to to samo oprogramowanie wystarczy podlaczyc pod VAG-a, tylko moze wiecie co to moze byc, jaka przyczyna, jakies wskazowki...
Moze ktos z Was juz spotkal sie z takimi objawami, jak nie to bardzo prosze jaka stacje z komputerem polecaCie zeby podlaczyc auto pod komnputer i zeby byla pewnosc stuprocentowa zeby usuneli usterke (najlepiej w Lublinie)...Co najwazniejsze nie wyrzuca zadnego bledu ani zadna kontrolka na zegarach sie nie swieci....
Aha i jeszcze tak przy okazji jak juz pisze...Czy wiecie jak ustawia sie zegarek w tym samochodzie? Bo jest na desce ale nie ma zadnych ani pokretel, ani przyciskow;/ Bardzo prosze o pomocne wskazowki...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Komputer? Elektryka?

Post autor: grg474 » ndz sty 08, 2012 14:54

Borygo pisze:Przy odpalaniu gasnie, to znaczy albo w ogole nie zalapuje, albo odpali, popracuje 2sekundy i gasnie...
hmm - czyżby wina alarmu? Immo masz osobno - nie w liczniku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Komputer? Elektryka?

Post autor: jeryk10 » ndz sty 08, 2012 15:49

jakie to jest TDI 115 czy 140 koni


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Komputer? Elektryka?

Post autor: Borygo » pt sty 13, 2012 01:16

Magicy wlasnie podejrzewaja ze to jest immo...Nie wiem dokladnie nie orientuje sie czy mam je osobno czy w liczniku, chyba osobno...To jest samochod mojego ojca...To jest chyba ten 140 konny...



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Komputer? Elektryka?

Post autor: agrala » pt sty 13, 2012 09:50

Przydalo by sie napisac o ktore chodzi o A4 czy A8.
Ta dioda ktora miga to fabryczna? Miga jak nie che odpalic czy jak juz wsiadasz do auta?
Skoro brak jakichkolwiek bledow to nie jest to wina immo i jak trzyma immio to zadna dioda nie miga tylko lampka na liczniku sie pali.
Zanim odpalisz to lapka od immo sie zapala w aucie - jezeli nie to moze masz emulator immo i to jego wina.
Piszez ze nie dzialaja swiatla mijania, wycieraczki itp - wyglada na to ze przekaznik od styku X nie dziala lub uszkodozna kostka stacyjki.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Komputer? Elektryka?

Post autor: Borygo » pt sty 13, 2012 12:29

Dzieje sie tak ze nie dzialaja czasami swiatla mijania i wycieraczki, do tego wszystkiego odzywa sie skrzynia biegow, ale to czasami, jakby sie zle odpali...Nie wiem jak to zobrazowac, cos w tym rodzaju.Nalezy jeszcze raz samochod uruchomic i pozniej powinno byc w porzadku.Sprawia wrazenie jakby sobie nie szczytywal wszystkich programow no tak to powiedzmy opisze...Chodzi o samochod Audi A6 2.5TDI 95r automat....A dioda miga caly czas jak samochod jest zamkniety, jak sie go otwiera, jak sie wsiada do samochodu rowniez, przestaje migac jak sie uruchomi <dobrze samochod> jak po rozruchu nie dzialaja swiatla, klakson i wycieraczki to miga ta dioda....W ten sposob sie to odbywa...Nie mam pojecia czy ta dioda jest fabryczna raczej tak...Zanim odpale samochod to ta dioda nie pali sie tylko caly czas miga...;/



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Komputer? Elektryka?

Post autor: Borygo » pt kwie 06, 2012 13:06

Mam teraz problem z immo, bardzo prosze o pomoc,mam problemy z uruchomieniem samochodu, najpierw na zimnym, tez i na cieplym, bylem w Diesel Servisie na Olszewskiego w Lublinie i powiedzieli mi ze to wina imma.Mowili mi zeby najlepiej go ominac i problem bedzie rozwiazany, tylko w jaki sposob?Koles mi tlumaczyl, zeby poprowadzic przewod od imma do stacyjki, tam cos chyba zawatowac, zalozyc gruby bezpiecznik i juz...Mogl by mi to ktos rozpisac krok po kroku jak to zrobic?Dodam, ze immo u mnie znajduje sie przy pompie paliwowej,tam jest taka czarna kopulka, od ktorej odbiegaja 2 przewody, jeden ponoc ma byc zasilajacy, drugi nie wiem.Pod ta kopolka jest elektrozawor, i od niego juz biegnie jeden przewod do tej wlasnie kopolki...Ktory przewod mam poprowadzic do stacyjki, w jaki sposob, i jak mam go zakonczyc?, gdzie podlaczyc, cos wiecej prosze o tym...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości