1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: repciu » wt sty 03, 2012 08:22

Problem polega na tym, że jak ustawię nawiew na zimne powietrze to leci cały czas i tak ciepłe powietrze. Czy to może byc coś z klapami powietrza ? Jak do nich dostać się żeby sprawdzić, czy nie poblokowały się. Jak sprawdzić, czy jakieś liście do kanałów nie wpadły. Klima jest manualna. Czy te klapy są sterowane cięgnami czy silniczkami. Diagnostyka kablem VAG-COM nie pokazały błędów związanych z klapami i obiegiem powietrza.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: agrala » wt sty 03, 2012 13:38

Klapy sa przestawiane recznie.
Klapa cieple/zimne o ile sie nie myle to jest na samym dole, nad tunelem w podlodze. Trzeba rozebrac konsole zeby sie tam dostac.
Gora/dol przy pedale gazu.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: Shmatan » wt sty 03, 2012 14:37

repciu, na początek zdejmij ramkę wokół panelu klimy (ten plastik z trzema okrągłymi otworami na pokrętła i prostokątem n przyciski), odkręć panel (4 śrubki w rogach) i zobacz czy nie spadło Ci cięgno sterujące temperaturą



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: repciu » ndz sty 08, 2012 19:58

Kolega agrala miał rację spadła wtyczka z klapy nad tunelem przy konsoli środkowej, tylko że nie wiem czemu ona wypada cały czas, musiałem podłożyć nakrętke po sprayu, żeby nie wypadała ta wtyczka. Jak to fachowo się nazywa, może można to wymienić. Zauważyłem też, że nie działa mi po mojej naprawie oświetlenie bagażnik idą tamtędy jakieś kable do bagażnika ?, które mogły odpiąć się lub czy mogłem zapomnieć jakiejś wtyczki podpiąć ? Rozbierałem cała tapicerkę nad stopami pasażera i kierowcy.



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: repciu » pn mar 09, 2015 21:07

witam
Mam problem z przełączaniem kierunku nawiewu.
Nie mogłem przekręcić do końca pokrętłem na godzinę 3 (nawiew do środka) i przekręciłem na siłę. Teraz pokrętło chodzi luźno między pozycją godzina 3 a godzina 6, a dalej wogóle nie mogę przekręcić na godzinę 9 i 12 coś się zablokowało co to może być.



repciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 14:41

1.9 SDI 1999 r. Problem z nawiewem zimnego powietrza

Post autor: repciu » wt kwie 21, 2015 07:49

Witam jak dostać się do cięgien sterujących klapami nawiewu, gdyż nie działa mi przełączanie nawiewu szyba/wnętrze cięgna widać, że są zamocowane przy panelu, jak sprawdzić, czy są one dobrze zamocowane przy nagrzewnicy. Spadło mi też cięgno przy panelu sterowania zimno-ciepło jak to wpiąć bez rozbierania całego panelu środkowego nie mogę założyć tego oczka cięgna na bolec przy panelu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości