Elektryczna szyba-tylnia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Elektryczna szyba-tylnia

Post autor: pawel1178 » pt gru 23, 2011 00:55

Witam, dziś rozbierałem tylne lewe drzwi aby wymienić mikrostyk oraz naprawić el. szybę w drzwiach, co sie okazało mikrostyk był ok i nie wiem jakim cudem to nie działało może cos nie łaczo, lecz juz działa jak nalezy, 2 sprawa to to ze naprawiłem rowniez elektryczne szyby opuszczanie oraz podnoszenie ale mam mały kłopot i nie wiem co zrobiłem nie tak : gdy otwieram szybe trzymajac guzik non stop jest ok ładnie opuszcza i na dole sie zatrzymuje, jednak jak nacisne guzik aby szyba sie zamkneła to szyba sie zamyka, zamknie sie do konca i troche otworzy i tak pozostaje, musze dopiero 2 razem przetrzymac raz jeszcze aby mi sie całkiem zamknęła. Sprawdzałem tez poprzez przetrzymanie kluczyka w lewą strone wszystkie szyby zjezdzaja w doł, potem trzymam prawo wszystkie szyby wjezdzaja w gore i znow ta sama sytuacja tylna lewa zamknie sie do konca i za chwile troche sie opusci i tak zostaje. Co jest nie tak ?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Elektryczna szyba-tylnia

Post autor: Pablo Corrado » pt gru 23, 2011 09:46

Jak mikrostyk był OK to może zimne luty? Przelutowywałeś płytkę? Ew pęknięty kabelek w przelotce między drzwiami a budą.
A co do szyby, to nie mam pojęcia :otepienie:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Elektryczna szyba-tylnia

Post autor: Qto » pt gru 23, 2011 13:52

Spróbuj wykonać taki zabieg
mariusz75 pisze:odłączyć aku na kilka minut.
podłączyć aku
opuścić szyby na MAX trzymając cały czas przyciski aż szyby zjadą do końca,
puścić przyciski na ok 2-3 sekundy i ponownie nacisnąć otwieranie na ok 2-3 sekundy
w tym czasie będzie słychać tyknięcie przekaźników w modułach szyb

podnieść szyby trzymając wciśnięte cały czas przyciski do czasu aż szyby zamkną się całkowicie
puścić przyciski na ok 2-3 sekundy i ponownie nacisnąć zamykanie na ok 2-3 sekundy
znów będzie słychać tyknięcie przekaźników w modułach otwierania szyb



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości