Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: misio4you » śr gru 14, 2011 12:33

Witam, jakiś czas temu zmieniłem alternator z valeo, na boscha..
Działał bez problemów około 4 miesięcy, potem zaczęły się schody, mianowicie kontrolka od ładowania w ogóle się nie zapala po przekręceniu kluczyka,
co za tym idzie nie może zgasnąć i pokazać ze ładuje akumulator...(żarówka jest ok).
Zauważyłem że jak się nie przegazuje auta po odpaleniu, to się rozładowuje akumulator podczas jazdy, nie ładuje alternator. muszę za każdym razem przegazować
tak około 4000 a 5000 obrotów i potem jest ok....

Co to za objaw?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: Rafał 21 » śr gru 14, 2011 14:21

misio4you pisze:Co to za objaw?
Brak wzxbudzenia! sprawdź szczególnie polączenia przewodu tego cienkiego na zacisku alternatora przeczyść styki na nim .Lub po prostu któraś z diod niedomaga , a to sie wiąże z odadniem do warsztatu by to pomierzyć


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: misio4you » śr gru 14, 2011 14:27

Czy sam to moge zmierzyć?
mam miernik...

Czy to tzw. szczotkotrzymacz?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: Rafał 21 » śr gru 14, 2011 23:29

misio4you pisze:Czy sam to moge zmierzyć?
Miernikiem zmierzysz napięcie . Czyli prąd ładowania

Diody takim miernikiem nie zmierzysz , bo sa one wlutowane w tą plytkę i należałoby je wyjmować każdą po kolei i mierzyć . Lub po wylutowaniu baterią plaska i żaróweczka dioda dobra świeci w jedną stroną w odwrotnej nie

Ale moim zdaniem lepiej oddac do fachowca on pomierzy sprawdzi regulator, wymieni caly uklad prostujący jak będzie taka potrzeba i będzie OK . Ja tak też jeździlem z rok czasu w Tipo , ładowal dobrze ale zawsze należalo go wzbudzić wyższymi obrotami. W końcu caly układ prostujący wymienilem za 40zl lutownica parę przewodów i było po kłopocie
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2011 09:57 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: mk2manhattan » czw gru 15, 2011 01:06

ja miałem taki sam objaw w moim boschu i zmieniłem regulator i jest ok :)


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: misio4you » czw gru 15, 2011 12:52

Rafał 21 pisze:
misio4you pisze:Czy sam to moge zmierzyć?
Miernikiem zmierzysz napięcie . Czyli prąd ładowania
Czyli regulator napięcia do wymiany?

Czy wie ktoś jaki model alternatora był montowany w 1.4 CL 93 r bosch



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2011 15:32

marka i moc alternatora nie sa przypsane do silnika, Były Valeo i Bosch o mocy od 60 do 120 A, w 1.4 pewnie jakiś mniejszy 60 lub 70. Wszyskie sa takie same można stosować zamiennie. Ale wpierw testy niebieskiego kabelka - czy przewodzi do licznika. Wszystko to łącznie z numerami wtyczek w skrzynce gdzie ten kabel wchodzi i wychodzi jest na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: misio4you » czw gru 15, 2011 18:33

Paweł Marek pisze:marka i moc alternatora nie sa przypsane do silnika, Były Valeo i Bosch o mocy od 60 do 120 A, w 1.4 pewnie jakiś mniejszy 60 lub 70. Wszyskie sa takie same można stosować zamiennie. Ale wpierw testy niebieskiego kabelka - czy przewodzi do licznika. Wszystko to łącznie z numerami wtyczek w skrzynce gdzie ten kabel wchodzi i wychodzi jest na forum.

Dokładnie mam BOSCH 70 na nim pisze....
Jutro sprawdzę ten kabelek, ma na nim być 12 V ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2011 21:20

niestety nie wiem, ale zapewne znajdziesz coś na ten temat wyszukiwarką. Zacznij normalnie od poruszania wtyczką przy alternatorze, uszkodzenie tu może się tyczyć alternatora albo licznika albo tego kabla na przebiegu od licznika do skrzynki i od skrzynki do alternatora.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: michael.golf » sob gru 17, 2011 02:52

witam,
miałem w pażdzierniku identyczny problem z tym że ja tak jeżdziłem nie wiem jak długo bo po prostu nie zwróciłem uwagi że w ogóle nie zapala mi się kontrolka ładowania po włączeniu zapłonu a wszystko było ok bo po odpaleniu podgazowuje żeby przełączyc na gaz.
a teraz co u mnie zrobił elektryk (pewnie trochę na skróty nie szukając uszkodzenia tylko eliminując problem) pociągnoł jeden kabelek od licznika do alternatora i wszystko działa.
jeżeli kolega uważa że to może byc przyczyną jego problemu to moge mu w poniedziałek zrobic zdjęcie gdzie się podpioł przy alternatorze oraz do kturego pina się podpioł przy wiązce kabli przy liczniku.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: michalqqr » sob gru 17, 2011 03:19

najłatwiej żeby sprawdzić niebieski kabelek odepnij wtyczkę od alternatora i podaj na przewód masę jak się zapali żarówka kabelek ok ;) prosto, sprawnie i szybko ;) ostatnio testowane :D



Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: misio4you » śr gru 21, 2011 18:34

michael.golf pisze:witam,
miałem w pażdzierniku identyczny problem z tym że ja tak jeżdziłem nie wiem jak długo bo po prostu nie zwróciłem uwagi że w ogóle nie zapala mi się kontrolka ładowania po włączeniu zapłonu a wszystko było ok bo po odpaleniu podgazowuje żeby przełączyc na gaz.
a teraz co u mnie zrobił elektryk (pewnie trochę na skróty nie szukając uszkodzenia tylko eliminując problem) pociągnoł jeden kabelek od licznika do alternatora i wszystko działa.
jeżeli kolega uważa że to może byc przyczyną jego problemu to moge mu w poniedziałek zrobic zdjęcie gdzie się podpioł przy alternatorze oraz do kturego pina się podpioł przy wiązce kabli przy liczniku.

możesz podać to fotko...



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Alternator działa po dodaniu GAZU ?!

Post autor: michael.golf » śr gru 21, 2011 19:00

...pociągnoł jeden kabelek od licznika do alternatora...
-od licznika jest to w kostce pin numer 16 (jak mam nadzieje widac na zdjęciu jest to ostatni kabelek po prawej stronie ale przed ostatni pin-ostatni pin jest pusty).

Obrazek

-do alternatora-przy alternatorze jest podlutowany niewiem do czego ale mam nadzieje że po zdjęciu kolega dojdzie.
(niepamiętam ale chyba tam przychodziła kostka z tym czarnym kabelkiem który się urwał).

Obrazek

mam nadzieje że pomogłem,a nie zaszkodziłem albo kogoś w błąd nie wprowadziłem-dodam że na elektryce się nie znam a napisałem ponieważ miałem identyczny przypadek jak kolega misio4you.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości