Problem z instalacją przekaźników na światła.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: dominik7 » śr gru 21, 2011 13:27

Czy ktoś mógłby mi napisać łopatologicznie jakie przewody do czego mam podłączyć?
Więc najpierw tak: kupiłem 2 przekaźniki 30A, ale 5 nóżkowe, bo 4 nie mieli.
Na przekaźniku jest oznaczenie 30 _/ 87a _ 87, a pod tym 86 _ [/] _ 85

Obrazek

Wtyk u samej góry to jest 87, ten pod nim to 87a, po lewej stronie 86, po prawej 85, a na samym dole 30.

Do przekażników dokupiłem specjalne kostki:

Obrazek

Przewód żólty idzie do 87, czerwony do 87a, czarny do 86, biały do 85 a niebieski do 30.

I teraz pytanie :grin:

Które 2 przewody mam podłączyć do żółtego i białego na lampach, a które 2 połączyć na wyjście do akumulatora?

Kupiłem też rezystor 43 Ohmy, ale po wpięciu do niebieskiego kabla do akumulatora kontrolka od niego jak gasłą tak gaśnie. To zanaczy dopiero po przegazowaniu :/ a nie po zapaleniu.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: Lucki » śr gru 21, 2011 13:42

85 masa
86 +12 ( to co idzie z przełącznika w kabinie)
87 masa
30 +12 bezpośrednio z aku
87a wolne

a poza tym
http://www.vwgolf.pl/porady/montaz-prze ... o-swiatel/" onclick="window.open(this.href);return false;


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: dominik7 » śr gru 21, 2011 13:58

No ja wiem że na stronie jest, ale nie umiem czytać schematów elektrycznych.
Znaczy się że 2 kable (każdy z innego reflektora) mam poprowadzić do przełącznika w kabinie, czy podłaczyć pod któryś z wiązki, który jest tym który idzie z kabiny?
Jeśli idzie z wiązki do świateł to jaki ma kolor?

Znalazłem coś takiego:

"Zasilanie przez bezpiecznik 15A dajemy z akumulatora do pinu 30; wyjście na lampy do 87; kabel idący teraz na żarówkę H4 ze skrzynki (to będzie sterowanie przekaźnika) do 86; masę do 85."

To jest opcja z podłaczenie świateł dalekosięznych w grillu. U mnie są odłączone, ale znów chcę je podłączyć.
Co oznacza to " wyjście na lampy 87"? To jest plus, czy minus? I do którego przewodu?
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 14:06 przez dominik7, łącznie zmieniany 1 raz.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: Lucki » śr gru 21, 2011 14:05

ale nie umiem czytać schematów elektrycznych.
kolego to po co się bierzesz za elektrykę ? To co jest na stronie to jest tak na prawdę rycina nie schemat :-(


Znaczy się że 2 kable (każdy z innego reflektora) mam poprowadzić do przełącznika w kabinie, czy podłaczyć pod któryś z wiązki, który jest tym który idzie z kabiny?
Jeśli idzie z wiązki do świateł to jaki ma kolor?
Kolego wybacz ale na tym "schemnacie" masz nawet kolory opisane i piny na przekaźnikach
http://imageshack.us/photo/my-images/86 ... t2hj2.gif/" onclick="window.open(this.href);return false;


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: agrala » śr gru 21, 2011 15:44

Kup jeszcze 2 przekazniki i podlaczysz je bezposrednio przy lampach - bez ciecia przewodow i na oba swiatla drogowe/mijania.
Do tego kawalek przewodu 2,5mm2 i 2 gniazda bezpiecznikow.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: dominik7 » śr gru 21, 2011 23:40

Lucki myślę, że Twój sarkazm jest niepotrzebny.
Prosiłem tylko o odpowiedź na pytanie co oznacza pojęcie "to co idzie z przełącznika w kabinie". Czy chodzi o kable żołty i biały przy lampach, czy konkretnie o kable które wychodzą z kostki do włącznika świateł? Z włącznika świateł wychodzi 8 przewodów (przynajmniej u mnie, czasem jest ich 10), także jest z czego wybierać :grin:
A czemu się za to biorę? Dlatego, żeby mieć satysfakcję, że zrobiłem coś sam. Myślę że jak duża część forumowiczów.

Chyba załapałem ten schemat :chytry:

http://imageshack.us/photo/my-images/86" onclick="window.open(this.href);return false; ... t2hj2.gif/

Proszę mnie poprawić, jeśli źle zrozumiałem.
Kable zólte przy reflektorach łączę ze soba i podpinam do pinu 87 przy jednym przekaźniku; białe tak samo do pinu 87 w drugim przekaźniku.
Piny 30 podłaczam pod + w akumulatorze.
85 daje z instalacji żólty w tym samym przekaźniku co 87 żółty; tak samo 85 biały.
Wpinam się pod masy przy obu reflektorach i podłączam to pod obydwa piny 86, a następnie podłączam to pod jakąś masę.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: dominik7 » sob gru 24, 2011 23:18

Zainstalowałem, i chodzi.
Zajmuje to sporo czasu, bo troche babrania z kablami jest, zeby to porzadnie ogarnac.
Swiatla swieca podbnie jak wczesniej, choc moze mi sie zdaje - dokladnie to zobacze jak jutro bede jechal po nocy. No i przy dlugich bedzie system odciazony (220W to troche duzo jak na stare kable-dalem do instalacji 4mm2 :satan: )


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z instalacją przekaźników na światła.

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2011 00:38

Lucki pisze:87 masa
nie masa kolego bo natychmiast będzie pożar. Jeśli 30 idzie do plusa stałego to 87 idzie na zasilanie lamp, dopiero od lampy idzie masa. Mniejsza z tym temat opisany 1000 razy zamykam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości