tylna wycieraczka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

tylna wycieraczka

Post autor: _model_ » śr gru 21, 2011 09:06

Witam. Nie działa mi tylna wycieraczka w moim MK3. Ruszając manetką spryskiwacz szyby działa a wycieraczka nie. Nie słychać w ogóle przekaźnika. I tu moje pytanie. Jak sprawdzić czy manetka jest uszkodzona?? Jakie przewody zewrzeć we wtyczce od manetki aby ją sprawdzić??
Pozdro


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tylna wycieraczka

Post autor: Mavrick » śr gru 21, 2011 12:32

Sprawdz czy w skrzynce bezpiecznikow jest przekaznik nr 72...zdejmij oslone klapy bagaznika odepnij wtyczke od silniczka i sprawdz na krotko czy wycieraczka ruszy. (brazowowy masa (nie pamietam pozostalych kolorow) bodajze czerwony staly plus a zolto czarny impuls z manetki (12v)). W mk3 czesto sie zaciera mechanizm wycieraczki...trzeba wtedy rozebrac i wszystko wyczyscic...uszkodzeniu ulegaja tez przewody w gumowym peszlu miedzy buda a klapa.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

tylna wycieraczka

Post autor: _model_ » śr gru 21, 2011 12:57

Silnik sprawny, kable przy klapie też OK. Nie słychać aby przekaźnik cykał. Dzisiaj rozbiorę przekaźnik (może zimne luty) a jak nie on to pozostaje manetka (nie dawno wymieniałem od kierunków bo mi światła mijania nie włączały się).


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tylna wycieraczka

Post autor: Mavrick » śr gru 21, 2011 20:33

_model_ pisze:nie dawno wymieniałem od kierunków bo mi światła mijania nie włączały się
chyba miales na mysli dlugie. No to chyba pozostaje tylko manetka...ewentualnie moga byc uwalone kable idace od manetki. Sprobuj zewrzec kable we wtyczce przy manetce...jezeli wycieraczka ruszy to juz bedziesz wiedzial co nawalilo.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

tylna wycieraczka

Post autor: _model_ » czw gru 22, 2011 14:25

Miałem na myśli mijania. Jak masz uszkodzoną manetkę (coś nie stykało) to światła mijania nie działają (to samo miałem kiedyś w malczanie) to światła mijania nie działają. Długie działały bardzo dobrze. Chce właśnie zewrzeć kable we wtyczce przy manetce aby zobaczyć czy manetka nie jest walnięta, ale nie wiem które są od tylnej wycieraczki.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości