Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » pt gru 16, 2011 22:40

Witam mam mały problemik :bajer:
Ostatnio wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym i powiem że auto lepiej się zbiera jest widoczna różnica , chociaż gdy chce mu mocno depnąć to on przyspiesza,zwalnia (tak jak by coś go dusiło) a czasami jest okej. Na zimnym silniku mało wiele przyspiesza ale na ciepłym to nie jest już za dobrze. Oczywiście nie ma tragedii że nie mogę przyspieszyć , tylko wiem że ten silnik powinien przyspieszać dobrze a mojego troszkę dusi.Gdy jadę na 3 biegu i delikatnie wciskam gaz to czuć takie minimalne drgania.Odpinałem wtyczkę od przepływki to chodził nierówno i prawie zgasł. Czy winę może mieć przeplywka czy coś innego ?
Wolne obroty nie falują mi , wiec myślę że przepustnica jest okej ,lecz problem tkwi w czymś innym chyba.
Jeżeli już bym miał czyścić to proszę o jakieś porady jak dokładnie to tam wyczyścić :bigok:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Rafał 21 » pt gru 16, 2011 22:50

Petor14 pisze:Czy winę może mieć przeplywka czy coś innego ?
KolPetor14, aby postawić diagnozę to musisz zrobić logi ,zamieścić tu i koledzy odczytają co go boli . Inaczej to wróżenie z fusów


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » pt gru 16, 2011 23:03

Ale czym mam to zrobić ? Nie mam Vaga ani nic :grin:
Po prostu opisałem to co odczuwam , innej diagnozy raczej nie dam rady postawić :D



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Tomekxk » pt gru 16, 2011 23:16

Widze masz 1.6 SR.

Po wymienie uszczelek pod kolektorem polecam wyczyscic przepustnice i przeplywomierz.

Instrukcja czyszczenia przeplywomierza --> http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=9620.0" onclick="window.open(this.href);return false;

przepustnicy --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114" onclick="window.open(this.href);return false;

:)



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » sob gru 17, 2011 15:09

Tomekxk dzieki :bigok:
Co do przepustnicy to ciężka sprawa chyba , bo płyn jakiś będzie leciał jak odkręce ją , i trzeba zrobić adaptacje a ja nie mam Vaga :grrr:

Auto dostaje muła tak w granicy 2000tys/obr . Czy muszę stosować jakieś preparaty czy jakaś benzyna ekstrakcyjna, czy też denaturat da rade ?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Rafał 21 » sob gru 17, 2011 15:28

Petor14 pisze: trzeba zrobić adaptacje a ja nie mam Vaga :grrr:
Petor14, nie labiduj :D W twojej grupie regionalnej na pewno sa kolesie co ci to zrobią za czteropaka .Przed swietami na pewno spuścili ceny :D No bo nie wypada na sylwka jechać takim mulem z laską. Jeszcze sie niebiescy zainteresują że jesteś zawalidrogą, a tu zabawa tuż tuż :hura:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Re: Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » sob gru 17, 2011 15:42

Rafał 21 pisze:
Petor14, nie labiduj :D No bo nie wypada na sylwka jechać takim mulem z laską. Jeszcze sie niebiescy zainteresują że jesteś zawalidrogą, a tu zabawa tuż tuż :hura:
No masz racje :grin: Ale dzisiaj mam chęci sie za to zabrać i pooglądać co i jak (mówie tutaj o przepływomierzu) :hehe: Czy są potrzebne mi jakieś specjalne preparaty czy denaturat da rade ? Czy po włożeniu przepływki też trzeba robić adaptacje ?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Rafał 21 » sob gru 17, 2011 15:50

Petor14 pisze:potrzebne mi jakieś specjalne preparaty czy denaturat da rade
Petor14, zawsze czytamy, jest wszystko te same środki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » sob gru 17, 2011 15:52

Zawsze czytamy :bigok: , tylko że aktualnie nie posiadam benzynki ekstrakcyjnej i dlatego pytam czy może być denaturat :hmm:



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Tomekxk » sob gru 17, 2011 17:25

Kup sobie preparat do czyszcenia gaznikow(ewentualnie zaciskow hamulcowych).

Bardzo dobrze sie tym myje jest to sprey pod duzym cisnieniem. Aby lepiej wyczyscic przepływke uzyj malego pedzelka tylko delikatnie bo jesli sie cos stanie tym drucikom w srodku to bedzie lipton.

Co do przesutnicy to bedzie lecial plyn chlodniczy z 2 malych rurek a;le to wystarczy czyms zakorkowac i po problemie. A adaptacja...przydala by sie :P Jesli jestes z Lubelskiego to ja Ci to moge zrobic :)



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Rafał 21 » sob gru 17, 2011 18:26

Tomekxk pisze: Jesli jestes z Lubelskiego to ja Ci to moge zrobic
Petor14, no nie !! :D ja TEŻ PRZYJEŻDŻAM Pal licho 300tkm. :jaja: Widzisz Co robi reklama VW :okej: :bigok:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Petor14 » sob gru 17, 2011 20:01

A dziękuje dziękuje tylko że by sie wam chyba nie chciało jechac bo jestem z okolic Bydgoszczy :okej: :hmm:

Miałem chęci, byłem zobaczyć co i jak ale niestety napotkałem pewnien problem , przepływomierz odkręciłem ale nie mogłem odkręcić tych śróbek (2 torxy) tam gdzie jest ta wtyczka , wystawały dziwne bolce w środku i nie szło włożyć kluczyka aby odkręcić , i złożyłem z powrotem całość .Patrząc tam na te druciki w przepływomierzu z boku zauważyłem ze nie są mocno brudne , ten taki na środku taki zawijany jakby sprężynka miał kolor czerwony,pomarańczowy więc chyba brudny nie był. :D

Powiedzcie mi idzie czymś to odkręcić czy jest to nierozbieralne ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: maks149 » sob lut 11, 2012 22:49

zaglądnę i zobaczę u siebie tylko poczekam aż trochę mrozy spadną. Patrzyłem do przepływki i jest czysta.
pojawił się nowy problem (być może przyczyna) podczas jazdy do pracy na trasie 25km podczas postoju na parkingu usłyszałem dziwny odgłos silnika tak jakby na 3 gary palił tłumik też wydawał inne dźwięki (głośniejszy był)obroty falowały, po wyjściu z pracy pali dobrze wszystko w normie i po 2 tygodniach tak samo się stało i dalej w normie po wymianie sprzęgła mechanik też stwierdził że silnik nie jedzie jak powinien na 105km i tak jakby nie palił na 1 gar jeszcze nie dysponuję vag-iem ale postaram się zaopatrzyć w takowy kabel i oprogramowanie .


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czyszczenie przepływomierza , czy oby na pewno ?

Post autor: Haki » ndz lut 12, 2012 12:22

[quote="Petor14"]A dziękuje dziękuje tylko że by sie wam chyba nie chciało jechac bo jestem z okolic Bydgoszczy :okej: :hmm:



Powiedzcie mi idzie czymś to odkręcić czy jest to nierozbieralne ??


czymś takim np ...
http://allegro.pl/torx-5-kantowy-przepl ... 66782.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub http://allegro.pl/klucze-torx-toyota-vw ... 41168.html" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości