Podgrzewane fotele...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Podgrzewane fotele...

Post autor: kuba_p » śr gru 14, 2011 11:25

jucek_l17 pisze:Sprawdzilem i przekaznik "pyka" po wlaczeniu grzania.
No to sterowanie mamy sprawne :-)

Demontaż obić :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=344191" onclick="window.open(this.href);return false;
jucek_l17 pisze:Podlaczylem oparcie bezposrednio pod zasilanie 12v w samochodzie i grzeje
No to problem tkwi w siedziskach . Albo jest spalony przewód grzewczy albo ma przerwę , bez rozbiórki siedzenia się nie obejdzie , oparcie możesz zostawic w spokoju . Może też być przerwa w obwodzie czujnika temperatury . Mimo wszystko podłącz plus pod "H" jeżeli zaczną grzać oparcie z siedzeniem to czujnik . Jeżeli nic nie będzie grzac to przerwa w siedzisku .

Schemat grzanych dupek :




Obrazek



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » śr gru 14, 2011 23:29

podlaczenie plusa pod H w przekazniku nic nie daje. Siedzisko i tak nie grzeje. Zreszta z przekaznikiem wszystko ok poniewaz odkrylem iz oparcie grzeje.
Rozebralem siedzisko i wyciagnalem mate, sprawdzalem dokladnie i nie widac aby byla gdzies przerwa w ukladzie.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Podgrzewane fotele...

Post autor: kuba_p » czw gru 15, 2011 11:59

To żeś mi teraz klina zadał :-)
Nie ma opcji aby przy przerwie w siedzeniu grzało oparcie , przynajmniej ze schematu to wynika . Są ze sobą połączone w szereg .
Jedyne co mi sie nasuwa na myśl to to że w siedzeniu musiał się splątać drucik i zrobiło się zwarcie . Cały prąd omija siedzenie i idzie w oparcie .
Popraw ułożenie maty w siedzeniu , jesli jest poprzecierana ułóż drucik tak jak powinien przebiegać ( powinno być widać jak były oryginalnie poprowadzone ) . Jeśli drucik jest luźno podklej go flizeliną za pomocą żelazka .

I daj cynk co sie dzieje .



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » czw gru 15, 2011 13:39

Wlasnie opcja zwarcia wchodzi w gre. W rogu maty jest ona zabrazowiona jakby przepalona, ale moze to ktos cos wylal...
Moja mata wyglada inaczej niz na zdjeciu z demontazu, wogole rozbieranie chyba jakos inaczej przebiegalo, jest to mata marki racaro, chyba ze tylko takie wychodzily.
Za chwile podlacze sama mate i zobacze co i jak.



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » czw gru 15, 2011 15:53

Podpialem siedzisko bezposrednio pod 12v i grzeje.
Wiec puki co doszedlem to tego iz wlaczajac ogrzewanie, grzeje samo oparcie. Gdy siedzisko podlacze bezposrednio pod 12v to tez grzeje.
W siedzisku jest jeszcze taka pastylka okolo 5mm srednicy, to pewnie czujnik temperatury. Podlaczylem zarowke wsadzajac w obieg ten czujnik i zarowka nie swieci. Nie wiem czy to swiadczy o jego uszkodzeniu. Posprawdzalem zarowka wszystkie kable i sa ok. Jak wroce do domu to postaram sie zrobic zdjecie jak to wyglada moze to cos pomoze.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Podgrzewane fotele...

Post autor: kuba_p » pt gru 16, 2011 12:28

jucek_l17 pisze:Podlaczylem zarowke wsadzajac w obieg ten czujnik i zarowka nie swieci.
Za małe prądy aby żarówka swieciła , to jest sterowanie .

Szczerze ? to ja sie poddaję , nie wiem co jest :-(
Jeszcze do sprawdzenia zostają przewody idące do przekaźnika , a zwłaszcza masa . Styk 31 .



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » pt gru 16, 2011 15:28

wlasnie o to chodzi ze sprawdzilem wszystkie przewody zarowka...



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » pt gru 16, 2011 17:27

Fotel pasazera juz grzeje. Jak sie okazalo na darmo tyle prob o kombinowania. Przelozylem przekaznik z fotela pasazera i mata siedzenia zaczela grzac, prad dochodzi tez to oparcia a skoro na krotko oparcie grzeje to musi tez grzac. Tylko jakos nie za bardzo sie rogrzalo, czekalem jakies 2 minuty na wylaczonym silniku.
Przekaznik "zepsuty" jakos dziwnie sie zachowuje, jak podlacze plus pod 31 a minus pod 86 to pyka. Tak powinno byc?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Podgrzewane fotele...

Post autor: michalqqr » pt gru 16, 2011 19:41

jucek_l17 pisze:plus pod 31
31 to zawsze masa! w każdym aucie!



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Podgrzewane fotele...

Post autor: kuba_p » sob gru 17, 2011 12:22

jucek_l17 pisze:to pyka. Tak powinno byc?
Podanie masy na 31 i plusa na 86 powoduje załaczenie przekaźnika . Czyli powinien pyknąć raz. Nie pykać cyklicznie .
Mam nadzieję że styki te są podłączone tylko do cewki i kolega odwrotnie podłączjąc nie zjarał elektroniki w przekaźniku .



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Podgrzewane fotele...

Post autor: michalqqr » sob gru 17, 2011 18:01

kuba_p pisze:Mam nadzieję że styki te są podłączone tylko do cewki
nie bardzo... masa na pewno wspólna jest dla całego układu nie ma innego przyłącza masy



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Podgrzewane fotele...

Post autor: jucek_l17 » sob gru 17, 2011 19:04

Jeden przekaznik nie dzialal podlaczony do fotela. Tzn wogole nie robil "pyk" po wlaczeniu. No to sprawdzilem go podlaczajac plus i minus w rozne styki i tylko w takiej opcji ze plus do 31 a minus pod 86 sie odzywa.



Awatar użytkownika
KEFRZYSKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Podgrzewane fotele...

Post autor: KEFRZYSKI » sob lut 11, 2012 18:45

ok mam nowy przełącznik. Ale dziś dokładnie sprawdziłem okablowanie.
A wiec kabel
Brązowy->rozetka brązowa na słupku
Czarny zakończony zielona wtyczka->oddzielna skrzynka
Nieb. szary zakończony szara wtyczka->oddzielna skrzynka

I następny problem kable idące od przełącznika do wiązki foteli łącza sie kością i tam widzę kolejny problem.
Czerwono żółty->czerwono białym
żółto biały->żółtym
żółty->żółto białym
czerwono biały->czerwono żółtym
czarny i brązowy sa kolorystycznie połączone.

Co tu jest nie tak ?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2012 16:53 przez KEFRZYSKI, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój MK3 VR6 USA
viewtopic.php?f=88&t=561736&p=6644026#p6644026" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Podgrzewane fotele...

Post autor: lucunio » pt lut 17, 2012 09:16

Także przeszukałem sporo postów o grzanych siedzeniach i znalazłem nawet swap mat do MK3 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=344191" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdziwiło mnie to ze nawet na boczki w siedzisku sa osobne maty :okej: .
Ja dzisiaj przepinam przekaźnik 59 z fotela pasaż pod fotel kier i zobaczę czy zadziała, ale z tego co mi się zdaje to boczki nie grzeją nawet u pasaż dlatego i tak czeka mnie rozbiórka kubełka od pasaz no i od kierowcy ot choćby po to żeby doprowadzić jego stan do fabrycznego bo tapicerka na boczku sie otwiera i czuć stelaż a to możne być przyczyna potargania maty.


***1.9TDI***120PS***250NM***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości