Pilot nie zamyka auta

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
msvox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 20, 2009 21:21

Pilot nie zamyka auta

Post autor: msvox » śr gru 14, 2011 17:58

Witam. Dotychczas opisywane problemy są inne niż ten, który wystąpił u mnie. Mam w golfie z 95r. fabryczny centralny, a także jakąś diodę w drzwiach kierowcy koło tego dinksa od zamykania drzwi od wewnątrz (wygląda na ori). Jak się zamknie z kluczyka to mruga. W ubiegłą zimę dołożyłem instalację alarmową (instalował fachman) i było, że tak powiem "w pytkę". Wszystko zaiwaniało ładnie ok parę miesięcy, a później kujawiaki - raz się zamknął, raz nie zamknął, później coraz rzadziej się zamykał (mowa cały czas o zamykaniu z pilota), aż w końcu za jego pomocą obecnie nie idzie wcale zamknąć samochodu. Dopiero przekręcenie kluczyka w zamku uruchamia centralny zamek. Otwieranie z pilota działa za każdym razem. Pytanie: co jest nie tak? Zmieniałem baterie w pilotach i jest nadal to samo. Próbowałem oczywiście również tym drugim, ale bez zmian. Proszę o pomoc.


Kupię skrzynię biegów do mk3 1.8 ABS


HW97k+BT3-9x40E
VWG3 1.9TDI

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Pilot nie zamyka auta

Post autor: skaktus » śr gru 14, 2011 18:10

Sprawdzić centralkę zamka, połączenia do pompki i ogólnie napisać jaka to centralka - pewnie taka sama jak większość z neta.



Awatar użytkownika
msvox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 20, 2009 21:21

Re: Pilot nie zamyka auta

Post autor: msvox » śr gru 14, 2011 18:52

skaktus pisze:Sprawdzić centralkę zamka, połączenia do pompki i ogólnie napisać jaka to centralka - pewnie taka sama jak większość z neta.
Jestem laikiem w kwestiach elektrycznych :shock: To jakiś chiński alarm z allegro, bodajże "dragon". Leżał w domu przez 5 lat wymontowany z poloneza. Może się mylę, ale przypuszczam, że jakiś kabel z instalacji mógł się uszkodzić. Sęk w tym, że nie wiem, gdzie został wmontowany komputer od alarmu, ani jak wygląda podłączenie do masy itd. Zaglądałem do puszki w bagażniku po prawej, wypinałem wtyczki z tego pudełka w styropianie i były czyste - brak śniedzi i innych nalotów.


Kupię skrzynię biegów do mk3 1.8 ABS


HW97k+BT3-9x40E
VWG3 1.9TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości