golf II pracuje jak na 3 tłokach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tobiasz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 12, 2011 16:00

golf II pracuje jak na 3 tłokach

Post autor: tobiasz1 » pn gru 12, 2011 16:08

witam. problem polega na tym iź autko chodzi jak by na 3 tłokach. byc moze delikatnie faluja obroty . czy to na benzynie czy na gazie. mam wrazenie jakby spaliny sie blokowały i wtedy silnik miał ciezej , ale to przeciez nie mozliwe. a gdy pedał gazu wcisne do konca to nie wchodzi na najwyzsze obroty. ten pierburg to poprostu masakra;/ pomocy



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

golf II pracuje jak na 3 tłokach

Post autor: Warren. » pn gru 12, 2011 17:24

Zdejmuj po kolei przewody ze świec( rękawice lub szczypce ). To najprostsza metoda zlokalizowania na który cylinder silnik nie pracuje.A co do spalin, to spotkałem się kiedyś, z takim przypadkiem że katalizator się rozsypał i blokował przepływ w tłumiku końcowym.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

golf II pracuje jak na 3 tłokach

Post autor: -=ren=- » śr gru 14, 2011 11:53

sprawdź najpierw podstawę gaźnika, potem przewód podciśnieniowy od kolektora do serwa czy nie jest przetarty, czy jest dobrze skręcony i czy nie załamał się . No i generalnie układ WN jak kolega pisze wyżej, ale poszerz tą diagnozę o sprawdzenie dokręcenia świec, stanu świec (również koloru), kopułki na rozdzielaczu (czy nie jest wytarty bolec i wypalony palec) i wtyk na czujniku hala na aparacie. aha no i możesz też wybłyskać kod usterki... zakładając że silnik ma jakiś problem, to sterownik powinien coś wymrugać.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

golf II pracuje jak na 3 tłokach

Post autor: misio4you » śr gru 14, 2011 12:24

Mój znajomy miał tak po zmianie rozrządu, na wolnych obrotach nie palił na jednego tłoka..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości