Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

okar91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 19:54

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: okar91 » pn lis 21, 2011 15:55

Witam jestem tu nowy i liczę na waszą pomoc. A mianowicie wczoraj z kumplem podłączaliśmy wzmacniacz i po podłączeniu oczywiście testowałem swoje Car Audio słuchałem muzyki ok 10min po czym chciałem zapalić samochód i się nie udało Kontrolki mrugały tak jak by było spięcie i nagle zgasły całkowicie, więc pomyślałem że to wina akumulatora ale jak się okazało akumulator się nie rozładował i nie mam pojęcia co to może być dlatego też proszę was o pomoc i konkretne odpowiedzi z góry dziękuję i Pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 16:39

Jak całość podłączyłeś ? Przypadkiem kablem od wzmacniacza gdzieś nie było zwarcia ?

Zacznij od podstaw - zmierz napięcie akumulatora, ale obciążając go np dwiema żarówkami samochodowymi. Jak napięcie nagle gwałtownie spadnie o parę V to masz rozwiązanie.

Dalej rzecz biorąc szukaj uszkodzeń w skrzynce bezpieczników, sprawdź każdy.



okar91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 19:54

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: okar91 » pn lis 21, 2011 17:18

już wiem chyba gdzie był błąd podłączania wzmacniacza przez kumpla, nie odłączył bieguna ujemnego tylko co mogło się z tego powodu zepsuć ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 17:55

Mogło paść coś poważnego i pierdołka. Puki nie zaczniesz mierzyć, sprawdzać to nic się nie dowiesz. To nie są uszkodzenia typu - padło to lub to - tutaj mogło wszystko paść.

Zacznij od podstaw - sprawdzenie akku pod dużym obciążeniem, klemy, bezpieczniki.



Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: kojot1985 » wt gru 13, 2011 22:13

mam podobny problem, podłączałem car audio i od tego czasu nie idzie odpalić silnika, jest to mk2 td, proszę o pomoc, układ paliwowy solidnie odpowietrzony, świece prawdopodobnie grzeją, kontrolka gasnie po chwili, na swiecach iskrzy po przyłożeniu kabelka, PROSZĘ O POMOC



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: -=ren=- » śr gru 14, 2011 11:42

sterowanie tego td nie jest skomplikowane najprawdopodobniej podłączyliście jakiegoś plusa, który się przeciążył a był odpowiedzialny za pracę jakiegoś elektrozaworu, albo przekaźnika. wszystkie bezpieczniki obejrzeliście?? kostka stacyjki??
O.T. co może być trudnego w podłączeniu dwóch przewodów do akumulatora?? :bajer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

Golf II nie odpala, kontrolki sie nie świecą, światła też

Post autor: kojot1985 » śr gru 14, 2011 23:45

to musi być coś innego bo jest car audio odłączone całkowicie, coś musi być z pompą lub świecami



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości